PKO Ekstraklasa. Bartosch Gaul, trener Górnika Zabrze: Znowu dostaliśmy po "pysku" przed przerwą

Tomasz Górski
Screen YT
PKO Ekstraklasa. W spotkaniu inaugurującym 7. kolejkę Ekstraklasy Górnik Zabrze uratował remis z Jagiellonią Białystok w końcówce. Tuż przed przerwą bramkę dla Jagiellonii strzelił Jesus Imaz, a dla zabrzan Erik Janża. Oto co na konferencji prasowej powiedział trener Górnika, Bartosch Gaul.

Bartosch Gaul, trener Górnika Zabrze: - Mam nadzieję, że te emocje może też będą trochę spokojniejsze. Aktualnie mamy je z meczu na mecz. Myślę, że nie zagraliśmy takiej zorganizowanej pierwszej połowy jak powinniśmy zagrać po stratach. Mi się wydaje, że co niektóry zawodnik może nie zagrał dzisiaj na swoim najwyższym poziomie. Nie wiem, czy pogoda też do tego trochę "doigrała", bo jednak graliśmy trochę Jagiellonii w karty; czekała na odbiory. Miała je i wtedy oni chcieli pojechać tak przy jednej bramce i przy jednej sytuacji. Ale myślę, że też nie zagraliśmy kapitanie pierwszej połowy. Widać, że aktualnie też budujemy naokoło ten pierwszy skład - to też trzeba tak powiedzieć, że tutaj szukamy rozwiązania jak najlepszego. Nie mamy takiej szerokiej kadry mi się wydaje, że w pierwszej połowie nawet nam to się udało, bo mieliśmy 2 sytuacje, żeby coś strzelić. Nie udało nam się i myślę, że znowu - nie wiem czy to można tak powiedzieć - ale dostaliśmy po "pysku" przed przerwą i dla mnie był też znak zapytania jak z tego wyjdziemy, bo jednak to nie była pierwsza taka sytuacja, że taką bramkę dostaliśmy i przed przerwą. A reakcja w 2 połowie mi się wydaje, była dobra. Myślę, że Jagiellonia czekała jeszcze częściej, ale nie miała za dużo sytuacji. No my nie mieliśmy za dużo, bo oni jednak stali dość głęboko i brakowało tych sytuacji. Wierzyliśmy aż do końca, wkroczyliśmy tą rękę i te ostatnie minuty to my może mieliśmy trochę więcej sytuacji: Kolanko, Wojtuszek, Pacheco chyba mieli jedną sytuację i tutaj było widać, że jednak mamy jeszcze młodą drużynę, bo wysiłek był duży. Zawodnicy jednak już mocno oddychali na koniec i tutaj bym sobie też życzył na przyszłość, że to rozwiążemy też trochę inaczej, bardziej z głową. Jeżeli jesteśmy zmęczeni - trzymać tę organizację, żeby na pewno ten punkt wziąć ze sobą i czekać na 1-2 momenty, może żeby coś strzelić. Ale tak ogólnie z pierwszej połowy nie Jestem do końca zadowolony jak z drugiej. Do końca jeszcze walczyliśmy o te 3 punkty. Myślę że że porażka tutaj by było za dużo.