PKO Ekstraklasa. Błyskawiczne gole ustawiły mecz. Termalica Nieciecza zlała Śląsk Wrocław

KK
Bruk-Bet Termalica we Wrocławiu rozgromiła Śląsk 4:0
Bruk-Bet Termalica we Wrocławiu rozgromiła Śląsk 4:0 Pawel Relikowski
PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica po raz trzeci w tym sezonie pokonała Śląsk Wrocław (dwukrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski). Tym razem na Tarczyński Arena "Słonie" rozgromiły zespół Piotra Tworka 4:0 (3:0). Beniaminek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o ligowy byt. Z kolei tak grający Śląsk staje się poważnym kandydatem do spadku.

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4

Jak padły bramki?

• 11 min 1:0 dla Termaliki - Fatalne wybicie do przodu Michała Szromnika. Piłkę przechwycili gracze Bruk-Betu Termaliki, błyskawicznie zaadresowali do przodu. Stojący tyłem do bramki Tomas Poznar zgrał ją tuż przed pole karne, a Michal Hubinek popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem.
  • 14 min 2:0 dla Termaliki - Kolejny gigantyczny błąd bramkarza Śląska. Szromnik rzucił się piłkę zgraną klatką przez zawodnika gości, lecz zamiast spokojnie ją "przykryć", odbił do przodu i nastrzelił Murisa Mesanovicia.
  • 20 min 3:0 dla Termaliki - Dośrodkowanie ze stałego fragmentu z okolic narożnika boiska. Piłkę niefortunnie głową odbił Wojciech Golla, a ta odbiła się od bliższego słupka i przekroczyła linię bramkową.
  • 86 min 4:0 dla Termaliki - Przyjezdni wyszli z szybką kontrą. Andrij Domborowskyj zagrał prostopadle do Mateusza Grzybka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

To była kompromitacja - tylko tak można określić to, co stało się ze Śląskiem w pierwszej połowie meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Mocne słowo? Mocne, ale jedyne prawdziwe. Bo jak inaczej powiedzieć, jeśli po 20 minutach zespół ze sporymi przedsezonowymi ambicjami przegrywa z ostatnią drużyną ekstraklasy 0:3. ZERO do TRZECH! Mało? No to dodajmy, że jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartkę zobaczył Marka Tamas, więc trzeba było męczyć się w dziesiątkę.

Dwie pierwsze bramki sprokurował bramkarz Michał Szromnik. Najpierw źle wybił piłkę i jeszcze na połowie Śląska przejęli ją goście. Potem zamiast futbolówkę nakryć, to odbił ją tak, że trafiła prosto w nogi Murisa Mesanovicia. W żadnym jednak momencie nie pomogła mu obrona. Bejger, Golla i Tamas byli nieobecni, zaspani, zdekoncentrowani. Byli zwyczajnie statystami. Na 3:0 podwyższył... Golla. Po rzucie wolnym spod linii bocznej pięknie skierował piłkę do siatki, a i Szromnik mógł zrobić więcej przy tym trafieniu.

Mijały kolejne minuty, a Śląsk nie grał nic. "Śląsku grać, kur.. mać!" niosło się po pustawym stadionie. Nic to jednak nie pomagało, a pod koniec pierwszej odsłony słuszną drugą żółtą kartkę dostał Tamas.

W drugiej połowie na boisku pojawił się wspomniany Mączyński i Fabian Piasecki, który zastąpił Caye Qintanę. Nie było jednak remontady. WKS niestety nadal był fatalny, a Niecieczy zwyczajnie nie zależało jakoś bardzo, żeby za wszelką cenę dobić rywala. Gdy jednak nadarzała się okazja, to brakowało takiej skuteczności, jak w pierwszej połowie. W 50 min w słupek trafił Kocyła, chociaż miał sporo miejsca i dużo czasu. Ostatecznie jednak wynik meczu ustalił Grzybek.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Muris Mesanović

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w skali 1-6):