PKO Ekstraklasa. Bramka piętką i decyzja sędziego uratowały Lecha Poznań przed porażką z Wisłą Kraków

Jacek Czaplewski
Mecz Wisła - Lech
Mecz Wisła - Lech Andrzej Banas
PKO Ekstraklasa. Grający o mistrzostwo Lech Poznań był głównie tłem dla broniącej się przed spadkiem Wisły Kraków. I mimo to nie przegrał. Punkt uratował w ostatniej akcji Antonio Milić, trafiając piętką. Widowisko śledziło z trybun przeszło 21 tys. kibiców.

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

Lech jest w kryzysie i to fakt, nie opinia. Szczególnie bezbarwnie wypadł przed przerwą. Może tylko raz stworzył realne zagrożenie, kiedy na bliższym słupku uderzał Dawid Kownacki.

Dziś to głównie Wisła rządziła na boisku. Poza golem stworzyła jeszcze cztery inne, godne sytuacje. Raz Lecha uratował Filip Bednarek, raz decyzja sędziego Tomasza Kwiatkowskiego i raz poprzeczka, od której odbiła się piłka.

Wisła objęła prowadzenie tuż przed końcem pierwszej odsłony. Po wznowieniu z autu Stefan Savić uruchomił Zdenka Ondraska, a ten bez przyjęcia z lewej nogi oddał strzał życia.

W drugiej połowie Maciej Skorża próbował reagować zmianami. Od razu wpuścił Pedro Tibę za Radosława Murawskiego, a po niespełna godzinie dorzucił Daniego Ramireza w miejsce znów słabego Joao Amarala. Do siatki najpierw trafiła jednakWisła, której anulowano gola Josepha Colleya, gdyż według arbitrów uderzenie poprzedził faul na bramkarzu. - Skandaliczna decyzja sędziego - pieklił się na Twitterze jeden ze współwłaścicieli Wisły, Jarosław Królewski.

Lech ma furę szczęścia, że Pogoń Szczecin nie utrzymała wczoraj prowadzenia z Cracovią (1:1). W przypadku jutrzejszego zwycięstwa Rakowa Częstochowa nad Stalą Mielec do (nowego) lidera tracić będzie dwa punkty. A to w obliczu trwającego kryzysu bardzo niewiele.

W końcówce piłek na wyrównanie nie wykorzystali Mikael Ishak i Filip Marchwiński. Dopiero w 97 minucie, kiedy sędzia zerkał już na zegarek, na 1:1 trafił Antonio Milić. Chorwat swojego czwartego gola w sezonie strzelił piętką. Zagrał mu Adriel Ba Loua.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Kraków - Lech Poznań (w skali 1-6):

Wisła Kraków:

• Mikołaj Biegański - 4
  • Konrad Gruszkowski - 3, (Maciej Sadlok - bez oceny)
  • Joseph Colley - 4
  • Michal Frydrych - 3
  • Matej Hanousek - 3
  • Marko Poletanović - 4
  • Enis Fazlagić - 3
  • Stefan Savić - 4, (Piotr Starzyński - 2)
  • Luis Fernandez - 3, (Nikola Kuveljić - 3)
  • Momo Cisse - 3, (Sebastian Ring - bez oceny)
  • Zdenek Ondrasek - 4, (Elvis Manu - bez oceny)

Lech Poznań:

• Filip Bednarek - 4
  • Joel Pereira - 3, (Alan Czerwiński - bez oceny)
  • Bartosz Salamon - 3
  • Antonio Milić - 5
  • Pedro Rebocho - 4
  • Michał Skóraś - 3, (Filip Marchwiński - 3)
  • Jesper Karlstroem - 3
  • Radosław Murawski - 3, (Pedro Tiba - 4)
  • Dawid Kownacki - 4, (Adrien Ba Loua - 4)
  • Joao Amaral - 3, (Dani Ramirez - 3)
  • Mikael Ishak - 4

Piłkarz meczu: Antonio Milić
Atrakcyjność meczu: 6/10

PKO Ekstraklasa. Przy Reymonta atmosfera piłkarskiego święta. Tłumy obejrzały niedzielny mecz Wisły Kraków z Lechem Poznań. Z powodu zadymienia wywołanego pirotechniką grę w pierwszej połowie przerwano na kilka minut. Zobaczcie zdjęcia trybun w tym oprawy Białej Gwiazdy.