PKO Ekstraklasa. Byle jak, ale cel zrealizowany. Arka Gdynia pokonała Koronę w Kielcach. Pavels Steinbors zamurował bramkę

Jacek Czaplewski
Byle jak, ale do przodu. Arka zdobyła Kielce
Byle jak, ale do przodu. Arka zdobyła Kielce Andrzej Banas / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia znów na powierzchni. W Kielcach skromnie pokonała Koronę po bramce Macieja Jankowskiego. Bohaterem okazał się Pavels Steinbors, który po raz piąty w sezonie zachował czyste konto.

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia 0:1

Korona od razu po rozpoczęciu meczu przystąpiła do ataku. W 27 sekundzie stworzyła pierwszą dogodną sytuację. W 3 minucie - kolejną. Przy tak chaotycznej Arce wydawało się, że gol jest wyłącznie kwestią czasu. Nic bardziej mylnego!

Na przerwę Korona zeszła z bramką do odrobienia. W 10 minucie po dośrodkowaniu Adama Dei do siatki trafił Maciej Jankowski. Napastnik Arki przeskoczył mierzącego 169 centymetrów Mateusza Spychałę i głową skierował piłkę do siatki - precyzyjnie przy lewym słupku.

O tym czy Mirosław Smyła był zadowolony z pierwszej połowy niech zaświadczy fakt, że na drugie 45 minut wysłał Rodrigo Zalazara i Michala Papadopulosa kosztem innych obcokrajowców; Themistoklisa Tzimopoulosa oraz Urosa Duranovicia. Te zmiany jednak nic nie wniosły. Nie popisał się zwłaszcza Papadopulos, który w 62 minucie uderzył w Pavelsa Steinborsa, dobijając próbę Erika Pacindy.

Arka wybroniła skromną zaliczkę i w tabeli wskoczyła na trzynaste miejsce. To jej pierwsza wygrana od meczu z Wisłą Kraków (1:0). Korona plasuje się w tabeli na czternastym miejscu ze stratą dwóch punktów do Arki.

Za tydzień Arka podejmie Zagłębie Lubin (13 grudnia). Koronę u siebie zagra z Cracovią (15 grudnia). Po tej kolejce może spaść na piętnaste miejsce, o ile ŁKS pokona na wyjeździe Lecha Poznań.

Piłkarz meczu: Pavels Steinbors
Atrakcyjność meczu: 4/10

Grudzień to miesiąc ostatnich meczów w roku. To jednak także miesiąc rozliczeń - rozliczeń pracy trenerów, dyrektorów sportowych, ale przede wszystkim piłkarzy. Kilka klubów z ekstraklasy, 1 i 2 ligi już poinformowało o swoich listach transferowych. Zobaczcie, kto jest do wzięcia od 1 stycznia.

Kto odchodzi? Czystki w klubach ekstraklasy, 1 i 2 ligi [LIS...