PKO Ekstraklasa. Centymetry mają znaczenie. 97 minuta i gol! Cracovia nie dała się Rakowowi

Jacek Czaplewski
Raków rewelacją startu. Wyjazdowe zwycięstwo nad Cracovią
Raków rewelacją startu. Wyjazdowe zwycięstwo nad Cracovią Andrzej Banaś
PKO Ekstraklasa. Emocje do samego końca przy Kałuży. W 97 minucie Cracovia doprowadziła do wyrównania z Rakowem Częstochowa i zremisowała mecz 2:2 (1:2). Bohaterem Ivan Fiolić i system VAR, który potwierdził, że w akcji nie było ofsajdu.

Mecz Cracovia - Raków Częstochowa 2:2
Cracovia ruszyła do ataku dopiero po przerwie. Dziesięć minut przed końcem poprzeczkę obił Marcos Alvarez. Może drużyna miałaby więcej z gry, gdyby na skrzydle wystąpił Mateusz Wdowiak. Pomocnik jednak nie gra, bo nie osiągnął porozumienia w sprawie nowej umowy, co na konferencji potwierdził trener i zarazem wiceprezes, Michał Probierz. Kibice opowiedzieli się dziś po stronie Wdowiaka, skandując jego imię i nazwisko. Wyzywany był za to wiceprezes Jakub Tabisz.

Trzy bramki padły na początku meczu. Raków po kwadransie prowadził 2:0. Jako pierwszy trafił Tomas Petrasek. Rosły stoper został w polu karnym Cracovii i stamtąd głową wykończył dośrodkowanie.

Asystę przy golu Petraska zaliczył David Tijanić. Ten sam pomocnik strzelił chwilę potem fenomenalnego gola - z dystansu, w okienko. Cracovię przed zmianą stron stać było jedynie na kontaktową bramkę autorstwa Filipa Piszczka. Napastnik, który wrócił z Włoch (wypożyczenie do Trapani) głową zamknął wrzutkę Sergiu Hanki z rzutu rożnego.

Ciekawie było w meczu do samego końca. Na ostatnią akcję trener Probierz wysłał w pole karne Rakowa nawet bramkarza, Karola Niemczyckiego. Cracovia zdobyła wtedy bramkę, ale sędzia od razu jej nie potwierdził. Dopiero po interwencji VAR-u wskazał na środek ku uciesze widowni.