PKO Ekstraklasa. Cracovia dopięła swego. Zwycięstwo z Zagłębiem Lubin na wagę wicelidera

Jacek Czaplewski
Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0 Andrzej Banas / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Dziewiąty komplet punktów i awans na pozycję wicelidera. Taki początek tygodnia zaliczyła Cracovia. W meczu wieńczącym 16. kolejkę drużyna Michała Probierza pokonała Zagłębie Lubin 2:0 (0:0). Na trybunach zasiadło nieco ponad 7 tys. widzów

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0

W pierwszej połowie Cracovia nie oddała nawet celnego strzału. Rzadziej posiadała piłkę i wykonała mniej celnych podań. Konkretne nie było także Zagłębie. Wprawdzie trzy razy kopnęło na bramkę, ale każdą próbę z łatwością obronił Michal Pesković.

Cracovia ruszyła do ataku po zmianie stron. Futbolówka długo nie chciała jednak zatrzepotać w siatce. Dogodną okazję zmarnował w 59 minucie Michal Helik, który obił słupek. Cornel Rapa dośrodkowujący piłkę na szczęście drużyny nie zrezygnował z kolejnych centr. I w 75 minucie zapisał asystę. Po jego wrzutce prowadzenie uzyskał drugi ze stoperów - David Jablonsky.

W doliczonym czasie wynik ustalił zmiennik Diego Ferraresso. Dzisiaj wygrała drużyna, którą zinteresował komplet punktów. Zagłębie przy Kałuży zachowało się zbyt zachowawczo. Dość powiedzieć, że najkorzystniej wypadli jego defensorzy: Lubomir Guldan i Sasa Balić.

Piłkarz meczu: David Jablonsky