PKO Ekstraklasa. Cracovia idzie jak burza! Zasłużone trzy punkty z Lechią Gdańsk

DW
Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0) Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. W 21. kolejce Cracovia znów podejmuje mocnego rywala przy Kałuży i znów przed nim nie pęka. Pasy po remisie z Lechem Poznań tym razem odniosły cenne zwycięstwo. Po wykorzystaniu błędu Jarosława Kubickiego zespół trenera Jacka Zielińskiego wyszedł z zabójczą kontrą, którą wykorzystał Michał Rakoczy. Dla młodego pomocnika to już drugie trafienie w tym roku. Wcześniej dał Pasom prowadzenie z Kolejorzem. Pod koniec lechistów dobił Cornel Rapa.

Spotkanie już od pierwszych minut rozgrywane było na wysokim tempie. W 6. minucie Rakoczy chciał wykorzystać błąd Dusana Kuciaka. Pomocnik dostał piłkę na jedenastym metrze i trafił w asekurującego bramkarza Nalepę. To powinien być gol dla Cracovii. Lechia również odpłaciła się groźną sytuacją. Ilkay Durmus uderzył tuż zza pola karnego i trafił w poprzeczkę!

Gol padł niespodziewanie, bo po koszmarnej pomyłce jednego z lechistów. Jarosław Kubicki stracił piłkę na własnej połowie. Cracovia ruszyła do kontry i bezlitośnie wykorzystała przewagę liczebną. Mathias Rasmussen uruchomił Michała Rakoczego, który potężnym strzałem przy słupku pokonał Dusana Kuciaka.

Drugi gol padł już w momencie, gdy Lechia starała się wyrównać. Pasy wywalczyły rzut rożny, po którym dośrodkowanie w pole karne przedłużył Pelle van Amersfoort. Na dalszym słupku akcję zamykał Cornel Rapa i to właśnie on dobił gdańszczan. Mocny strzał głową, Dusan Kuciak bez szans. Zwłaszcza że kilkadziesiąt sekund wcześniej sygnalizował kontuzję.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):