PKO Ekstraklasa. Cracovia odrobiła straty w meczu ze Stalą Mielec! W pierwszej połowie polała się krew

Jakub Maj
Jakub Maj
Dzisiejszy mecz Cracovia - Stal Mielec był pojedynkiem sąsiadów z tabeli. Cracovia zajmowała 6. pozycję, natomiast Stal 7. miejsce. Obie ekipy miały po 29 punktów. Lepsza okazała się ekipa z Krakowa, która dopisała kolejne trzy punktu w ligowej tabeli. Podopieczni Jacka Zielińskiego awansowali na 5. pozycję i włączyli się do walki o podium.

Cracovia - Stal Mielec 2:1 (0:1)

Bardzo dobrą okazję mieliśmy już w 8. minucie. Michał Rakoczy znalazł się na pozycji nr 9, co zaskoczyło defensywę Stali! Przejął piłkę przed polem karnym, by głową strącić ją przed siebie. Uderzył lewą nogą obok dalszego (prawego) słupka!

W 17. minucie przed polem karnym w stylu karate piłkę wybił Karol Niemczycki i następnie trafił w zawodnika Stali - Krystiana Getingera. Sędzia sięga do kieszonki - żółta kartka. Arbiter zdecydował skontaktować się z wozem VAR, aby zapytać, czy wejście bramkarza nie kwalifikowało się na pokazanie bezpośredniej czerwonej kartki. Po sygnale na słuchawkę Tomasz Kwiatkowski podtrzymał decyzję o żółtej kartce m.in. dzięki "obecności" Cornela Rapy blisko tej stykowej sytuacji.

Kilkanaście minut później znowu mieliśmy przerwę w grze. Do drugiego dośrodkowania, tym razem z lewego narożnika, wyskoczyli Jakub Jugas i Kamil Kruk. Zderzyli się głowami, po czym padli na murawę. Na boisko szybko wbiegły sztaby medyczne obu drużyn. Jugas ucierpiał bardziej - rozcięty łuk brwiowy krwawił bardzo intensywnie, dlatego zawodnik Cracovii musiał wymienić koszulkę.

W 37. minucie Stal wyszła na prowadzenie. Bartłomiej Ciepiela zagrał z koła środkowego na lewa stronę, gdzie piłkę po wygranym starciu z rywalem przejął Mateusz Mak. Ten podał płasko w pole do wbiegającego Kokiego Hinokio, który skierował piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Karola Niemczyckiego!

Tuż po przerwie doszło do wyrównania. Jewhen Konoplianka wrzucił sprzed pola karnego na dalszy słupek na zamykający akcję Otara Kakabadze. Gruzin niemal z zerowego kąta umieścił piłkę w bramce Stali!

Tempo pod koniec meczu nieco spadło i nie oglądaliśmy już tylu dogodnych sytuacji. Defensywa Stali z tego powodu była nieco uśpiona, a to wykorzystał Patryk Makuch. Napastnik wykończył precyzyjną wrzutkę w pole karne. Więcej bramek w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. Cracovia wygrała ze Stalą 2:1!

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Stal Mielec (w skali 1-6):