PKO Ekstraklasa. Cracovia pokonała Arkę Gdynia. Szczęśliwy gol Hanki, kuriozalne pudło van Amersfoorta

Jacek Czaplewski
Cracovia ograła Arkę i wskoczyła na fotel lidera
Cracovia ograła Arkę i wskoczyła na fotel lidera Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Przynajmniej do niedzieli Cracovia będzie na pierwszym miejscu. W meczu otwierającym 21. kolejkę drużyna Michała Probierza pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0 (1:0). Do siatki trafił Sergiu Hanca.

Mecz Arka Gdynia - Cracovia 0:1
Przed przerwą Arka wcale nie prezentowała się gorzej od Cracovii. Miała swoje dwie-trzy dogodne sytuacje. Bramkę straciła pechowo. W 37 minucie stojący w murze debiutant Nemanja Mihajlović został trafiony przez egzekwującego rzut wolny Sergiu Hankę. Piłka zmieniła tor swojego lotu i kompletnie zmyliła Pavelsa Steinborsa - Piłkarza 2019 roku na Łotwie.

Mihajlović być może w ogóle nie pojawił się od początku, gdyby Mateusz Młyński znalazł sie w meczowej kadrze. Jego jednak dziś zabrakło, więc trener Aleksandar Rogić musiał dokonać dwóch zmian. Obowiązek młodzieżowca spełnił dziś Jakub Wawszczyk, który miał wiele pracy na lewej obronie. Zarobił też szybko żółtą kartkę.

Gości schodzących na przerwę żegnały okrzyki: mistrz, mistrz Cracovia. Dla wspomnianego Hanki był to piąty gol w sezonie. Gol szczególny, ponieważ po jego golu oznajmił światu, że wraz z żoną Andreeą spodziewają się kolejnego dziecka. W poprzednich spotkaniach takie cieszynki prezentowali również Cornel Rapa, Diego Ferraresso i David Jablonsky.

W drugiej połowie Arka próbowała grać odważniej, ale niewiele z tego wyszło. Przez liczne faule z obu stron mecz zrobił się rwany. Sędzia Mariusz Złotek parokrotnie sięgał po żółtą kartkę. Jedną pokazał trenerowi Michałowi Probierzowi, którego domagał się rzutu karnego. Protesty w sprawie jedenastki w doliczonym czasie zgłosili także gospodarze.

Cracovia mogła zamknąć to spotkanie dość szybko. Wymarzoną okazję zepsuł Pelle van Amersfoort. Nabiegając w pole bramkowe Holender uderzył w... aut.

To dwunaste zwycięstwo Cracovii (czwarte 1:0). Drużyna "Pasów" rozsadza się w fotelu i czeka na odpowiedź Legii Warszawa w meczu z ŁKS-em Łódź.

Piłkarz meczu: Sergiu Hanca
Atrakcyjność meczu: 4/10

Przejrzeliśmy listę transferów, grono kontuzjowanych, pauzujących, wysłuchaliśmy konferencji trenerów, w końcu zerknęliśmy na sparingi oraz ostatnie jesienne mecze. No i chyba wyszło (z akcentem na chyba). Przedstawiamy przypuszczalne składy wszystkich drużyn PKO Ekstraklasy na pierwszą kolejkę w tym roku.