PKO Ekstraklasa. Cracovia wytrąciła Górnikowi Zabrze argumenty i gładko wygrała mecz

Jacek Czaplewski
Cracovia wytrąciła Górnikowi argumenty i wygrała mecz
Cracovia wytrąciła Górnikowi argumenty i wygrała mecz Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Dwie bramki przy Roosevelta, ale żadna dla Górnika Zabrze. Zespół Marcina Brosza na własnym stadionie przegrał z Cracovią 0:2 (0:1). Zadecydował rzut karny i składna akcja z drugiej połowy.

Mecz Górnik Zabrze - Cracovia 0:2

Górnik zagrał słabo. Chociaż lubi dominować u siebie to dzisiaj niewiele mu wychodziło. Pod bramką Górnika często złe decyzje podejmował Bartosz Nowak. Poniżej oczekiwań zaprezentował się też inny lider, czyli Jesus Jimenez. Dopiero w końcówce poprzeczkę obił Przemysław Wiśniewski, ale i tak było za późno, żeby jeszcze się zerwać i powalczyć o choćby punkt.

Zamiast zbliżyć się do Legii i Rakowa, Górnik czuje oddech Pogoni i Zagłębia. Cracovia wytrąciła mu wszystkie argumenty, grając zdyscyplinowanie w obronie. Prowadzenie uzyskała dzięki rzutowi karnemu. Sędzia Bartosz Frankowski podyktował jedenastkę po zagraniu ręką Giannisa Masourasa, którego nabił strzelający Michael Gardawski.

Z karnego trafił Pelle van Amersfoort. Holender był najlepszy na boisku (to od jego otwierającego podania wzięła się druga bramka). Wynik ustalił Michal Siplak już w 63 minucie.

Cracovia dokończy rok domowym meczem z Lechią Gdańsk, a Górnik wyjazdowym z Jagiellonią Białystok.

Piłkarz meczu: Pelle van Amersfoort