PKO Ekstraklasa. Dramatyczny mecz w Krakowie! Wisła przegrała z Wisłą Płock 3:4. Decydujący rzut karny w 100 minucie

Jacek Czaplewski
Wisła Kraków - Wisła Płock 3:4
Wisła Kraków - Wisła Płock 3:4 Andrzej Banas
PKO Ekstraklasa. - Złodzieje, złodzieje! - krzyczeli kibice do sędziów. Wisła Kraków przegrała z Wisłą Płock 3:4 po rzucie karnym podyktowanym w 100 minucie meczu.

Słabość (krakowskiej) Wisły kłuła w oczy przed przerwą. Drużyna walcząca o ligowy byt nie ma prawa tracić trzech (!) goli u siebie (!!) w ciągu jednej połowy (!!!).

Społeczność Wisły próbowała zwalić część winy na sędziego Damiana Sylwestrzaka, który nie podyktował jedenastki przy stanie 2:3, a wcześniej zatwierdził wszystkie bramki dla rywala mimo kontrowersji ze spalonym czy faulem poprzedzającym strzał. Bez względu na ocenę jego pracy nie ma żadnej wątpliwości, że blado wypadła cała formacja defensywna - zwłaszcza ustawiony na środku Maciej Sadlok.

Wisła Płock wygrała pierwszą połowę 3:1. Wisła Kraków drugą - 2:1. To było ciekawe, nieoczywiste widowisko. W przerwie wydawało się, że gospodarze nie podźwigną się z problemów. Błysk niektórych piłkarzy sprawił jednak, że udało się odrobić straty. W akcji na wyrównanie udział wzięli Momo Cisse, Heorhij Citaiszwili i wieńczący Zdenek Ondrasek.

Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, w doliczonym czasie bramkarza postanowił wyręczyć Elvis Manu. Skrzydłowy Białej Gwiazdy zagrał ręką we własnej szesnastce, więc sędzia podyktował jedenastkę dla Nafciarzy, którą na decydującą bramkę zamienił Mateusz Szwoch. Po strzale pomocnik ogłosił światu, że wkrótce zostanie ojcem.

Końcowy wynik sprawia, że Wisła Kraków nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Ma dwa punkty mniej od Zagłębia Lubin i w najbliższej perspektywie wyjazdowe derby z Cracovią.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Kraków - Wisła Płock (w skali 1-6):