PKO Ekstraklasa. Dublet Flavio Paixao, Lechia Gdańsk ograła wszystkich beniaminków. Bezradne Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jacek Czaplewski
Lechia ograła wszystkich beniaminków. Bezradne Podbeskidzie
Lechia ograła wszystkich beniaminków. Bezradne Podbeskidzie Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk ugrała komplet punktów w meczach z beniaminkami. Dziś łatwo pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (3:0). Trzy bramki padły przed przerwą. W każdej z tych akcji udział miał kapitan Flavio Paixao.

Mecz Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
1:0 z Wartą Poznań, 4:2 ze Stalą Mielec, wreszcie 4:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Chociaż jesteśmy dopiero po pięciu kolejkach to Lechia sprawdziła już każdego beniaminka. I każdego pokonała: Wartę dość szczęśliwie, Stal zasłużenie, Podbeskidzie gładko.

Podbeskidzie gładko i łatwo, bo rywal znów zapomniał o obronieniu. W pięciu meczach zespół "Górali" stracił aż szesnaście bramek. Dla porównania Stal straciła osiem bramek, a Warta ledwie cztery.

Wszystkie akcje bramkowe Lechii z pierwszej połowy przebiegły według tego samego schematu: najpierw wrzutka w pole karne (z wolnego lub rożnego), potem celny strzał głową. Jako pierwszy nieszczęśliwie trafił Aleksander Komor, który wyrósł zza Flavio Paixao. Potem Portugalczyk już sam dopełniał formalności. Gole celebrował tańcem z Conrado i Omranem Haydarym oraz gestem... poderżnięcia gardła.

Lechia miała więcej sytuacji. Dość powiedzieć, że poprzeczkę obił Jarosław Kubicki. A w drugiej połowie po strzale Macieja Gajosa piłkę sprzed linii wybił Komor. Mateusza Żukowskiego zatrzymał zaś bramkarz Martin Polacek.

Czwarta bramka jednak i tak padła. W doliczonym czasie po wrzutce Rafała Pietrzaka Podbeskidzie wykończył Łukasz Zwoliński.

Piłkarz meczu: Flavio Paixao/Rafał Pietrzak