PKO Ekstraklasa. Dublet Makany Baku, zwycięstwo nad Wisłą Płock. Warta Poznań coraz bliżej utrzymania

Jacek Czaplewski
Dublet Baku z Wisłą Płock. Warta coraz bliżej utrzymania
Dublet Baku z Wisłą Płock. Warta coraz bliżej utrzymania Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań sięgnęła po ósme zwycięstwo w sezonie. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim w meczu zamykającym 20. kolejkę pokonała Wisłę Płock 2:0 (1:0). Bohaterem Makana Baku - autor obu bramek.

Mecz Warta Poznań - Wisła Płock 2:0

Warta to zdecydowanie najlepszy beniaminek. Na dziesięć kolejek przed zakończeniem sezonu zgromadziła dziesięć punktów więcej od ostatniej Stali Mielec. Na tym etapie to spora i bardzo komfortowa przewaga, a przecież celem beniaminka z Poznania jest pozostanie w ekstraklasie.

Dziś błysnęli gracze pozyskani na wiosnę. W pierwszej akcji bramkowej. na samym początku spotkania. asystował pomocnik pozyskany z Pogoni Szczecin, czyli Maciej Żurawski, a po krótkim biegu do siatki trafił skrzydłowy Makana Baku, którego wypożyczono z niemieckiego Holstein Kiel.

Baku strzelił jeszcze gola po przerwie. Dopadł wtedy do piłki odbitej przez Krzysztofa Kamińskiego po trudnym uderzeniu Mateusza Kuzimskiego - i poprawił skutecznie. To pierwsze trafienia 22-latka dla drużyny.

W końcówce w barwach Warty zadebiutował Adam Zrelak. Napastnik też przyszedł z Niemiec, z 1. FC Nürnberg, ale potrzebował blisko miesiąca, by złapać pierwsze minuty. Niewykluczone, że pod koniec marca uda się na zgrupowanie reprezentacji Słowacji, bo otrzymał powołanie do szerokiej kadry.

Nim sędzia zakończył dzisiejsze zawody to Łukasz Trałka obił jeszcze poprzeczkę. Dla Wisły to czwarty mecz z rzędu bez wygranej (trzy porażki i remis). W następnej kolejce zagra z Rakowem Częstochowa. Wartę czeka wyjazd do Legii Warszawa.

Piłkarz meczu: Makana Baku