PKO Ekstraklasa. Erik Expósito ma patent na Zagłębie. Dublet Hiszpana zapewnił Śląskowi wygraną w derbach

DW
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2) Pawe£ Relikowski / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Derby Dolnego Śląska dla Śląska Wrocław, który wygrywa w Lubinie 3:1. Dwa gole dla wrocławian strzelił Erik Expósito, któremu zdecydowanie leży ten rywal. Jego bilans przeciwko Miedziowym to już sześć goli w zaledwie pięciu spotkaniach! WKS wskoczył tym samym na podium Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3 (1:2). Jak padły bramki?

• 14. minuta - Gospodarze zostali skarceni za fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki w postaci niedokładnego zagrania Iana Solera do Filipa Starzyńskiego. Piłkę przejmują goście i na techniczny strzał tuż zza linii 16. zdecydował się Mateusz Praszelik tuż przy prawym słupku.
  • 26. minuta - Erik Exposito uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego w poprzeczkę, ale że obrona Zagłębia nie była w stanie wybić piłki, to Hiszpan miał okazję do poprawki! Uderzył płasko tuż przy prawym słupku, wyciągnięty jak struna Dominik Hładun nie miał szans na skuteczną interwencję.
  • 35. minuta - Lewą flanką urwał się Mateusz Bartolewski, który zagrywa płasko na środek "szesnastki". Niefortunnym wślizgiem Wojciech Golla kieruje piłkę do własnej bramki, zaskakując Michała Szromnika.
  • 62. minuta - Robert Pich urwał się prawą stroną i zacentrował w pole karne do Mateusza Praszelika. Obrona "Miedziowych" nerwowo wybiła piłkę na 16. metr pod nogi Erika Exposito, który przymierzył technicznie nie do obrony.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Erik Expósito

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Kluby PKO Ekstraklasy w ostatnich latach dokonują przede wszystkim transferów bezgotówkowych. Z tej reguły wyłamały się Lech Poznań oraz Piast Gliwice. Za których zawodników w letnim oknie transferowym polskie kluby zapłaciły najwięcej?

Najdroższe transfery tego okna w PKO Ekstraklasie. Lech Pozn...