PKO Ekstraklasa. Fantastyczny mecz w Gdańsku. Lechia wygrała ze Śląskiem po emocjonującej wymianie ciosów

Piotr Szymański
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2 Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk pokonała u siebie Śląsk Wrocław (3:2) w zaległym meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Co prawda do przerwy prowadzili goście, ale po zmianie stron koncert dali podopieczni Piotra Stokowca. Świetnie zaprezentował się Conrado, który zdobył wyrównującą bramkę, a następnie dołożył dwie asysty.

Jak padły bramki?

• 0:1 (20. minuta) - Świetne prostopadłe podanie Mateusz Praszelika do Roberta Pich. Słowak uderzył bardzo mocno z dużego palca, piłka odbiła się jeszcze od bramkarza i zatrzepotała w sieci.
  • 1:1 (57. minuta) - Źle wybijana piłka przez Marka Tamasa trafiła prosto pod nogi Conrado, który kopnął mocno, po ziemi i pokonał Matusa Putnocky'ego.
  • 2:1 (66. minuta) - Świetna akcja Lechii. Conrado idealnym podaniem prosto na stopę obsłużył Flavio Paixao, a ten sprytnym uderzeniem zdobył bramkę.
  • 2:2 (79. minuta) - Zmiennik Bartłomiej Pawłowski najpierw wywalczył rzut wolny, a za moment wykorzystał złe zachowanie muru i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.
  • 3:2 (82. minuta) - Znowu Conrado rewelacyjnie obsłużył kolegę, tym razem Łukasza Zwolińskiego, który wszedł na boisko po przerwie. Piłka jeszcze odbiła się od słupka.

Atrakcyjność meczu: 8,5/10
Piłkarz meczu: Conrado

Reprezentacja Polski. Czasu do Euro 2020 pozostało niewiele; to raptem kilka miesięcy. Jeszcze w listopadzie kadra zakończy drugą edycję Ligi Narodów. Przed samym turniejem rozegra zatem jedynie mecze towarzyskie.Skład powoli się krystalizuje. Bezpośrednie zaplecze składu - także. Poznajcie listę zawodników, których do niedawna selekcjoner Jerzy Brzęczek powoływał, a nawet dawał grać w meczach, a którzy dzisiaj mają nikłe szanse na Euro.

Reprezentacja Polski. Tych piłkarzy Jerzy Brzęczek nie weźmi...