PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze lepszy od Warty Poznań. Zwycięskiego gola strzelił po rzucie karnym

Jacek Czaplewski
Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1
Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1 Głos Wielkopolski
PKO Ekstraklasa. Jedna bramka w ostatnim meczu 8. kolejki. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań przegrała 0:1 z Górnikiem Zabrze. Z rzutu karnego trafił Jesus Jimenez.

Mecz Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1

Sytuacja kadrowa Warty poprawiła się właśnie przed tym meczem (do kadry nie wrócili jedynie kapitan Bartosz Kieliba, Michał Jakóbowski). Paradoksalnie drużyna miała jednak mniej do powiedzenia niż w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1).

Okazało się, że przed przerwą Warta nie oddała ani jednego celnego strzału. Górnik uderzył parokrotnie, ale na posterunku zawsze stał Adrian Lis. Bramkarz beniaminka wygrał wszystkie pojedynki z aktywnym Piotrem Krawczykiem, a także Robertem Prochazką. Jesus Jimenez w najlepszej sytuacji tej połowy kopnął nad poprzeczką.

Górnik w drugiej części przeważał, oddawał kolejne strzały, ale dopiero analiza VAR dała mu realną szansę na objęcie prowadzenia. Sędzia podyktował jedenastkę po tym jak Adrian Laskowski pociągnął za koszulkę Przemysława Wiśniewskiego. W takich momentach formalności z karnego dopełnił Jimenez - autor szóstej bramki w sezonie.

Warta walczyła o wyrównanie, ale w ostatniej akcji zatrzymał ją Erik Janża. Po dwóch porażkach i remisie Górnik wrócił na pozycję wicelidera. Do Rakowa Częstochowa traci trzy punkty.

Piłkarz meczu: Adrian Lis