PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze ograł Stal w Mielcu. Cudowny gol Manneha. "Trafił w wentyl"

Jacek Czaplewski
Górnik ograł Stal w Mielcu. Cudowny gol Manneha, "trafił w wentyl"
Górnik ograł Stal w Mielcu. Cudowny gol Manneha, "trafił w wentyl" Kuba Zegarliński
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec przegrała z Górnikiem Zabrze 0:2 (0:1) w meczu 2. kolejki. Ozdobą okazała się bramka Alasany Manneha z początku drugiej połowy. Dzięki wygranej zespół

Mecz Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2

Stadion w Mielcu gościł ekstraklasę w ostatnich latach. Korzystała z niego gościnnie i Sandecja Nowy Sącz, i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Dla Stali dzisiejszy występ był natomiast pierwszym domowym w elicie po 24 latach tułaczki.

Stal zaczęła mecz dość ambitnie, ale z każdą kolejną minutą pierwszej odsłony gasnęła. Może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby Andreja Prokić wykorzystał jedną z dwóch szans na początku. Może.

Górnik jak na faworyta przystało sprostał zadaniu. W 37 minucie po rożnym trafił Paweł Bochniewicz. Stoper niewykluczone, że odejdzie jeszcze w tym okienku, bo zabiega o niego holenderski zespół sc Heerenveen.

Pod koniec pierwszej połowy Górnik objął prowadzenie, a na początku drugiej podwyższył je. Przepięknym golem popisał się Alasana Manneh. Gambijczyk prostym podbiciem umieścił piłkę tuż przy lewym słupku. To mocna kandydatura do trafienia 2. kolejki.

W końcówce Stal powinna była zdobyć choćby kontaktową bramkę. W najlepszej akcji piłkię sprzed linii wprowadzonemu Jakubowi Wróblowi wybił Bochniewicz (a efektowna przewrotka Mateusza Maka skończyła się na innym przeciwniku).

Górnik na przerwę zmierza z kompletem punktów w meczach przeciwko beniaminkom (wcześniej pokonał Podbeskidzie 4:2). Stal musi się zadowolić punktem z Wisłą Płock. Jeżeli Cracovia ogra Podbeskidzie to dogoni mielczan w tabeli, mimo że sezon zaczęła z pięcioma ujemnymi punktami.

Piłkarz meczu: Paweł Bochniewicz