PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Śląskie derby bez faworyta

Górnik Zabrze

3

Piast Gliwice

3

• Koniec spotkania. W szalonym spotkaniu kończącym sobotnie granie w PKO Ekstraklasie Górnik Zabrze zremisował z Piastem Gliwice 3:3.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! W dużym zamieszaniu w gospodarze doprowadzają do wyrównania w 98 minucie! Na listę strzelców wpisuje się Richard Jensen.

• Ariel Mosór wylatuje z boiska z czerwoną kartką. Gracz Piasta ostro wyciął Rafała Janickiego, który nie dokończy tego spotkania. Gospodarze również grają w 10.

• Do regulaminowego czasu gry zostaje doliczone aż sześć minut.

• Ostatnia zmiana w szeregach zabrzan. Dani Pacheco za Kanjiego Okunukiego.

• Kolejna zmiana. Michael Ameyaw za Arkadiusza Pyrkę.

• Na boisko wchodzi także Jakub Holubek, który zmienia Alexandrosa Katranisa.

• Zmiana także w ekipie gości. Patryk Dziczek pojawia się w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

• Na murawie pojawia się także Lukas Podolski. Mistrz świata zmienia Dadoka.

• Korekta w drużynie gospodarzy. Szymon Włodarczyk zmienia Piotra Krawczyka.

• Zmiana w drużynie gości. Rauno Sappinen za Alberto Torila.

• Na boisku pojawił się również Blaz Vrhovec, który zastąpił Pawła Olkowskiego.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Norbert Wojtuszek za Jonatana Kotzke.

• Decyzja o spalonym jednak podtrzymana.

• Arkadiusz Pyrka trafia do bramki Górnika, ale sędzia odgwizduje spalonego. Trwa jednak analiza VAR.

• Kanji Okunuki łatwo mija jednego z graczy Piasta, ale w decydującym momencie zawodzi, bo strzela prosto w bramkę!

• Kolejny faul ze strony zabrzan. Kryspin Szcześniak podcina Kądziora i zostaje ukarany kartonikiem.

• Jakub Czerwiński strzela głową na bramkę gospodarzy. Bardzo niecelnie.

• Richard Jensen fauluje Kamila Wilczka. Rzut wolny dla Piasta Gliwice.

• Dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki w pole karne. Jeden z defensorów wybija futbolówkę wprost pod nogi Kądziora, a ten uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Kevina Brolla.

• GOOOOOL! Damian Kądzior wyprowadza Piasta na prowadzenie!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania w Zabrzu .

• Przed rozpoczęciem drugiej połowy mamy zmianę. Tomasz Mokwa wchodzi za Constantina Reinera.

• Koniec pierwszej połowy. Po kapitalnych czterdziestu pięciu minutach mamy remis 2:2.

• W pierwszej połowie pogramy pięć minut dłużej.

• GOOOOOOOOL! Piotr Krawczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę! Mamy remis.

• Zawodnik Piasta ukarany żółtą kartką.

• Mamy jedenastkę! Alexandros Katranis faulował Roberta Dadoka i po analizie VAR mamy jedenastkę!

• Trwa analiza VAR! Sędzia Bartosz Frankowski sprawdza potencjalny rzut karny dla Górnika!

• Było blisko wyrównania. Robert Dadok dostaje kapitalne podanie od Erika Janzy, mija Jakuba Czerwińskiego i strzela, ale nogą kapitalnie broni Frantisek Plach!

• Kolejna kartka. Tym razem dla Constantina Reinera, który sfaulował Janżę.

• Erik Janża z żółtą kartkę za sprzeczkę z jednym z graczem Piasta.

• Wznawiamy grę.

• Mecz zostaje na moment przerwany. Kibice gospodarzy odpalili racę.

• Słoweński obrońca dośrodkowuje w pole karne Piasta, nikt nie zamyka jego podania, ale piłka dostaje dużej rotacji i wpada do bramki Frantiska Placha.

• GOOOOOOOL! Górnik łapie kontakt, Erik Janza wpisuje się na listę strzelców.

• Kądzior dośrodkowuje w szesnastkę z pola karnego, tam Kryspinowi Szcześniakowi ucieka Kamil Wilczek i głową pokonuje bezradnego Kevina Brolla.

• GOOOOOOOL! Goście prowadzą już 2:0!

• Mocno wstrzelona futbolówka w pole karne przez Roberta Dadoka, lecz Jakub Czerwiński bez większych problemów ją wybija.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Richard Jensen wygrywa pojedynek główkowy z Arielem Mosórem, ale niefortunnie trafia do własnej bramki.

• GOOOOL! Richard Jensen niefortunnie trafia do własnej bramki!

• Jonatan Kotzke fauluje Kamila Wilczka. Mamy rzut wolny dla Piasta.

• I już mamy pierwsze uderzenie. Robert Dadok strzela finezyjnie z dystansu, ale znacznie się myli.

• Rozpoczynamy granie w Zabrzu!

• Już za moment rozpoczynamy potyczkę w Zabrzu. Piłkarze obu drużyn są już na placu gry.

• W derbach zabrzanie wystąpią najpewniej bez Lukasa Podolskiego, który ostatnio leczył uraz kolana. Mistrz świata wrócił już do treningów, ale nie wykonuje jeszcze wszystkich ćwiczeń. Na ławce rezerwowych zasiadł. Czy wejdzie w drugiej połowie?

• Piłkarze Górnika w poniedziałek przywieźli punkt z Płocka. W starciu z liderem nie wykorzystali szansy na zdobycie pełnej puli, bo przez ponad pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika.

• W zeszłej kolejce Piast pokonał Miedź 2:1. Oba gole dla drużyny z Gliwice padły po podaniach Damiana Kądziora z rzutu rożnego i wolnego. - W poprzednim sezonie w trzech meczach z zabrzanami (PKO Ekstraklasa i PP) padła tylko jedna bramka, kiedy wygraliśmy na wyjeździe. Często są to spotkania napakowane emocjami, a za mało jest fantazji. Może to sobotnie będzie inne, bardziej miłe dla oka – zaznaczył pomocnik Piasta.

• Górnik przed derbami ma na swoim koncie dziewięć punktów - tyle samo co Piast, ale to gliwiczanie notują ostatnio lepsze wyniki. Zespół Waldemara Fornalika wygrał trzy z pięciu poprzednich spotkań. Zabrzanie w tym samym czasie zwyciężyli tylko raz.

• Sobotę z PKO Ekstraklasą zakończymy śląskimi derbami. Piast nie dał się pokonać w Zabrzu w żadnym z poprzednich czterech pojedynków. Jak będzie tym razem?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Zabrze - Piast Gliwice!

©Arkadiusz Gola

Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. Sobotę z PKO Ekstraklasą zakończymy śląskimi derbami. Piast nie dał się pokonać w Zabrzu w żadnym z poprzednich czterech pojedynków. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 20:00. Gdzie oglądać mecz Górnik - Piast na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE

Bartosch Gaul, trener Górnika: - Z Ruchem to były Wielkie Derby Śląska i dużo wcześniej czuć było ich atmosferę. Derby z Piastem są bardziej lokalne i nie są aż tak naładowane emocjami jak ostatni pojedynek w Pucharze Polski. Z Piastem nie gra się łatwo, ale mam receptę na tę drużynę. Oni lubią czekać na to co zrobi rywal, grać pasywnie starając się unikać tyłu błędów, a trójka z przodu Pyrka, Wilczek i Kądzior sprawia, że każda strata piłki może zaboleć i jest groźna, więc musimy bardzo uważać

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - Nie uciekniemy od otoczki derbów, ale do takiego spotkania również trzeba się solidnie przygotować. Czasem należy też podejść do niego z chłodną głową, mając na uwadze jaki to jest mecz. Przede wszystkim trzeba jednak grać w piłkę. W każdym meczu derbowym to robiliśmy i to z dobrym skutkiem, więc chcielibyśmy, żeby to sobotnie spotkanie wyglądało tak samo jak nasze poprzednie konfrontacje z zabrzanami .

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Górnik: Lukas Podolski.
Piast: Tihomir Kostadinov, Tomas Huk.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik - Piast w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentują Rafał Dębiński oraz Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Górnik Zabrze - Piast Gliwice Canal+ Sport