PKO Ekstraklasa. Grad bramek w Lubinie. Zagłębie jedną nogą w Fortuna 1 Lidze

red
Fot Katarzyna Zuber
PKO Ekstraklasa. Utrzymanie w lidze dla piłkarzy Zagłębia już nie jest kwestią wyłącznie ich wyników. Porażka z Górnikiem Zabrze oznacza, że Miedziowi mogą zostać wyprzedzeni przez Wisłę Kraków. Wszystko to przy zaledwie trzech tysiącach widzów, dwóch straconych bramkach w pierwszym kwadransie i fatalnej grze w defensywie.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (1:2). Jak padły bramki?

Przed 30. serią spotkań w PKO Ekstraklasie przewaga Zagłębia Lubin nad strefą spadkową była minimalna. Wynosiła zaledwie dwa punkty nad Wisłą Kraków, która w ostatnim czasie regularnie, powoli punktuje. Miedziowi natomiast przegrali trzy z ostatnich czterech meczów. Dziś dołożyli kolejną porażkę do swojego niechlubnego rezultatu.

Górnik Zabrze też miał swoje poważne problemy w ostatnich tygodniach. Podopieczni Jana Urbana przegrali trzy swoje ostatnie pojedynki, a w każdym z nich tracili co najmniej trzy gole (2:3 z Wisłą Płock, 1:4 z Wisłą Kraków, 1:3 z Lechią Gdańsk). Trójkolorowi zajmowali miejsce dokładnie w środku stawki, a nad czerwoną strefą mieli osiem "oczek" zapasu.

3. minuta - Idealnie zaczęło się to spotkanie dla zawodników Jana Urbana. Po dośrodkowaniu Dariusza Pawłowskiego z prawej strony Krzysztof Kubica wyskakuje najwyżej w "szesnastce" i uderzeniem głową - mimo interwencji Dominika Hładuna - kieruje piłkę do siatki.

11. minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ok. bliższego narożnika pola bramkowego Mateusz Cholewiak głową posyłana dalszy słupek, skąd Dariusz Pawłowski kieruje piłkę do siatki po rękach bramkarza "Miedziowych".

26. minuta - Patryk Szysz stracił piłkę ok. 25 metrów od bramki Górnika, ale przejął ją Filip Starzyński. Ten "zabrał się" z nią w "szesnastkę", zostawiając w tyle Alasana Manneha, zakładając "siatkę" klęczącemu jak do pasowania niczym rycerz Przemysława Wiśniewskiego i z na raty pokonuje Grzegorza Sandomierskiego!

47. minuta - Szybki gol w pierwszej połowie i szybki gol po zmianie stron. Szybka wymiana podań Krzysztofa Kubicy z Bartoszem Nowakiem, który zagrywa w "szesnastkę" do Piotra Krawczyka, a ten - po opanowaniu piłki - uderza płasko w stronę dalszego rogu! Dominik Hładun był bezradny.

52. minuta - Piłkę na prawej stronie dostaje Dariusz Pawłowski, który po rajdzie podaje w pole karne do wbiegającego Bartosza Nowaka. Ten przyjęciem piłki "ustawił" ją sobie do podcinki a' la Tomasz Frankowski nad wychodzącym z bramki Dominikiem Hładunem.

3. minuta - Krzysztof Kubica upomniany żółtą kartką za zagranie ręką w polu karnym. Arbiter przyznał jedenastkę dopiero po interwencji VAR. Patryk Szysz niewielkimi krokami zbliżał się do piłki, wyczekał bramkarza, po czym uderzył płasko w środek bramki. Zmylony Grzegorz Sandomierski rzucił się w stronę prawego słupka.

• Jhon Chancellor - 2
  • Sasa Balić - 2 (Mateusz Bartolewski - 3)
  • Aleksandar Scekić - 2 (Cheikhou Dieng - 3)
  • Filip Starzyński - 4 (Jakub Żubrowski - 3)
  • Łukasz Łakomy - 3 (Łukasz Poręba - 3)
  • Patryk Szysz - 4
  • Erik Daniel - 2 (Tomasz Pieńko - bez oceny)