PKO Ekstraklasa. Grająca w dziesiątkę Warta Poznań odpowiedziała Pogoni Szczecin. Świetny Robert Ivanov, czerwona kartka Łukasza Trałki

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Sporo emocji w końcówce meczu na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Biegająca w dziesiątkę Warta Poznań potrafiła strzelić gola na 1:1 z Pogonią Szczecin. Bohaterem meczu autor wyrównującej bramki i wybicia piłki sprzed linii, Robert Ivanov.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1

Najważniejsza akcja meczu zdarzyła się w 9 minucie. Po strzale Luki Zahovicia w słupek do dobitki w polu karnym zebrał się Kacper Kozłowski. Reprezentant Polski nie oddał jednak strzału, bo został przytrzymany przez Łukasza Trałkę, co nie umknęło sędziom z wozu VAR. Jedenastkę strzałem z lewej nogi przy lewym słupku wykorzystał nieoceniony w tym fachu Kamil Drygas.

Pogoń miała później okazje na podwyższenie, ale piłka nie zatrzepotała już w siatce Warty. W drugiej połowie sprzed linii wybił ją Robert Ivanov - po uderzeniu Kozłowskiego, które poprzedziło za krótkie wybicie bramkarza Adriana Lisa.

Ivanov, reprezentant Finlandii, okazał się dziś prawdziwym bohaterem Warty. To on w 84 minucie skuteczną główką zwieńczył wznowienie z autu Jana Grzesika. Tym samym osłabiona Warta wyszarpała punkt, który jest drugim w tym sezonie. Co ciekawe, Pogoń też kończyła w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie za dwie żółte wyleciał Maciej Żurawski, a więc pomocnik wcześniej wypożyczony do Warty.

Pogoń żałuje zmarnowania szansy na drugi komplet. W końcówce meczu sędzia odwołał bramkę na 2:1, dopatrując się pozycji spalonej po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka.

Piłkarz meczu: Robert Ivanov