PKO Ekstraklasa. Hit dla Rakowa! Decydujący gol w doliczonym czasie gry!

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Pojedynek mistrza oraz wicemistrza sezonu 2021/22 zakończył się wygraną podopiecznych Marka Papszuna. Oba zespoły zapewniły nam prawdziwe piłkarskie show. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Patryk Kun. Ozdobą dzisiejszego pojedynku było przepiękne trafienie Michała Skórasia, który strzałem z dystansu pokonał Vladana Kovačevica. W samej końcówce decydującego gola strzelił Fabian Piasecki.

Lech Poznań - Raków Częstochowa 1:2 (0:0)

Pierwsze minuty należały do ekipy gości. W 6. minucie dośrodkowanie w pole karne do Vladislavsa Gutkovskisa. Napastnik uderzył głową obok bramki.

Na pierwszą klarowną sytuację musieliśmy czekać ponad kwadrans. W 22. minucie miała miejsce centra Rakowa z prawej strony na dalszy słupek. Filip Bednarek zawahał się z wyjściem i na uderzenie głową zdecydował się Vladislavs Gutkovskis, ale zabrakło pół metra, by zmieścił piłkę w bramce!

W odpowiedzi Afonso Sousa uderzył z woleja po zgraniu Radosława Murawskiego. Vladan Kovacević złapał piłkę!

Lech szedł za ciosem. W 25. minucie Lech miał najlepszą okazję w pierwszej połowie. Vladan Kovacević uratował Raków przed utratą gola! Bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z Mikaelem Ishakiem, który dostał kapitalne prostopadłe podanie od Filipa Szymczaka!

Więcej dogodnych sytuacji w pierwszych 45 minutach nie zobaczyliśmy.

Pierwsza bramka w tym meczu padła tuż po przerwie. Strata gospodarzy przed własnym polem karnym. Bartosz Nowak zagrał prostopadle w "szesnastkę" do Patryka Kuna, który uderzeniem z lewego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego rogu wpisał się na listę strzelców!

W 67. minucie mieliśmy wyrównanie! Goście wybili piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Do futbolówki dopadł Michał Skóraś, który przełożył ją sobie na lewą nogę, po czym huknął nie do obrony!

W samej końcówce meczu Raków strzelił bramkę na 2:1. Po sprawdzeniu całej sytuacji, sędzia anulował gola. Tablica wyników nadal wskazywała 1:1!

Jedna z ostatnich akcji meczu - rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. W polu karnym najsprytniejszy okazał się Piasecki, który wbił piłkę do siatki barkiem! 2:1 dla Rakowa!