Jagiellonia Białystok

0

Raków Częstochowa

1

• W pierwszej części gry Raków miał przewagę, ale w drugiej połowie to Jagiellonia przez dłuższy czas dominowała. Tuż po wznowieniu gry znakomite okazje mieli Nemanja Mitrović oraz Ognjen Mudrinski, ale pierwszy uderzył obok słupka, a drugi przegrał pojedynek z Michałem Gliwą. Gdy wydawało się, że Raków nie będzie w stanie zagrozić rywalom, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na wagę trzech punktów zdobył Tomas Petrasek. Częstochowianie notują pierwsze zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku - to już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Raków wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 1:0!

• Wójcicki zatrzymuje Browna Forbesa. Raków utrzymuje się przy piłce, goście po ponad 20 latach znów zanotują zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Szymonowicz długo nie podnosił się z boiska. Prawdopodobnie spotkanie potrwa jeszcze nieco dłużej.

• Ognjen Mudrinski faulował Szymonowicza i został upomniany żółtą kartką.

• cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Bardzo złe dośrodkowanie Juana Camary. Od bramki zacznie grę Gliwa.

• Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Zoran Arsenić, ale Gliwa znów stanął na wysokości zadania. Jagiellonia nie miała nawet rzutu rożnego, bo piłka odbiła się od jednego z gospodarzy.

• Taras Romanczuk ukarany żółtą kartką za protesty. Jagiellonia domagała się rzutu karnego po tym, jak piłka trafiła w rękę jednego z graczy Rakowa, ale sędzia pozostał nieugięty.

• Martin Kostal chciał przywitać się golem! Wszedł w pole karne i uderzył na bramkę Gliwy, lecz dobrze interweniował bramkarz gości!

• Szybko reaguje na to trafienie Ireneusz Mamrot. Zdejmuje Jesusa Imaza, wprowadzając Martina Kostala.

• Jest pierwszy gol dla Rakowa w PKO Ekstraklasie, wiele wskazuje też na pierwsze punkty dla częstochowian! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w powietrzu wyszedł Tomas Petrasek i nie dał szans Damianowi Węglarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA RAKOWA TOMAS PETRASEK!

• Jeszcze jedna zmiana w Rakowie. Schodzi Miłosz Szczepański, za niego Emir Azemović.

• 12.583 kibiców obserwuje mecz ze stadionu w Białymstoku.

• Michał Skóraś nie dotknął jeszcze piłki, ale ma żółtą kartkę.

• Roszada także w Jagiellonii. Opuszcza boisko Tomas Prikryl, w nowym klubie debiutuje Juan Camara.

• Zmiana w zespole Rakowa. Schodzi Jakub Apolinarski, Michał Skóraś debiutuje w PKO Ekstraklasie.

• Zupełnie nieudany strzał Mudrinskiego z dystansu. Piłka przeleciała bardzo daleko obok bramki.

• Igor Sapała był spóźniony i trafił w Arsenicia. Żółta kartka dla gracza Rakowa.

• Ogromne zamieszanie po dośrodkowaniu Guilherme z kornera! Ostatecznie piłkę złapał Michał Gliwa.

• Dośrodkowanie Wójcickiego w kierunku Mystkowskiego, będzie rzut rożny dla Jagiellonii.

• Tomas Petrasek ostro potraktował Guilherme. Kapitan Rakowa z żółtą kartką.

• Sprzed pola karnego uderzał Martin Pospisil. Piłka przeszła kilka metrów nad poprzeczką.

• Szymonowicz faulowany w okolicach środka boiska. Rzut wolny dla Rakowa.

• Niewiele brakowało, aby Mystkowski szybko wpisał się na listę strzelców! Nie zdołał jednak dojść do piłki po dobrym dośrodkowaniu Imaza.

• Sporą owacją od kibiców żegnany Bartosz Bida. Zastępuje go inny młodzieżowiec, Przemysław Mystkowski.

• Rusłan Babenko uderzył sprzed pola karnego, ale Węglarz nie miał problemów z interwencją i spokojnie złapał piłkę.

• Bida próbował walczyć o rzut rożny z Szymonowiczem, ale obrońca Rakowa nie dał się przepchnąć. Od piątego metra wznowi grę Gliwa.

• Guilherme zagrał w kierunku Mudrinskiego, lecz Gliwa dobrze wyszedł na przedpole i wybił piłkę głową.

• Ładne podanie Sapały do Kuna, lecz ten nie zdołał opanować piłki i złapał ją Węglarz.

• Węglarz nie zdołał utrzymać w boisku złapanej przez siebie piłki. Rzut rożny dla Rakowa.

• Bida nie przebił się lewą stroną, a potem faulował rywala.

• Jagiellonia stara się podejść wyżej do rywala, ale pressing nie przynosi na razie skutku. Raków dobrze wymienia kolejne podania.

• Nacierają gospodarze! Po znakomitym prostopadłym podaniu od Imaza w sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą znalazł się Ognjen Mudrinski, lecz Serb przegrał pojedynek z bramkarzem, trafiając w jego głowę!

• Świetnie drugą połowę mogła zacząć Jagiellonia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Nemanja Mitrović, ale główkował tuż obok słupka!

• Mamy zmianę w drużynie Rakowa. Nie wrócił na boisko Bryan Nouvier, wszedł Rusłan Babenko.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy,

• Przez pierwsze 30 minut w Białymstoku działo się niewiele, ale ostatni kwadrans pierwszej połowy w pełni to zrekompensował. Bliższy wyjścia na prowadzenie był Raków. Damian Węglarz bardzo dobrze powstrzymał Igora Sapałę i Tomasa Petraska, a Felicio Brown Forbes trafił z dystansu w poprzeczkę. Jagiellonia także miała jedną świetną okazję, lecz Michał Gliwa znakomicie obronił uderzenie Jesusa Imaza. Czy w drugiej połowie doczekamy się goli? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Petr Schwarz. Spokojnie złapał piłkę Węglarz.

• Igor Sapała uderzył sprzed pola karnego, a po rykoszecie piłka mogła zaskoczyć Węglarza. Bramkarz Jagiellonii znów pokazał jednak klasę!

• Szybka odpowiedź Jagiellonii. Gospodarze wyszli z kontrą, Prikryl dograł piłkę do Imaza, lecz Hiszpan się poślizgnął i uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Gliwę.

• Blisko gola dla Rakowa! Brown Forbes ograł Arsenicia i po raz kolejny uderzył z dystansu, ale tym razem gospodarzy uratowała poprzeczka!

• Zbyt mocne dośrodkowanie Kuna w kierunku Szymonowicza. Od bramki wznowi grę Węglarz.

• Strzał ze sporej odległości oddał Brown Forbes. Węglarz zbił piłkę na rzut rożny.

• Michał Gliwa ratuje Raków! Bartosz Bida znakomicie zagrał z prawej strony do Jesusa Imaza, ten uderzył z pierwszej piłki, ale uderzenie Hiszpana znakomicie obronił Gliwa!

• Brown Forbes starał się zagrać do Kuna, ale nie była to dobra próba. Łapie piłkę Węglarz.

• Igor Sapała chciał raczej strzelać, ale wyszło mu z tego zagranie do Tomasa Petraska! Ten był zupełnie niepilnowany na piątym metrze, ale przegrał pojedynek z Damianem Węglarzem!

• Guilherme dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, Gliwa miał problemy z interwencją i ucierpiał przy tym nieco Zoran Arsenić. Sędzia nie przerwał jednak gry.

• Pół godziny spotkania za nami. Delikatnie mówiąc, mecz w Białymstoku na razie nie porywa...

• Raków starał się zaskoczyć rywali nietypowym rozegraniem rzutu wolnego, lecz wrzutka Igora Sapały była zbyt lekka.

• Szczepański po raz kolejny znalazł się w polu karnym, lecz nie zdołał minąć obrońców Jagiellonii. Bardzo dobrze w obronie grają na razie gospodarze.

• Miłosz Szczepański dostał piłkę w polu karnym, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

• Tomas Prikryl zagrał w pole karne do Martina Pospisila, ten dobrze minął jednego z rywali, ale potem nie zdołał celnie podać do partnera.

• Raków dłużej utrzymywał się przy piłce, ale atak pozycyjny zakończył się niecelnym podaniem i autem dla Jagiellonii.

• Guilherme trafił z rzutu wolnego w mur.

• Felicio Brown Forbes ostro potraktował Pospisila w walce o górną piłkę. W efekcie zobaczył żółtą kartkę.

• Wójcicki świetnie zagrał do Bidy, ten założył siatkę rywalowi, ale zamiast kończyć akcję strzałem, chciał podać do jednego z kolegów.

• Sporo fauli mamy na razie w tym meczu. Nieprzepisowo powstrzymywani Arsenić i Pospisil.

• Po dośrodkowaniu Kuna z lewej strony dobrą szansę miał Brown Forbes! Będący w polu karnym napastnik uderzył jednak wyraźnie obok słupka!

• Petr Schwarz zagrał na lewą stronę do Kuna, lecz ten złapany na spalonym.

• Z nieudanego dośrodkowania Jakuba Wójcickiego omal nie wyszedł strzał. Piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Długa, ale zbyt mocna piłka na lewą stronę do Dominika Kuna. Od bramki zacznie Damian Węglarz.

• Prostopadła piłka w kierunku Felicio Browna Forbesa przecięta przez obrońców Jagiellonii.

• Guilherme dobrze dośrodkował w pole karne, Zoran Arsenić zdołał oddać strzał głową, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Faulowany na połowie rywala Ognjen Mudrinski. Będzie okazja dla Jagiellonii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Na razie Raków spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Jagiellonia nie pozwala rywalom na przedarcie się dalej.

• Od środka rozpoczęli gracze Rakowa. Goście w białych strojach, Jagiellonia na żółto-czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Daniel Stefański. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Obie drużyny blisko 16 lat temu mierzyły się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jagiellonia wygrała wówczas dwumecz aż 8:1. Dzisiaj białostoczanie także są faworytami, choć o wygraną nie będzie raczej tak łatwo.

• W pierwszej kolejce zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Jagiellonia. Gospodarze dzisiejszego meczu pokonali Arkę Gdynia 3:0. Raków niezbyt dobrze przywitał się z PKO Ekstraklasą. Beniaminek przegrał bowiem 0:1 z Koroną Kielce.

• Rezerwowi Rakowa: Jakub Szumski, Kamil Piątkowski, Maciej Domański, Andrija Luković, Rusłan Babenko, Sebastian Musiolik, Michał Skóraś, Piotr Malinowski

• Rezerwowi Jagiellonii: Krsevan Santini, Karol Struski, Juan Camara, Andrej Kadlec, Przemysław Mystkowski, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson, Marko Poletanović, Martin Kostal

• Oto pierwsza jedenastka Rakowa:

• Tak prezentuje się podstawowy skład Jagiellonii:

• Czas na kolejny mecz PKO Bank Polski Ekstraklasy! W Białymstoku Jagiellonia podejmie drugiego z beniaminków - Raków Częstochowa. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik. Początek spotkania już o godzinie 20:00!

Przemysław Drewniak

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. W sobotnim meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Po porażce na otwarcie sezonu beniaminek chce zdobyć swoje pierwsze punkty w lidze. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częęstochowa? TRANSMISJA NA ŻYWO

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE

Nie tak wyobrażali sobie piłkarze i kibice Rakowa pierwszy mecz w Ekstraklasie od 21 lat. W miniony weekend drużyna spod Jasnej Góry przegrała w Bełchatowie z Koroną Kielce 0-1. - We wtorek odbyliśmy tego meczu i zamknęliśmy temat.
Sztab szkoleniowy pokazał nam, jakie błędy popełniliśmy. Wiemy też nad czym pracować, by w przyszłości nie powielać złych zagrań. Zapoznaliśmy się z Ekstraklasą i jej otoczką. Myślę, że przed następnym meczem nie będzie już żadnego stresu. Pod tym względem będziemy o wiele lepiej przygotowani. Jesteśmy bojowo nastawieni przed sobotnim meczem z Jagiellonią - podkreślił w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu Maciej Domański.

Znacznie lepsze nastroje po inauguracji panowały w Białymstoku. Jagiellonia efektownie na wyjeździe pokonała 3-0 Arkę Gdynia i pokazała, że może w tym sezonie włączyć się do walki o najwyższe miejsca. Trener Ireneusz Mamrot podkreśla, że ma do dyspozycji silniejszą kadrę niż w poprzednim sezonie, ale jednocześnie tonuje nastroje i zwraca uwagę na to, że Raków przeciwko Koronie zagrał na poziomie poniżej swoich możliwości. - Raków przegrał teoretycznie na własnym boisku, ale wiemy, że on musi grać w Bełchatowie. To na pewno nie był w wykonaniu częstochowian tak udany mecz, jakiego oni sami by chcieli, ale wbrew pozorom ja się z tego nie cieszę. Częstochowianie pokazali zarówno w 1. Lidze, jak i Pucharze Polski, że potrafią grać z najlepszymi, dlatego nie możemy podejść do tego meczu inaczej, niż jak do spotkania w Gdyni - zaznacza trener białostoczan.

W zespole gospodarzy zabraknie Bartosza Kwietnia i Ivana Runje, którzy jeszcze dochodzą do siebie po kontuzjach. Raków cały czas nie może liczyć na swojego kapitana, Andrzeja Niewulisa. Dla niego, jako byłego piłkarza Jagiellonii, występ w Białymstoku byłby z pewnością szczególny, ale obrońca wciąż przechodzi rehabilitację po zabiegu i do gry będzie gotowy dopiero jesienią.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisja TV z meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa na żywo na antenach Canal+Sport, Canal+Sport 3 i Canal+ 4K. Początek spotkania o godzinie 20:00.