PKO Ekstraklasa. Jagiellonia grała do końca, a Zagłębie Lubin przegrało niemal wygrany mecz!

PJ
Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin przegrało z Jagiellonią Białystok na wyjeździe 1:2. Oba kluby walczą w tym sezonie przede wszystkim o utrzymanie, więc to bardzo bolesna porażka Miedziowych, tym bardziej że prowadzili w tym spotkaniu 1:0. Od 78. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce Mateusza Bartolewskiego. Gole dla Jagiellonii padły w 88. i 97. minucie!

Początek spotkania należał do gospodarzy. To podopieczni Piotra Nowaka częściej byli w posiadaniu piłki i konstruowali ataki pozycyjne. Niestety ani jedni, ani drudzy nie wypracowali sobie dobrej okazji. Byliśmy świadkami typowych piłkarskich szachów, a jedyne warte odnotowania momenty to strzały z dystansu Erika Daniela i Łukasza Łakomego, które mijały lewy słupek bramki Zlatana Alomerowicia. Nie zobaczyliśmy ani jednego celnego uderzenia.

W przerwie trener Nowak, chcąc pobudzić swój zespół posłał na boisko Fedora Černycha. Doświadczony reprezentant Litwy zastąpił Tomáša Přikryla, ale to Zagłębie wyprowadziło pierwszy cios. W 50. minucie koszmarny błąd popełnił bramkarz Jagiellonii, który szukając rozegrania od tyłu, zagrał prosto pod nogi Patryka Szysza, a ten popisał się doskonałą techniką i wysokim lobem umieścił piłkę w siatce.

Kluczowa dla losów tego spotkania była 78. minuta. Wtedy drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Bartolewski, osłabiając swój zespół. Miejscowi poczuli swoją szansę i rzucili się do huraganowych ataków. Dopięli swego tuż przed końcem podstawowego czasu gry, za sprawą Andrzeja Trubehy, dla którego było to pierwsze trafienie na poziomie ekstraklasy. Sędzia doliczył aż 7 minut i był to okres nieustannych ataków "Jagi". Kiedy wydawało się, że goście dowiozą cenny w tych okolicznościach remis, w ostatniej akcji meczu błysnął Marc Gual. Wypożyczony z ukraińskiego Dnipro Hiszpan popisał się indywidualną akcją, zakończoną celnym strzałem.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 2
  • Paweł Olszewski - 3
  • Michał Pazdan - 3
  • Miłosz Matysik - 3 (Fedor Cernych - 2)
  • Bogdan Tiru - 3
  • Bojan Nastić - 3
  • Taras Romanczuk - 3
  • Karol Struski - 3 (Andrzej Trubeha - 4)
  • Tomas Prikryl - 3 (Martin Pospisil - 3)
  • Diego Carioca - 3 (Bartłomiej Wdowik - bez oceny)