PKO Ekstraklasa. Jagiellonia potknęła się na Zagłębiu Lubin. Dziewiąty gol Bohara

krk
Jagiellonia uległa Zagłębiu Lubin 0:1
Jagiellonia uległa Zagłębiu Lubin 0:1 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Druga z rzędu porażka Jagiellonii Białystok. Piłkarze Ireneusza Mamrota przed własną publicznością ulegli Zagłębiu Lubin 0:1 (0:1). Na wagę trzech punktów trafił Damjan Bohara, dla którego był to już dziewiąty gol w sezonie. Gospodarze niemal całą drugą połowę grali w dziesiątkę. Na Stadionie Miejskim zasiadło ponad 4,5 tysiące kibiców.

PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:1

Zagłębie w Białymstoku odniosło drugie z rzędu zwycięstwo i zbliżyło sie do dziewiątej Jagiellonii na odległość punktu. Najważniejszą akcję meczu w 19. minucie przeprowadził Alan Czerwiński. Prawy obrońca "Miedziowych" w polu karnym oszukał dwóch defensorów gospodarzy i wycofał piłkę do Damjana Bohara. Uderzoną przez Słoweńca piłkę podbił jeszcze Bartosz Kwiecień, przez co uniemożliwił skuteczną interwencję Grzegorzowi Sandomierskiemu.

Bohar tuż po przerwie powinien podwyższyć prowadzenie Zagłębia. Słoweniec obsłużony przez Bartosza Białka spudłował jednak z pięciu metrów. Chwilę później Jagiellonia musiała grać w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ivan Runje, który nadepnął nogę Jakuba Tosika.

Od tego momentu "Miedzowi" kontrolowali przebieg spotkania, a piłkarze Ireneusza Mamrota momentami nie byli w stanie wyjść z własnej połowy. W końcówce przycisnęła jeszcze Jagiellonia, ale wynik już się nie zmienił.

BRAMKA DAMJANA BOHARA:

Piłkarz meczu: Damjan Bohar
Atrakcyjność meczu: 4/10

Grudzień to miesiąc ostatnich meczów w roku. To jednak także miesiąc rozliczeń - rozliczeń pracy trenerów, dyrektorów sportowych, ale przede wszystkim piłkarzy. Kilka klubów z ekstraklasy, 1 i 2 ligi już poinformowało o swoich listach transferowych. Zobaczcie, kto jest do wzięcia od 1 stycznia.

Kto odchodzi? Czystki w klubach ekstraklasy, 1 i 2 ligi [LIS...