PKO Ekstraklasa. Jeden celny strzał wystarczył. Warta Poznań przerwała serię Piasta Gliwice

Jacek Czaplewski
Mecz Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1
Mecz Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1 Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Na dziesięciu meczach bez porażki zakończyła się passa Piasta Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika przegrał z Wartą Poznań 0:1 (0:0). To porażka na własne życzenie, bo akcję bramkową stworzył beniaminkowi Jakub Czerwiński.

Przed przerwą Warta tradycyjnie nie oddała ani jednego celnego strzału. W ogóle jeden jedyny raz spróbowała po rzucie rożnym, kiedy nad poprzeczką główkował Aleks Ławniczak zastępujący w składzie kontuzjowanego Bartosza Kielibę.

Piast w pierwszej połowie oddał osiem strzałów z czego pięć celnych. Raz brakowało siły (strzały Patryka Sokołowskiego i Kristophera Vidy), a innym razem precyzji (Michał Żyro).

I to wszystko się zemściło. Wycofana Warta wykorzystała jedyny błąd Piasta. Po wznowieniu z autu Jakub Czerwiński starał się odegrać do Piotra Malarczyka, ale piłka spadła pod nogi Łukasza Trałki, który razem z Mateuszem Kuzimskim pobiegł do akcji dwóch na jednego. Pomocnik zaliczył piątą asystę, a napastnik strzelił piątego gola.

Warta śrubuje niezłą serię w tym roku. Nie przegrała bowiem żadnego z czterech meczów, notując trzy zwycięstwa i remis. Co więcej, zdobyła po bramce w każdym spotkaniu, a straciła tylko jedną z Lechią Gdańsk.

Dziś jedyne zmartwienie trenera Piotra Tworka to kontuzja Jakuba Kuzdry, który na początku drugiej połowy sam poprosił o zmianę. Dzięki wygranej Warta awansowała na dziewiąte miejsce. W następnej kolejce rozegra derbowy mecz z Lechem. Trzynasty Piast wybiera się do Jagiellonii Białystok.

Piłkarz meczu: Łukasz Trałka
Atrakcyjność meczu: 4/10

Skacze wzwyż, uwiesza się na plecach Lewandowskiego, no i przede wszystkim wykopuje Schalke do 2. Bundesligi. Erling Braut Haaland, bohater derbów Zagłębia Ruhry, robi furorę wśród w sieci. Borussia Dortmund poprosiła kibiców, by ci przerobili zdjęcie nożyc Norwega z ostatniego meczu (4:0). Zobaczcie najciekawsze prace.

Erling Braut Haaland w powietrzu. Najlepsze przeróbki z udzi...