PKO Ekstraklasa. Jednostronny mecz dla Pogoni Szczecin. Stal Mielec została chyba w samolocie, którym doleciała na spotkanie

Jacek Czaplewski
Jednostronny mecz dla Pogoni. Stal została w samolocie
Jednostronny mecz dla Pogoni. Stal została w samolocie Sebastian Wołosz
PKO Ekstraklasa. To był mecz do jednej bramki. Pogoń Szczecin gładko pokonała Stal Mielec 2:0 (1:0) i awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli. Po raz pierwszy w lidze trafił Luka Zahović. Słoweniec czekał na to do siódmego występu.

Mecz Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:0
Obie drużyny w zeszłym tygodniu odrobiły swoje zaległości: Pogoń w lidze, Stal w Pucharze Polski. Drużyna z Mielca, z uwagi na napięty kalendarz, w Szczecinie pojawiła się wczoraj. Na mecz przyleciała samolotem LOT-u. I chociaż czas podróży udało się skrócić o kilka godzin, to na murawie zawodnicy wyglądali na strasznie przemęczonych.

Różnica klas była zauważalna gołym okiem. Przed przerwą Pogoń oddała jedenaście strzałów, podczas gdy Stal ani jednego ( pierwszy raz spróbowała dopiero w 63 minucie). Piłka większość czasu spędziła zatem na połowie Stali, bo tak regularnie atakowała Pogoń. Dziw bierze, że padła ledwie jedna bramka.

Okazji w pierwszej połowie było przynajmniej kilka. Słupek obił aktywny Santeri Hostikka, w poprzeczkę trafił Kamil Drygas. Dopiero to dobitka Luki Zahovicia sprawila, że Pogoń objęła prowadzenie tuż przed zejściem na kwadrans przerwy.

W drugiej połowie nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. Lepiej grająca Pogoń szybko podwyższyła na 2:0. Jedenastkę po faulu na Zahoviciu, co wychwycił system VAR, bez problemu wykorzystał Kamil Drygas. Kapitan uczynił to w jubileuszowym dwusetnym występie.

W końcówce Pogoń powinna była strzelić jeszcze jedną bramkę, ale wprowadzony Michał Kucharczyk zmarnował kontratak.

Piłkarz meczu: Luka Zahović
Atrakcyjność meczu: 5/10

Przedstawiamy ranking najlepszych drużyn z klasy okręgowej w Polsce (za jesień 2020). Jedynym kryterium były oczywiście wyniki, dlatego znajdziecie tu jedynie drużyny niepokonane z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym. Lider? Bez zaskoczenia - to drużyna z Krakowa naszpikowana byłymi gwiazdami reprezentacji, ekstraklasy, 1 ligi, 2 ligi... Wśród niepokonanych drużyn, które nie załapały się do rankingu, wymieńmy ponadto:Stoczniowiec Płock (10 zwycięstw, 3 remisy), Jarmutę Szczawnicę (10 zwycięstw, 3 remisy), a także Polonię Iłowo (13 zwycięstw, 4 remisy), TOR Dobrzeń Wielki (14 zwycięstw, 4 remisy) oraz Iskrę Księginice (11 zwycięstw, 4 remisy).

Potęgi klasy okręgowej. Zobacz TOP 10 drużyn z V ligi w Pols...