PKO Ekstraklasa. Kolejne zwycięstwo Wisły Płock! Korona Kielce puka w dno tabeli

DW
Korona Kielce - Wisła Płock 0:1 (0:1)
Korona Kielce - Wisła Płock 0:1 (0:1) Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock notuje świetną serię. Spotkanie z Koroną jest piątym zwycięstwem z rzędu podopiecznych trenera Radosława Sobolewskiego. Po 12 kolejkach Nafciarze mają już 22 punkty przewagi i właśnie wskoczyli na pozycję wicelidera! Wyprzedzić ich może tylko Cracovia i Lechia Gdańsk. Obie te ekipy mają jednak przed sobą bardzo trudne spotkania. Jedynego gola w meczu strzelił Ricardinho, który - będąc tyłem do bramki - na małej przestrzeni podbił sobie piłkę i uderzył z obrotu na bramkę.

Korona mogła wyjść na prowadzenie w 11. minucie spotkania. Kapitalne podanie Marcina Cebuli do wbiegającego w pole karne Mateja Pucko. Strzał z dość ostrego kąta odbił Thomas Daehne. Goście odpowiedzieli kilka minut później. Z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Furman. Damian Michalski urwał się obrońcy Korony i głową uderzył w kierunku dalszego słupka. Pomylił się minimalnie.

Gol padł w 22. minucie, a to, co zrobił Ricardinho, będzie odtwarzane jeszcze kilkanaście razy przez wielu fanów Ekstraklasy! Po zagraniu Cezarego Stefańczyka piłka trafiła na dwunasty metr do Ricardinho. Brazylijczyk uprzedził obrońców, delikatnie podbił sobie piłkę i strzałem z obrotu huknął pod poprzeczkę.

Korona - Wisła Płock. Gol sezonu Ricardinho?

W drugiej połowie Korona nie miała nawet jak zagrozić bramce Daehne. Nafciarze dążyli do strzelenia drugiej bramki i kilka razy byli blisko, ale tym razem lepiej spisywała się defensywa kielczan. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Wisły Płock, która wskoczyła na pozycję wicelidera. Wyprzedzić ją może jeszcze Cracovia i Lechia Gdańsk.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Ricardinho

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Futbol rozwinął się do tego stopnia, że transfery między klubami z różnych krajów - a nawet kontynentów - są normą. Piłkarze wybierają kluby, w których otrzymują większe pieniądze, a na światowym rynku są w obiegu miliardy dolarów. Istnieje kilkanaście przypadków, w których przywiązanie do klubu jest tak duże, iż piłkarze postanawiają grać w jednych barwach przez całą karierę. Oto lista zawodników, którzy grali w jednym klubie przez całą karierę.

Niespotykana lojalność. Piłkarze grający w jednym klubie prz...