PKO Ekstraklasa. Korona Kielce i Piast Gliwice nadal bez przełamania. Wilczek z Plachem uratowali debiut Vukovicia

Jacek Czaplewski
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 PAP, Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Najwyraźniej przemowa nowego trenera w przerwie meczu zadziałała. Piast Gliwice w debiucie Aleksandara Vukovicia wyszedł na drugą połowę odmieniony, dzięki czemu doprowadził do remisu z Koroną Kielce (1:1).

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1
- Waldemar Fornalik, dziękujemy za wszystko - wyjazdowa grupa kibiców Piasta właśnie takim transparentem podziękowała trenerowi za pięć lat pracy. Na pożegnanie z pompą przyjdzie pewnie jeszcze czas, skoro mimo kiepskiej końcówki były selekcjoner dołożył do gabloty trofeum za mistrzostwo Polski - pierwsze w historii klubu.

Piast w debiucie Vuko zaczął źle. Przebudził się dopiero po przerwie. Wtedy rzeczywiście stworzył okazje bramkowe i zasłużenie doprowadził do wyrównania. Po zagraniu Aleksandrosa Katranisa z lewej flanki nogę dołożył Kamil Wilczek. W sumie były reprezentant Polski miał trzy okazje; próby głową i prawą nogą okazały się jednak niecelne. Piast miał też w końcówce furę szczęścia gdy tuż przed ostatnim gwizdkiem interwencją jedną ręką popisał się Frantisek Plach.

Wcześniej wpadka Ariela Mosóra kosztowała gliwiczan bramkę. Stoper chciał przerzucić piłkę nad rywalem, ale dopuścił się karygodnej straty w okolicach pola karnego. Po przechwycie ładnym strzałem popisał się autor bramki, Jakub Łukowski, który dał Koronie prowadzenie w 16 minucie.

Podział punktów oznacza, że jedni i drudzy nie wygrali już od ośmiu meczów. Czarna passa Korony to pięć porażek i trzy remisy, a Piasta cztery porażki i cztery remisy.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce – Piast Gliwice (w skali 1-6):