PKO Ekstraklasa. Korona Kielce pokonała Cracovię, ale nadal świeci na czerwono. Dwa karne po przerwie

Jacek Czaplewski
Mecz Korona Kielce - Cracovia 2:1
Mecz Korona Kielce - Cracovia 2:1 PAP, Piotr Polak
PKO Ekstraklasa. Korona Kielce awansowała na przedostatnie miejsce. Wygrała pierwszy raz od sierpnia. W meczu wieńczącym 19. kolejkę pokonała u siebie walczącą o podium Cracovię 2:1 (1:0). W drugiej połowie sędzia Krzysztof Jakubik podyktował dwie jedenastki.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Cracovia 2:1

To dopiero czwarte zwycięstwo Korony w sezonie i zarazem pierwsze w ekstraklasie od 27 sierpnia. Przerwało serię jedenastu meczów. Do bezpiecznego miejsca drużyna beniaminka traci teraz cztery punkty.

Jeśli na czymś Korona ma budować optymizm to na drugiej połowie z Legią Warszawa (dublet Jewgienija Szykawki) i właśnie całym meczu z Cracovią.

Drużyna Kamila Kuzery zagrała bez bojaźni i z pomysłem. Całkowicie zdominowała pierwszą odsłonę, podczas której zasłużenie objęła prowadzenie. W 30 minucie do siatki trafił Piotr Malarczyk po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu rożnego.

Faul Jewhena Konoplianki, po którym Korona miała karnego
Faul Jewhena Konoplianki, po którym Korona miała karnego Canal+ Sport

Po zmianie stron Korona poszła za ciosem. W 56 minucie dopięła swego. Bezmyślnie zachował się Jewhen Konoplianka, pociągając za koszulkę przeciwnika. Sędzia Krzysztof Jakubik nie miał żadnych wątpliwości, że doszło do faulu. Przed monitorem VAR sprawdzał jedynie czy w polu karnym, czy minimalnie przed. Prowadzenie podwyższył Jakub Łukowski. Już ósmą bramkę w sezonie zdobył po uderzeniu w prawy róg, tuż pod ciałem interweniującego bramkarza.

W tym meczu Cracovię stać było jedynie na kontaktowego gola. Po zagraniu ręką z rzutu karnego straty zmniejszył Karol Knap. On i jego drużyna przepuścili dzisiaj szansę na zrównanie się punktami z czwartym Widzewem Łódź.

Zwycięstwo Korony byłoby jeszcze wyższe, gdyby w drugiej połowie jedną z trzech dogodnych okazji wykorzystał Bartosz Śpiączka.

Piłkarz meczu: Jakub Łukowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

Jesteśmy na półmetku sezonu 2022/23 w Ekstraklasie. Wiele klubów zdecydowało się wzmocnić podczas zimowego okienka transferowego, które nadal trwa. Niektóre drużyny wolą poczekać i spokojnie monitorować sytuację zawodników, którym kontrakt kończy się w czerwcu. Oto wybrane gwiazdy Ekstraklasy, które latem będą bez klubu!Aby zobaczyć gwiazdy Ekstraklasy, które latem będą bez klubu, klikaj strzałkę w prawo!

Gwiazdy Ekstraklasy, które latem będą bez klubu. Co z kontra...