• Dalibor Takac - 3 (Marcin Szpakowski - 3)
    • Dawid Błanik - 3 (Jacek Podgórski - 4)
    • Jakub Łukowski - 4 (Jacek Kiełb - 3)
    • Bartosz Śpiączka - 3 (Jewgienij Szykawka - bez oceny)
  • Koniec meczu! Rzutem na taśmę Lech Poznań pokonuje u siebie Koronę Kielce (3:2)!

• [WIDEO] GOL FILIPA SZYMCZAKA NA WAGĘ WYGRANEJ (LPO - KOR 3:2)

• Gospodarze mogli, a właściwie powinni, postawić kropkę nad "i"!

Adriel Ba Loua urwał się prawą stroną i dostaje dokładne podanie. Podholował z piłką blisko 20 metrów, po czym zagrywa płasko na dalszy słupek do Filipa Szymczaka, ale ten nie "zamknął" akcji", bo poślizgnął się w decydującym momencie!

• Mocne dośrodkowanie Alana Czerwińskiego z prawej strony w pole karne. Tam najwyżej wyskakuje Filip Szymczak, który główką w stronę dalszego (lewego) rogu zdobywa swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM FILIP SZYMCZAK!!!

• Marcel Zapytowski odbija piłkę przed siebie po uderzeniui z lewej strony pola karnego. Gdyby ta piłka przeszła, to z bliska do siatki skierowałby ją Filip Szymczak.

• Joao Amaral próbował przedrzeć się w pole karne Korony. W ostatniej chwili został powstrzymany. Rzut rożny.

• Bartosz Frankowski dolicza aż 9 minut do drugiej połowy!

• Marcin Szpakowski upomniany żółtą kartką za faul.

• GRAMY DALEJ!!! Nie ma podstaw do wskazania na "wapno"!

Lech miał rzut wolny, po którym uderzenie zza pola karnego pewnie broni Marcel Zapytowski!

• Stykowe starcie Adama Dei z Antonio Miliciem w polu karnym mistrza Polski! Sędzia przerywa spotkanie i czeka na komunikat z wozu VAR!Milić i Deja

• ... a za Bartosza Śpiączkę wchodzi Jewgienij Szykawka.

• ... Grzegorz Szymusik w miejsce Ronaldo Deaconu...

• Trzy zmiany w Koronie: Jacek Kiełb w miejsce Jakuba Łukowskiego...

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!

Najpierw Filip Bednarek paruje strzał Jakuba Łukowskiego, a dobitki, w tym Ronaldo Deaconu, obijają słupku!

• [WIDEO] JACEK PODGÓRSKI Z RZUTU KARNEGO (LPO - KOR 2:2)

• 66% Posiadanie piłki 34%

• Marcel Zapytowski spokojnie broni strzały zza pola karnego: Joao Amarala i Filipa Szymczaka.

• ... a Adriel Ba Loua zastępuje Afonso Sousę, który sprokurował drugi rzut karny.

• Michał Skóaś zmienia Heorhija Citaiszwiliego...

• JACEK PODGÓRSKI SZCZĘŚLIWIE TRAFIA!!!

Uderza w prawy dolny róg, gdzie rzucił się Filip Bednarek, ale piłka przeszła pod ręką bramkarza "Kolejorza" i wpadła do siatki!

• Rzut karny dla Korony! Drugi dla gości, trzeci w tym spotkaniu!

• Bartosz Frankowski biegnie do monitora VAR!Szpakowski i Sousa

• Starcie Afonso Sousy z Marcinem Szpakowskim w polu karnym Lecha! To może być drugi rzut karny dla kielczan!

• ... a za Joela Pereirę na murawie melduje się Antonio Milić.

• Radosław Murawski zmienia Nikę Kvekveskiriego...

• Sasa Balić upomniany żółtą kartką za odepchnięcie bez piłki Heorhija Citaiszwiliego. Bezsensowne przewinienie doświadczonego obrońcy. Sasa Balić

• Ronaldo Deaconu uderza bezpośrednio z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów; Filip Bednarek spokojnie łapie piłkę.

• Dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek, gdzie wyskakuje najwyżej Piotr Malarczyk. Ten uderzeniem głową puszcza piłkę w kozioł, ale minimalnie przestrzelił Kielczanie byli bardzo blisko wyrównania!!!

• Jacek Podgórski uderza zza linii 16. metra i rykoszet od nogi Filipa Dagerstala mógł zmylić Filipa Bednarka! Ten zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny!

• [WIDEO] GOL MIKAELA ISHAKA Z RZUTU KARNEGO (LPO - KOR 1:0)

[WIDEO] GOL JOAO AMARALA (LPO - KOR 2:0)

• Kontra Korony mogła dać więcej. Mocne zagranie do Bartosza Śpiączki, który strącił piłkę do Jakuba Łukowskiego. Ten z ok. lewego narożnika pola karnego podaje na 18. metr do Ronaldo Deaconu, który uderza płasko obok dalszego rogu.

• Zmiana w Lechu: Filip Szymczak zastępuje Mikaela Ishaka.

• ... a za Dalibora Takaca pojawia się Marcin Szpakowski.

• Podwójna zmiana w Koronie: Jacek Podgórski zastępuje Dawida Błanika...

• Dawid Więckowski blokuje dośrodkowanie Pedro Rebocho. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Teraz bramkarz Korony piąstkuje po dośrodkowaniu Joela Pereiry. Goście zamknięci w hokejowym zamku.

• Płaskie zagranie Joela Pereiry na 5. metr do Afonso Sousy i Jespera Karlstroema. Najszybszy był Marcel Zapytowski.

• Lech - Korona

• 21 Strzały 2
    • 11 Strzały celne 1
    • 9 Rzuty rożne 0
  • Afonso Sousa po raz kolejny! Uderza z lewej strony w stronę dalszego rogu, ale Marcel Zapytowski zbija piłkę do boku!

• Za mocne prostopadłe podanie Mikaela Ishaka do Afonso Sousy. Po chwili zamienili się rolami - Szwed nieczysto uderzył z pola karnego.

• Joel Pereira podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne za głęboko do Afonso Sousy i piłkę łapie Marcel Zapytowski. Ta wypadła mu z rękawic, ale złapał ją ponownie przed Afonso Sousą.

• 12 745 widzów na meczu Lecha z Koroną

• JAKUB ŁUKOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne, płaskie uderzenie w lewy dolny róg. Wyciągnięty jak struna Filip Bednarek nie sięgnął piłki. W Poznaniu może być jeszcze ciekawiej!

• Bartosz Frankowski obejrzał tę sytuację na monitorze i wskazuje na "wapno"! Rzut karny dla Korony! Pedro Rebocho

• Bartosz Frankowski czeka na komunikat z wozu VAR! Trwa analiza, czy Pedro Rebocho zagrał ręką w "szesnastce"!

• Joao Amaral upomniany żółtą kartką za faul na Dawidzie Błaniku. Joao Amaral

• Przeciągnięte dośrodkowanie Heorhija Citaiszwiliego.

• Gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Marcel Zapytowski wybija piłkę z "piątki" na prawą stroną, gdzie piłkę przejmuje Pedro Rebocho. Ten podaje do Joao Amarala, a ten mocnym uderzeniem w lewy dolny róg wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM JOAO AMARAL!!!

• Miękkie dośrodkowanie w pole karne do Mikaela Ishaka. Ten główkuje obok bramki.

• Kielczanie zaczynają drugą część spotkania. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Statystyki z pierwszej połowy

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca w ostatnim spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy między Lechem a Koroną Kielce. Mimo olbrzymiej przewagi "Kolejorz" prowadzi "tylko" jedną bramkę. Co więcej, beniaminek zdołał nawet pokonać Filipa Bednarka, ale w momencie dośrodkowanie zgrywający piłkę do Miłosza Trojaka Bartosz Śpiączka był na spalonym.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Mikaela Ishaka z rzutu karnego Lech prowadzi z Koroną (1:0).

• +2' Przeciągnięte dośrodkowanie Jespera Karlstroema z lewej strony w pole karne. Sytuację wyjaśnia Sasa Balić.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Alan Czerwiński uderza nad murem, ale na tyle lekko, że Marcel Zapytowski zdążył się przesunąć w stronę prawego słupka i złapać piłkę.

• Atak Lecha przynosi rzut wolny. Do bramki ok. 25 metrów.

• Sasa Balić podłączył się do akcji ofensywnej. Piłkę po jego dośrodkowaniu wybijają gospodarze, a dobitka Ronaldo Deaconu została zablokowana.

• Gospodarze idą za ciosem. Dośrodkowanie Joao Amarala w pole karne nie znajduje adresata.

• MIKAEL ISHAK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie kapitana "Kolejorza' przy lewym słupku. Marcel Zapytowski wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki!

• Miłosz Trojak upomniany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Heorhij Citaiszwili "łamie" akcję z prawej strony i uderza lewą nogą w stronę bramki! Piłka trafia w rękę Miłosza Trojaka i sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• JOAO AMARAL!!!

Joel Pereira wrzuca miękko w pole karne i obrońca Korony uprzedza wychodzącego z bramki Marcela Zapytowskiego. Do podbitej piłki ruszył Joao Amaral, który uderzeniem PRZEWROTKĄ trafia "tylko" w boczną siatkę!

• Dalibor Takac upomniany żółtą kartką za wejście w Mikaela Ishaka.

• Kielczanie śmielej zaatakowali prawą stroną. Tym razem sędzia zauważył przewinienie.

• Niemal wzorcowo rozegrany stały fragment gry przez piłkarzy Kamila Kuzery!

Miękkie zagranie z rzutu wolnego w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Bartosza Śpiączki, który głową zgrywa piłkę wzdłuż linii 5. metra na dalszy słupek do Miłosza Trojaka, który z bliska kieruje ją do siatki!

Gol nie został jednak uznany przez pozycję spaloną Bartosza Śpiączki!

• Szansa dla gości. Rzut wolny z ok. 30 metrów.

• 11 Strzały 0
    • 6 Strzały celne 0
    • 7 Rzuty rożne 0
  • Z kontrą ruszyli Jakub Łukowski i Bartosz Śpiączka. Drugi z wymienionych zagrywa z prawej strony na dalszy słupek... do nikogo.

• Po chwili Marcel Zapytowski w roli głównej! Najpierw paruje piłkę na rzut rożny po uderzeniu z dystansu, a następnie - wyciągnięty jak struna - zbija piłkę po atomowym uderzeniu Pedro Rebocho!

• To powinien być gol dla Lecha!
    Piłkę przed polem karnym dostaje Afonso Sousa, który musnął ją do wbiegającego w "szesnastkę" Mikaela Ishaka. Ten uderza obok dalszego (prawego) słupka!

• Zamienili się pozycjami Afonso Sousa z Joao Amaralem. Pierwszy z wymienionych znowu był na lewej stronie. Znowu nie powiodła się jego akcja.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Korony.

• Nie wyszło prawą, to Lech zaatakował lewą stroną. Szeroko ustawiony Afonso Sousa chciał płasko zagrać przed bramkę, ale zablokował go debiutujący w Ekstraklasie Dawid Więckowski.

• Kolejny atak Lecha przynosi rzut rożny. Za krótkie dośrodkowanie Pedro Rebocho; obrona Korony wybija piłką na aut.

• Piłkę na 30. metrze przejmuje Jesper Karlstorem. Podaje między stoperów do Mikaela Ishaka, którego anemiczne (płaskie) uderzenie nie sprawiło problemu Marcelowi Zapytowskiemu.

• Z dośrodkowaniem Pedro Rebocho radzą sobie kielczanie, a przy poprawce piąstkuje Marcel Zapytowskik, w którego wpadł skaczący do piłki Joao Amaral.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie najwyżej skacze Jakub Łukowski. Głową wybija za linię końcową.

• Wrzutka w pole karne Korony i Piotr Malarczyk uprzedza wychodzącego z bramki Marcela Zapytowskiego. Piłka przekracza linię końcową.

• Tajna broń "Scyzoryków"

• Pierwszy od dawna "wypad" beniaminka. Piłkę na prawej stronie dostaje Jakub Łukowski, którego w polu karnym czysto powstrzymał Pedro Rebocho.

• Joel Pereira pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki. Zauważył to sędzia, który dyktuje rzut wolny dla Korony. Kartki nie ma.

• Heorhij Citaiszwili "łamie" akcję z prawej strony do środka w stylu Arjena Robbena. Gruzin uderza płasko z ok. 20 metrów obok bramki.

• Strzał Niki Kvekveskiriego z rzutu wolnego nad bramką Korony Nika Kvekveskiri

• Przewinienie Sasy Balicia ok. 30 metrów od bramki gości. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Nika Kvekveskiri! Piłka poszybowała jednak metr-półtora nad spojeniem.

• Drugie uderzenie Joao Amarala z niespełna 20 metrów. Spokojnie interweniuje Marcel Zapytowski. Miał ułatwione zadanie, bowiem Portugalczyk posłał piłkę w środek bramki.

• Goście już w komplecie, co chciał wykorzystać Dalibor Takac dalekim zagraniem do Bartosza Śpiączki. Piłkę przejmuje jednak obrona Lecha.

• Rozgrzewkę zaczął Jewgienij Szykawka, ale wydaje się, że Bartosz Śpiączka za moment wróci na plac gry.

• Goście poradzili sobie z dośrodkowaniem z prawego narożnika. Jeszcze sędzia dopatrzył się przewinienia na Bartoszu Śpiączce. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Pedro Rebocho podaje płasko przed pole karne do Joao Amarala. Ten miał trochę miejsca, więc uderza technicznie w stronę dalszego (prawego) rogu. Wyciągnięty jak struna Marcel Zapytowski paruje piłkę na rzut rożny!

• Strzał Afonso Sousy zza linii 16. metra mija bramkę Korony.

• Złe zagranie Filipa Dagerstala na prawą stronę do Joela Pereiry. Piłkę przejmuje Dawid Błanik, który z ok. 30 metrów od bramki "zabrał się" z nią w stronę pola karnego, ale powstrzymał go Pedro Rebocho.

• Po chwili Jesper Karlstroem zagrywa za mocno w "szesnastkę". Marcel Zapytowski łapie piłkę.

• Piłkę na prawej stronie dostaje szeroko ustawiony Joel Pereira. Wrzuca w pole do Mikaela Ishaka, ale ten był skutecznie blokowany, więc futbolówkę łapie Marcel Zapytowski.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Piotr Malarczyk.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy Lecha i Korony w tym sezonie

• Lech: Mikael Ishak (5 goli), Michał Skóraś (2), Afonso Sousa (1)
    • Korona: Jakub Łukowski (6), Bartosz Śpiączka (4), Dawid Błanik (2)
  • Dzisiejszy przeciwnik Lecha zaliczany jest raczej do słabszych - Korona po 15 kolejkach zajmuje dopiero 17. pozycję. Sytuacja Kielczan nie jest jednak tak fatalna jak Miedzi Legnica - zawodnikom Kamila Kuzery brakuje tylko jednego punktu, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Zegar tyka i czasu jest coraz mniej. Jeśli Korona marzy o utrzymaniu w Ekstraklasie, potrzebuje zwycięstw. Z tym Kielczanie mają problem - ostatni wygrany mecz w polskiej lidze miał miejsce jeszcze z sierpniu (z Radomiakiem Radom).

• Skład Korony Kielce

Rezerwowi: Konrad Forenc - Roberto Corral, Jacek Podgórski, Adam Frączczak, Jacek Kiełb, Łukasz Sierpina, Marcin Szpakowski, Grzegorz Szymusik, Jewgienij Szykawka.

• W obecnym sezonie oglądamy dwie twarze Lecha Poznań - pierwsze oblicze Kolejorza to bardzo solidna gra w europejskich pucharach. Klub z Poznania awansował do fazy play-off Ligi Konferencji z wymagającej grupy.

Druga twarz nie jest tak kolorowa i odzwierciedla formę Lecha na "krajowym podwórku". Ekipa Johna van den Broma miała fatalny start sezonu - ciągłe wpadki ze słabymi rywalami były nie do zaakceptowania. Słabsza dyspozycja nie dotyczy tylko Ekstraklasy, ale także Pucharu Polski, z którego mistrz Polski odpadł po porażce ze Śląskiem.

• Skład Lecha Poznań

Rezerwowi: Artur Rudko - Filip Marchwiński, Antonio Milić, Filip Szymczak, Bartosz Salamon, Michał Skóraś, Radosław Murawski, Adriel Ba Loua, Artur Sobiech.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Ostatnim przystankiem 16. kolejki Ekstraklasy jest stacja Poznań, gdzie za 25 minut "Kolejorz" - podbudowany czwartkową wygraną z VIllarrealem i awansem do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy - zmierzy się z Koroną Kielce.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Lech Poznań w ostatnich dniach przeżywa jedne z najlepszych chwil w swojej historii. Awans do fazy play-off Ligi Konferencji jest gigantycznym osiągnięciem. Kolejorz będzie chciał pogodzić europejskie puchary z grą na "własnym podwórku" i włączyć się do walki o mistrzostwo Polski. Początek spotkania 6 listopada o godz. 17:30. Gdzie oglądać mecz Lech - Korona na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE

Lech z pewnością przed startem sezonu zakładał, że kolejne mistrzostwo Polski jest w zasięgu. Obecnie sytuacja Kolejorza jest skomplikowana. 16 punktów do aktualnego lidera - Rakowa Częstochowa - nie napawa optymizmem sympatyków drużyny z Poznania. Jedynym sposobem na dogonienie czołówki jest regularnie punktowanie ze słabymi, ale także mocnymi rywalami.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Bartosz Frankowski.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Czuję, że jestem przygotowany do tego, co chcę robić. Nie odczuwam żadnej tremy. Jest tylko ekscytacja, adrenalina. Rozmawialiśmy z zespołem, mamy do siebie zaufanie. Jestem spokojny o to, co będzie się działo w Poznaniu

Kamil Kuzera, trener Korony: - Ten zespół stać zdecydowanie na lepszą grę. Jestem w tym klubie parę lat. Widzę, jak ten klub pod każdym kątem się rozwija. Teraz z Koroną chcą się identyfikować kibice, wszyscy związani z piłką nożną w Kielcach. Teraz musimy zrobić wszystko, żeby dorównać do poziomu naszych kibiców, którzy zapełniają stadion. Musimy zrobić wszystko, żeby temu sprostać. Mamy swój pomysł na ten mecz, jestem przekonany, że jeśli go zrealizujemy, to będziemy szczęśliwi. Nie ma zespołu w ekstraklasie, którego nie bylibyśmy w stanie pokonać

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Korona Kielce - Lech Poznań 0:3 (14.06.2020, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Korona Kielce 0:0 (10.11.2019, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Korona Kielce:
Lech: Douglas
Korona: -

Lech Poznań - Korona Kielce TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Lech Poznań - Korona Kielce w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:10 - zapraszamy!

17:30 Lech Poznań - Korona Kielce transmisja