PKO Ekstraklasa. Lech Poznań rozbił Lechię. To koniec trenera Tomasza Kaczmarka w Gdańsku

Jacek Czaplewski
Lechia - Lech 0:3
Lechia - Lech 0:3 Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wraca na właściwe tory. W zaległym meczu pokonał w Gdańsku Lechię aż 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Nika Kwekweskiri, Kristoffer Velde i Michał Skóraś.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3

Wiele wskazuje na to, że po roku pracę w Lechii straci Tomasz Kaczmarek. Młody trener nie uporał się z kryzysem. Czwarta drużyna zeszłego sezonu pod jego wodzą zamyka tabelę z pięcioma porażkami na koncie i ledwie jednym, szczęśliwym zwycięstwem przeciw Widzewowi (2:3).

Aktualizacja: Po północy Lechia zwolniła Kaczmarka. Tymczasowo drużynę przejął Maciej Kalkowski.

Dziś nie pomógł nawet debiutujący Joel Abu Hanna, który zresztą był bliski gola samobójczego (piłka obiła poprzeczkę). Lechia mogła wrócić do gry po straconej bramce, ale to Lech wykazał więcej jakości, konsekwencji i determinacji. Innymi słowy, był o klasę lepszy - wygrał w pełni zasłużenie.

Prowadzenie mistrzowi Polski dała Nika Kwekweskiri. Gruzin po rzucie rożnym pozostał za polem karnym. Po zagraniu przymierzył z prawej nogi, nie dając szans na skuteczną interwencję. Wściekły Dusan Kuciak jedynie mógł pokrzyczeć na kolegów z pola, że tak odpuścili krycie.

Jeszcze przed przerwą Lech podwyższył za sprawą Kristoffera Velde. Norweg krytykowany za początek sezonu świetnie wykiwał Kristersa Tobersa, strzelając gola w stylu Arjena Robbena.

Lechowi nie było mało, więc w drugiej połowie ustalił wynik na 3:0. Zaszalała młodzież: podał dobrze dziś grający Filip Marchwiński, a do siatki trafił Michał Skóraś.

Lech ma siedem punktów i jeden zaległy mecz. Przy dobrych wiatrach jego strata do czołówki wcale nie będzie taka duża.

Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań (w skali 1-6):