PKO Ekstraklasa. Lech Poznań uczcił setne urodziny zwycięstwem nad Jagiellonią Białystok. 40 tys. kibiców przy Bułgarskiej

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. W dniu setnych urodzin Lech Poznań sam sprawił sobie najlepszy prezent. U siebie przy wypełnionych po brzegi trybunach pokonał Jagiellonię Białystok 3:0. Do siatki po przerwie trafili kolejno Mikael Ishak, Joao Amaral oraz Dawid Kownacki.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 3:0

Widowisko obejrzało aż 40 072 osób w tym kilkaset z Podlasia. To nowy rekord frekwencji w ekstraklasie. Przebicie jest kolosalne, bo o blisko 12 tys. (poprzedni rekord: spotkanie Lecha ze Śląskiem).

Początkowo mecz był daleki od oczekiwanego. Trudno orzec czy piłkarze Lecha byli przytłoczeni, czy decydowały inne względy, ale pierwsza połowa szła im jak po grudzie. Telewizyjny realizator miał duży problem z wyborem najlepszych akcji. Przedstawił więc celny, choć do bólu czytelny strzał Jaspera Karlströma.

- Jesteśmy z wami! - ryknęli chórem kibice kiedy piłkarze Kolejorza schodzili na kwadrans przerwy. I Lech po zmianie stron ruszył. W przeciągu sześciu minut z bezbramkowego remisu zrobiło się 2:0.

Prowadzenie dla Lecha uzyskał kapitan Mikael Ishak. Szwed swoją czternastą bramkę w sezonie zdobył wolejem. Chwilę po nim poprawił wprowadzony Joao Amaral - również z bliskiej odległości. Od tego momentu już nic nie zakłóciło szampańskich nastrojów na trybunach.

W 70 minucie Maciej Skorża przeprowadził najważniejszą zmianę. Po blisko pięciu latach niebiesko-białą koszulkę ponownie założył Tomasz Kędziora - etatowy reprezentant Polski, wypożyczony z Dynama Kijów do końca sezonu.

Jagiellonię dobił chwilę potem wprowadzony Dawid Kownacki, wieńcząc akcję w tercecie z Amaralem i Jakubem Kamińskim.

Dzięki wygranej Lech zrównał się punktami z drugim Rakowem Częstochowa. Do prowadzącej od wczoraj Pogoni Szczecin traci tylko punkt. Ma z nią korzystny bilans meczów bezpośrednich (1:1, 3:0).

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

Lech Poznań

• Filip Bednarek - 3
  • Joel Pereira - 3 (Tomasz Kędziora - 3)
  • Bartosz Salamon - 3
  • Antonio Milić - 3
  • Pedro Rebocho - 3
  • Nika Kvekveskiri - 3 (Pedro Tiba - bez oceny)
  • Jesper Karlstroem - 4
  • Adriel Ba Loua - 2 (Dawid Kownacki - 4)
  • Dani Ramirez - 2 (Joao Amaral - 5)
  • Jakub Kamiński - 4 (Filip Marchwiński - bez oceny)
  • Mikael Ishak - 4

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Tomas Prikryl - 2 (Filip Piszczek - bez oceny)
  • Miłosz Matysik - 3
  • Bogdan Tiru - 2
  • Bojan Nastić - 3
  • Taras Romanczuk - 3
  • Oliwier Wojciechowski - 3 (Jakub Orpik - bez oceny)
  • Karol Struski - 3 (Bartłomiej Wdowik - 3)
  • Martin Pospisil - 2 (Kacper Tabiś - bez oceny)
  • Diego Carloca - 3
  • Przemysław Mystkowski - 2 (Fedor Cernych - 3)

Piłkarz meczu: Joao Amaral
Atrakcyjność meczu: 7/10

Kibice Lecha Poznań podczas meczu z Jagiellonią Białystok zaprezentowali efektowną oprawę z okazji 100-lecia Kolejorza. Zobacz zdjęcia i sprawdź, co działo się na trybunach stadionu przy Bułgarskiej w sobotę wieczorem.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Efektowna oprawa kibiców na meczu rocznicowym Lech - Jagiell...