PKO Ekstraklasa. Lech Poznań właśnie marnuje sezon. Podział punktów z osłabionym Zagłębiem Lubin

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Fakt: Lechowi Poznań bliżej dziś do ostatniego niż pierwszego miejsca. Tym razem zespół Dariusza Żurawia podzielił się punktami z osłabionym Zagłębiem Lubin (0:0). To piąty mecz z rzędu w lidze bez zwycięstwa.

Mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:0
Bez Sasy Balicia, Kacpra Chodyny, bez Djordje Crnomarkovicia, Lorenco Simicia i bez Dominika Jończego. Zagłębie w Poznaniu wystawiło kompletnie rezerwową, eksperymentalną obronę i nawet nie straciło bramki. To najlepiej oddaje aktualne położenie Lecha.

Mecz był całkiem wyrównany. Gdyby Zagłębie w dalszym ciągu miało w składzie Bartosza Białka (dziś świetny zmiennik VfL Wolfsburg) to może ugrałoby nawet trzy punkty. W ataku biegał jednak nieporadny Samuel Mraz, więc Mickey van der Hart z łatwością zachował czyste konto.

Lech nie zrobił wystarczająco wiele, by przerwać kiepską passę. Przed przerwą najlepszą okazję miał... stoper Bartosz Salamon. Po jego główce skutecznie zainterweniował jednak Dominik Hładun.

W tabeli Lech jest dziś na poziomie Wisły Płock czy nawet Warty Poznań. Co gorsze, znów chyba stracił kapitana, Thomasa Rogne. Norweg po przerwie nie pojawił się na murawie.

Piłkarz meczu: Mickey van der Hart