PKO Ekstraklasa. Lech rozbił Piasta! Niedawny mistrz Polski znowu zagrał fatalnie

Piotr Szymański
Maciej Lehmann
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. W niedzielnym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Waldemara Fornalika zostali rozbici u siebie przez Lecha Poznań (1:4).

Pierwsza połowa pojedynku naszych "eksportowych" drużyn, pokazała dlaczego Lech Poznań może przykleić sobie znaczek jakości Q, a Piast "podbój" Europy zakończył w Kopenhadze. Kolejorz na bramkę zamienił już pierwszą okazję. Po dośrodkowaniu Daniego Ramireza zakotłowało się pod bramka Piasta, piłka trafiła do Lubomira Satki, który wyłożył ją Jakubowi Moderowi, a ten z 6 metrów przymierzył z lewej nogi nie do obrony.

Niebezpiecznie z dystansu strzelał Vida i Bednarek miał problemy ze złapaniem piłki. Dobrą okazję miał też Sebastian Milewski, ale z 18 metrów kopnął na wysokość drugiego piętra. Lech odpowiedział kolejnym wręcz podręcznikowym szybkim atakiem. Oko w oko z Plachem tym razem znalazł się Ishak, ale choć wcześniej zaimponował technika i dryblingiem, bramkarza gospodarzy nie udało mu się pokonać. Sporo pracy miał też Bednarek. Parada po główce Arkadiusza Pyrki była równie efektowna co skuteczna.

Tuż przed końcem pierwszej odsłony gospodarze domagali się karnego, po tym jak Wasyl Krawec walczył o piłkę w polu karnym z zawodnikiem Piasta. Tomasz Frankowski skonsultował się z VAR i jedenastki nie odgwizdał.

Gdy piłkarze Piasta jeszcze rozmyślali o tej sytuacji Lech błyskawicznie wyprowadził piłkę spod swojej bramki i strzelił drugiego gola. Do dalekiego podania błyskawicznie wystartował Jakub Kamiński i świetnie odegrał do Ramireza. Hiszpan fantastyczną "podcinką" wykończył "zabójczą" kontrę.

Po dosyć spokojnym kwadransie po zmianie stron, Lech zadał Piastowi trzeci ciężki cios. Jakub Moder świetnie odebrał rywalom piłkę, wbiegł w pole karne i podaje do Filipa Marchwińskiego. Dwie minuty po wejściu "Marchewa" wpisał się na listę strzelców, a "Modziu" do gola dopisał asystę.

Czwarty gol też był autorstwa graczy rezerwowych. Szarżującego lewym skrzydłem Tymoteusza Puchacza brutalnie zaatakował Malarczyk. Tym razem nie było żadnych wątpliwości. Rzut karny! Pewnym egzekutorem okazał się Nika Kaczarawa, dla którego był to debiutancki gol w Kolejorzu.

Honor gospodarzy uratował w 88. minucie Michał Żyro wykorzystując jedenastkę, po "miękkim" przewinieniu Satki.