PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk i VAR ograli Lecha Poznań! Pogoń Szczecin liderem Ekstraklasy przed hitem z Kolejorzem

Jacek Czaplewski
Lechia i VAR wykiwali Lecha! Pogoń liderem Ekstraklasy
Lechia i VAR wykiwali Lecha! Pogoń liderem Ekstraklasy Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Liga staje się ciekawsza, jak mawia trener Maciej Skorża. Lech Poznań przegrał w Gdańsku z Lechią 0:1, a to oznacza, że do hitu z Pogonią Szczecin przystąpi jako wicelider.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0

Lechowi zależało na szybkim objęciu prowadzenia. Mimo nieobecności kontuzjowanego Mikaela Ishaka, Kolejorz już w pierwszych minutach parokrotnie zagościł w polu karnym. Poprzeczkę obił Lubomir Satka, zaś w Dusana Kuciaka trafił Dawid Kownacki.

Kluczowe dla losów meczu okazały się dwa zdarzenia w różnych polach karnych podczas drugiej połowy. Ze skutków za każdym razem ucieszyła się Lechia, a zamartwił Lech. Zacznijmy po kolei.

Najpierw zakotłowało się pod bramką Lechii. W 73 minucie głową strzelił Jakub Kamiński. Sędzia Paweł Raczkowski zasięgnął jednak wiedzy u kolegów z wozu VAR i dowiedział się, że uderzenie poprzedził ofsajd Kownackiego, który tę akcję napędził. Lech więc przerobił dziś ten sam scenariusz co Górnik Zabrze z Rakowem Częstochowa (1:1), któremu z tego samego powodu odwołano gola Bartosza Nowaka.

Górnik przynajmniej jednak zremisował! Lechowi cenny remis zabrał bowiem Filip Koperski. 17-letni prawy obrońca, który wskoczył do składu po odejściu Mateusza Żukowskiego, w 85 minucie wykorzystał jedyną okazję. Po wrzutce i przebitkach kopnął z najbliższej odległości.

- To niesamowite uczucie. Nie wiem, co się dzieje. Jestem bardzo szczęśliwy! Chyba jak jutro wstanę to do mnie wszystko dojdzie - mówił Koperski dla TVP Sport zaraz po ostatnim gwizdku.

Dziś w Szczecinie z gola Lechii cieszą się tak samo jak... w Gdańsku. To bowiem Pogoń zyskała handicap przed meczem sezonu z Lechem; ma nie tylko atut boiska, ale i punkt przewagi w tabeli.

Lechia dzięki wygranej skróciła dystans do Rakowa. Traci nie pięć, lecz trzy punkty.

Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań (w skali 1-6):