PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk na remis z Jagiellonią Białystok. Czy obie drużyny oszukano? Pretensje do sędziego Mariusza Złotka

Jacek CzaplewskiZaktualizowano
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:1 Przemyslaw Świderski
PKO Ekstraklasa. W ostatnim meczu 4. kolejki Lechia Gdańsk zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:0 (1:0). Po golu strzelili Artur Sobiech i Ognjen Mudrinski.

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:1

Trener Ireneusz Mamrot nie ma szczęścia do meczów przeciwko Piotrowi Stokowcowi. Ten był piątym z rzędu, w którym nie wygrał. W zeszłym sezonie przegrał z nim wszystkie trzy spotkania w lidze (0:1, 2:3, 0:2) i jeden w Pucharze Polski - ten najcenniejszy, bo finałowy (0:1).

A przecież Lechia była dzisiaj do pokonania. Momentami zachowywała się bardzo nerwowo pod własną szesnastką. Nie stworzyła też zbyt wiele klarownych okazji. Długo jednak prowadziła i to ciążyło Jagiellonii. W 26 minucie Artur Sobiech wygrał bowiem pojedynek główkowy z Zoranem Arseniciem.

Obie drużyny miały pretensje do pracy Mariusza Złotka. Sędzia z Gorzyc, wspierany na VAR przez Pawła Raczkowskiego i Marcina Borka, podjął przynajmniej dwie kontrowersyjne decyzje. W pierwszej połowie nie uznał gola Tomasa Prikryla, doszukując się spalonego u absorbującego akcję (?) Patryka Klimali, a w drugiej nie zauważył faulu Böðvara Böðvarssona w polu karnym Jagiellonii.

Sytuacja z golem Prikryla
Sytuacja z golem Prikryla Canal+ Sport

Lechia po zmianie stron spuściła z tonu. W 74 minucie wydarzyło się to, czego jej kibice obawiali się najbardziej - straciła bramkę. Błąd pary Flavio Paixao - Filip Mladenović wykorzystał Ognjen Mudrinski, który tym samym strzelił pierwszego gola w naszej lidze (posiada też dwie asysty).

Na trybunach zasiadło 13 348 osób w tym grupa z Białegostoku.

Piłkarz meczu: Michał Nalepa
Atrakcyjność meczu: 6/10

Piast dołączył. Największe kompromitacje polskich klubów w pucharach

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

(J)

Jaga musi grać (z każdym przeciwnikiem!) dwoma napastnikami i koniecznie z Bidą. Wysoki pressing, narzucanie własnego stylu i dominacji. Oczywiście nie chodzi o atak non stop (tu regulacja tempa i często budowanie od tyłu...), ale o bezpieczne i ciągłe panowanie nad sytuacją, stałe posiadanie inicjatywy i trzymanie przeciwnika w stanie obawy o własne bezpieczeństwo.

(J)

Najwięcej braw Wójcickiemu i Bidzie. Zaraz za nimi Przikryl, Imaz, Pospisil i Bodvarsson. Bida powinien być podstawowym zawodnikiem w zespole, ale niekoniecznie na 90 minut intensywnej gry - to powinno być na razie pod kontrolą ze względu jego początki w Ekstraklasie i wiek... Jeżeli będzie rozwijał się jak dotychczas i klub nie sprzeda go przedwcześnie, to za kilka lat zgłoszą się kupcy z naprawdę dużą kasą - o wiele większą (wielokrotność) niż z najwyższych dotąd transakcji Jagi. Młody pracuj - trzymam kciuki!!!

K
Kibic

Mecz ciekawy pod względem szkoleniowym dla trenera JAGI i oceny pracy sędziego - pan Sławek z C . Dotyczy to zwłaszcza pierwszej połowy kiedy Lechia pokazała niezły futbol, a zwłaszcza jak się gra u siebie w "domu". Podwajanie krycia, wychodzenie na pozycje i robienie przewagi oraz możliwości zagrania, szanowanie piłki. natomiast w drugiej połowie nasz trener nie czekał i w odpowiednim momencie zareagował i poprzez zmiany "pobudził" zespół do lepszej gry. W końcu! Jest też kilka odpowiedzi na podstawowe pytania personalne. BIDA - bardzo dobrze i coraz pewniej. MUDRI - lis i kiler pola karnego. Nie ceregieli się, co było widać przy bramce. Przy większym wsparciu tych sytuacji będzie miał znacznie więcej. IMAZ - wzór poruszania się pomiędzy liniami, nie do zatrzymania. Dużo jakości. Boki obrony - w końcu funkcjonują, robiąc przewagi. Co do Patryka, to nie można odmówić mu ambicji, woli walki, gry, ale za dużo chaosu, który musi wyeliminować bardziej konkretnymi decyzjami. Jest, ma na kim się wzorować.

K
Kibic Ekstraklasy

Jagiellonia zdecydowanie lepsza. Najlepiej widać to w statystykach. Sędzia okradł Jagiellonię z punktów. Nie odgwizdał dwóch karnych za rękę w polu karnym. Bark, to ręka, a z kolei obrona strzału ręką trzymaną przy ciele jest niedopuszczalna, jeżeli powiększa z boku zarys tułowia. Gajos nie był faulowany, bo co prawda obrońca trzymał ręce na jego plecach, ale nie było popchnięcia - Gajos czując ręce, zastosował padolino. Piękna bramka strzelona przez Jagiellonię, była jak najbardziej prawidłowa. Łatwo sprawdzić w powtórkach, że Klimali w ogóle nie było w okolicach tej sytuacji (daleko od bramki na lewym skrzydle), a będący na spalonym Runje, w żaden sposób nie mógł zmylić bramkarza, bo nie był nawet w świetle bramki - Kuciak miał wszystko odsłonięte. Sędzia przekręcił mecz, a pomeczowe wypowiedzi Stokowca, śmieszne i głupie. Tak przeprowadzane rozgrywki nie mają sensu.

K
KibiC

Piłkarze Lechii nie są dobrze przygotowani do sezonu.W tym meczu dobrze grali pierwsze 30 minut i byli zdecydowanie lepsi od Jagi, Ale na tyle im starczyło tylko sił, konkretnie szybkości i kondycji, dlatego odpuścili i zaczęli się tylko bronić bez strzału na bramkę rywali.

Odwrotnie piłkarze z Białegostoku , dominowali do końca meczu, remis szczęśliwy dla Lechii.