PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk rozbiła Legię Warszawa. Piąta porażka mistrza Polski

Jacek Czaplewski
Lechia rozbiła Legię! Piąta porażka mistrza Polski
Lechia rozbiła Legię! Piąta porażka mistrza Polski Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa poniosła zasłużoną porażkę - już piątą w sezonie. W Gdańsku została rozbita przez Lechię, przegrywając z nią 1:3 (0:1). Mecz z trybun obejrzało przeszło 23 tys. widzów. Dzięki wygranej Lechia awansowała na drugie miejsce. Ma dwa punkty straty do Lecha Poznań. Legia jest dopiero piętnasta, ale ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1

W całym zeszłym, mistrzowskim sezonie Legia przegrała jedynie cztery razy. Dziś po ośmiu występach ma na koncie pięć porażek. - Dla takich chwil jak z Leicester poświęciliśmy początek ligi - argumentował jeszcze w czwartek trener Czesław Michniewicz.

Kibice Legii też oddali hołd zmarłemu kibicowi Lechii

Z uwagi na zmęczenie, mikrourazy i podróże Legia nie wystawiła optymalnej jedenastki. To miało swoje odzwierciedlenie w grze - zwłaszcza podczas pierwszej połowy. Niemiłosernie objeżdżany był wahadłowy Kacper Skibicki, ponieważ Lechia zdecydowała się przeprowadzać większość akcji jego stroną.

Lechia ubrana w nowe stroje podkreśliła wszystkie swoje atuty. Pierwszą połowę rozegrała niemal perfekcyjnie. Dużo strzałów oddał aktywny Łukasz Zwoliński, ale w 34 minucie to Maciej Gajos wpakował piłkę do siatki. Uczynił to bezpośrednio z rzutu wolnego, jak Ilkay Durmus przeciw Wiśle Kraków.

Na całą drugą połowę weszli w Legii aż czterej piłkarze podstawowej jedenastki: Josue, Lirim Kastrati, Andre Martins i Mahir Emreli. Był to jasny sygnał, że mistrz zacznie gonić wynik.

Zamiast wyrównującej bramki padła jednak bramka na 2:0 dla Lechii. Też zdobył ją środkowy pomocnik, też z prawej nogi, też ze znacznej odległości, ale nie z wolnego, tylko z gry. Autorem okazał się Jarosław Kubicki. Była to dopiero 54 minuta. Tuż po niej na boisku zameldował się ostatni zmiennik w Legii, Luquinhas, który zaczął od... żółtej kartki.

Na tym golu Lechia nie poprzestała. W 68 minucie Legię dobił Łukasz Zwoliński, na co kibice zareagowali hasłem: raz, dwa, trzy - mało!

W końcówce Legię stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. W 89 minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Tomas Pekhart.

Lechia zasłużyła dziś na każde dobre słowo. To jej czwarte zwycięstwo pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka, z którym awansowała również do 1/16 finału Pucharu Polski.

Piłkarz meczu: Łukasz Zwoliński
Atrakcyjność meczu: 7/10

Kibice na meczu Raków Częstochowa - Warta PoznańZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kibice na meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań. Stadion pr...