PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wyrwała się z dna tabeli. Skromna wygrana z Wisłą Płock. Dominik Furman zmarnował rzut karny

Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wygrywa w ostatnim niedzielnym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Lechici po skromnym zwycięstwie 1:0 nad Wisłą Płock wyrywają się z dna tabeli. W końcówce meczu rywale nie wykorzystali rzutu karnego. Z jedenastu metrów pomylił się Dominik Furman.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:0 (0:0)

W mecz lepiej weszli piłkarze gości. Kontrolowali przebieg meczu, często gościli na połowie Lechii. Akcje oskrzydlające, efektowana gra podaniami - to wszystko powodowało, że "Nafciarze" narzucili własne warunki gry.

Lechia była jednak konkretniejsza. Po pół godzinie gry piłkarze gospodarzy wyszli z ciekawą kontrą - z linii pola karnego uderzał Łukasz Zwoliński, ale zabrakło mocy w strzale napastnika.

W końcówce pierwszej połowy spróbował jeszcze Maciej Gajos. Piłka po jego strzale niemal otarła spojenie bramki przyjezdnych.

Wynik otworzył Zwoliński. W 53. minucie meczu wykazał się czujnością, kiedy piłka po uderzeniu Marco Terrazzino odbiła się od poprzeczki i leciała wprost na niego. Napastnik skorzystał z prezentu i skierował piłkę głową do siatki.

Lechia inteligentnie się cofnęła. Goście napierali i na dziesięć minut przed końcem wywalczyli rzut karny. We własnym polu karnym Rafała Wolskiego faulował Kacper Sezonienko i arbiter Piotr Lasyk nie miał wyboru - wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego pomylił się jednak Dominik Furman, który huknął nad bramkę. Były piłkarz Legii nie wytrzymał ciśnienia i nie pomógł swojej drużynie w wywalczeniu punktu.

Na szczególne pochwały zasługuje Łukasz Zwoliński, który poza zdobytą bramką (piątą w tym sezonie w lidze) był bardzo aktywny i pracował w obronie.

Po dzisiejszej wygranej Lechia awansowała aż o trzy pozycje i z 20 punktami plasuje się na 13. miejscu w tabeli. Wisła Płock uzbierała 8 punktów więcej, zajmuje 6. pozycję.

Oceny piłkarzy po meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock (w skali 1-6):