PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk zaczęła grać i punktować. Pewne zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze

Jacek Czaplewski
Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0
Mecz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Najgorsze za Lechią Gdańsk? Drużyna Piotra Stokowca wygrała drugi raz z rzędu. Tym razem znalazła sposób na Górnika Zabrze (2:0). To rewanż za porażkę z września (0:3).

Trener Marcin Brosz w przerwie dokonał aż trzech zmian. To dowód na to, jak słabo jego Górnik wypadł w pierwszej połowie: nie stworzył praktycznie żadnego zagrożenia, za to dwa razy wznowił grę od środka.

Lechia zaimponowała zwłaszcza przed przerwą. Łatwo od przeciwników odrywali się Kenny Saief i Joseph Ceesay. W sporej mierze to im drużyna zawdzięcza gole, chociaż do siatki strzelili inni zawodnicy: najpierw po koronkowej akcji Maciej Gajos, potem również z bliska Flavio Paixao. Portugalczyk ma ósmą bramkę w sezonie. Na przełamanie czekał od listopada, rozgrywając osiem meczów bez gola na koncie.

W drugie połowie wynik powinien był ustalić Ceesay, ale z bliska zmarnował podanie od Paixao. To pudło kolejki - przebijające nawet próbę Karola Danielaka z meczu Podbeskidzie - Jagiellonia.

Dzięki pokonaniu Rakowa i Górnika drużyna Piotra Stokowca ma dwa punkty straty do podium. W kolejnym meczu ze Stalą Mielec za kartki nie wystąpią Bartosz Kopacz i Kenny Saief. Niewykluczone, że kontuzje złapali Michał Nalepa i Jarosław Kubicki. Górnika czeka domowy klasyk z Legią Warszawa.

Piłkarz meczu: Kenny Saief