PKO Ekstraklasa. Legia ucieszyła powstańców. Pewna wygrana z Piastem

Krzysztof Kowalski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa odzyskała wigor po laniu z Cracovią. W meczu 4. kolejki pokonała Piasta Gliwice 2:0 (0:0). Po golu strzelili Ernest Muci oraz Filip Mladenović. Mecz obejrzało 19 045 widzów.

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0

Legioniści w piątkowym starciu chcieli udowodnić, że dotkliwa porażka przy Kałuży (0:3) była wyłącznie wypadkiem przy pracy. Mogli być jednak pewni, że Piast nie ułatwi im zadania. Gliwiczanie nie przegrali żadnego z sześciu ostatnich spotkań przy Łazienkowskiej. Zwyciężyli cztery z nich, a w dwóch zanotowali remisy.

Spotkanie poprzedziła syrena i minuta ciszy poświęcona Bohaterom Powstania Warszawskiego. Z kolei kibice odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego".

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. Akcje próbował inicjować Josue, niezłe wrażenie na lewej stronie sprawiał Filip Mladenović. I to właściwie tyle. Gospodarze oddali pięć strzałów, ale ani jednego celnego. Zaś piłkarze Piasta skupili się na defensywie i nie wykreowali żadnej sytuacji.

Drugą odsłonę Legia zaczęła z impetem. Prowadzenie po zespołowej akcji dał gospodarzom Ernest Muci, któremu asystował Makana Baku. Cztery minuty później na tablicy widniał już wynik 2:0. Bramkę zdobył Mladenović uderzając z całej siły pod poprzeczkę. W tej sytuacji przytomną asystą popisał się Bartosz Kapustka.

Piast walczył o kontaktową bramkę, ale Legia dobrze taktycznie rozegrała końcówkę. Mogła nawet podwyższyć wynik, ale Baku, Josue i Paweł Wszołek nie wykorzystali swoich okazji. Dla ekipy Kosty Runjaica był to bodaj najlepszy mecz w sezonie. Gliwiczanie przegrali po raz trzeci i pozostają bez punktów oraz gola.

Piłkarz meczu: Filip Mladenović