PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa przegrała siódmy mecz z rzędu w lidze. To wyrównanie rekordu sprzed... 85 lat

Piotr Szymański
Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa rzutem na taśmę (3:2) w niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy. Dla mistrzów Polski była to siódma kolejna porażka w lidze. Przy okazji legioniści wyrównali swój niechlubny rekord z... 1936 roku.

Legia wyrównała rekord porażek z 1936 roku

W niedzielny wieczór Legia Warszawa, zamiast oczekiwanego przełamania, przegrała 7. mecz z rzędu w PKO Ekstraklasie. Piłkarze Marka Gołębiewskiego byli w Zabrzu w bardzo trudnej sytuacji, ale po przerwie szybko odrobili dwie bramki straty. Natomiast Górnik, po koncercie w pierwszej połowie, grał do końca i opłaciło się. Rezerwowy Krzysztof Kubica w 96. minucie zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Trudno w to uwierzyć, ale dla aktualnych mistrzów Polski była do siódma kolejna porażka w lidze. Czarna seria Wojskowych zaczęła się niemal dwa miesiące temu w Częstochowie i trwa do teraz. W odczarowaniu oblicza zespołu nie pomogły przerwy na reprezentację, czy zmiana trenera. W rezultacie fatalnych wyników Legia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów, co zamykający stawkę Górnik Łęczna. Do lidera strata wynosi... 23 "oczka".

Siedem porażek z rzędu Legii w sezonie 2021/22 (seria trwa):

• Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:3 (25.09.2021)
  • Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1 (3.10.2021)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (17.10.2021)
  • Piast Gliwice - Legia Warszawa 4:1 (24.10.2021)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 0:2 (31.10.2021)
  • Legia Warszawa - Stal Mielec 1:3 (7.11.2021)

Porażką w Zabrzu Legia wyrównała swój niechlubny rekord z... 1936 roku. Wówczas w całym sezonie zdobyła tylko 8 punktów i z hukiem spadła jedyny raz w historii. I co ciekawe awansu nigdy nie wywalczyła. Po wojnie przesunięto ją z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Seria siedmiu porażek Legii z 1936 roku:

• Legia Warszawa - ŁKS Łódź 1:2 (21.06.1936)
  • Dąb Katowice - Legia Warszawa 2:1 (5.07.1936)
  • Legia Warszawa - Warta Poznań 1:5 (23.08.1936)
  • Garbarnia Kraków - Legia Warszawa 6:2 (30.08.1936)
  • Warszawianka - Legia Warszawa 2:1 (20.09.1936)
  • Legia Warszawa - Pogoń Lwów 2:4 (27.09.1936)
  • Ruch Chorzów - Legia Warszawa 6:1 (11.10.1936)

2021 rok w reprezentacji Polski to prawdziwy rollercoaster. Mknąca z góry na dół kolejka górska dotyczy nie tylko postawy reprezentacji Polski, ale także nastroje kibiców wobec kadry i jej dowodzącego, czyli selekcjonera Paulo Sousę. Portugalczyk otrzymał duży kredyt zaufania i mimo kompletnej porażki na Euro kibice czekali na rozwój polskiej drużyny. Stracone rozstawienie w barażach na ostatniej prostej było punktem zapalnym i teraz Sousa to jeden z winowajców kolejnego straconego przez reprezentację roku. Co Paulo Sousa robi źle? Oto główne zarzuty wobec niego.

"Siwy bajerant" znów nas omamił. Jakie błędy popełnił Paulo ...