PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa rozjechała Jagiellonię. Dublet Kante, premierowy gol Pekharta

Tomasz Dębek
Legia na własnym stadionie rozbiła Jagiellonię
Legia na własnym stadionie rozbiła Jagiellonię Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa po dwóch golach Jose Kante oraz po jednym Marko Vesovicia i Tomasa Pekharta pokonała Jagiellonię Białystok 4:0. To jej siódme zwycięstwo z rzędu przy Łazienkowskiej. Stołeczna drużyna utrzymała miejsce na czele ligowej tabeli. Jagiellonia na wiosnę jeszcze nie zdobyła bramki. Na trybunach zasiadło 17 tysięcy widzów.

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0

Goście na początku meczu nie pokazali wiele. Rzadko wydostawali się z piłką poza własną połowę, grali bez widocznego pomysłu i dokładności. Ich sytuacji nie ułatwiło też to, że już od siódmej minuty przegrywali. Po dośrodkowaniu w pole karne wybita piłka trafiła pod nogi Marko Vesovicia, ten zdecydował się na strzał i (po rykoszecie, który zmylił bramkarza) pokonał Dejana Iliewa.

Dominacja Legii trwała w najlepsze, a potwierdził ją gol Jose Kante w 30. minucie. Z prawej strony dośrodkował Arvydas Novikovas, a Gwinejczyk urwał się obrońcom i nie dał szans Iliewowi strzałem głową. Strata drugiej bramki nieco zmobilizowała gości - niedługo później udało im się oddać pierwszy strzał na bramkę rywali. Poszybował jednak wysoko nad poprzeczką.

Po bardzo słabej pierwszej części gry trener Jagiellonii w przerwie dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Juan Camara oraz były zawodnik Legii Ariel Borysiuk Goście zaczęli grać odważniej i pojawiać się w okolicach pola karnego Wojskowych. Przewagę wciąż mieli jednak legioniści. Szybko strzelili też gola na 3:0 po tym, jak w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym najlepiej odnalazł się niezawodny Kante.

Niespełna 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kante zdobył kolejną bramkę, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej. Chwilę później Gwinejczyk zszedł z murawy, a zastąpił go debiutujący w Legii Tomas Pekhart. 30-latek szybko pokazał się kibicom z dobrej strony. Wykorzystał już pierwszą dogodną sytuację i w 90. minucie ustalił wynik na 4:0.

Legia pewnie zdobyła trzy punkty i może czekać na wynik niedzielnego meczu Cracovii, którą czeka trudny wyjazd do Gliwic. W następnej kolejce kibiców czeka mecz na szczycie - w sobotę 29 lutego "Pasy" przyjadą na Łazienkowską.

Piłkarz meczu: Jose Kante
Atrakcyjność meczu: 6/10

Reprezentacja przed Euro 2020 rozegra cztery sparingi. Pierwsze dwa odbędą się w marcu, dokładnie za dwa mieisące: najpierw we Wrocławiu Polska zagra z Finlandią, potem w Chorzowie z Ukrainą. Dla Jerzego Brzęczka to ostatni moment na przetestowanie konkretnych zawodników. Czy jednak w notesie selekcjonera znajdują się nazwiska, o których ostatnio było cicho w kontekście kadry, a które zrobiły szum w swoich klubach? Przedstawiamy krótką listę piłkarzy grających dobrze w piłkę, ale nieobecnych na ostatnich zgrupowaniach biało-czerwonych.

W klubach świetni, w reprezentacji Polski (na razie) nie ma ...