PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa zmiażdżyła Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w zaległym meczu. Czwarte miejsce w zasięgu?

Jacek Czaplewski
Mecz Legia - Termalica
Mecz Legia - Termalica Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. W kalendarzu połowa marca, a przy Łazienkowskiej odrabiali dziś zaległości z końca sierpnia. Legia Warszawa awansowała na jedenaste miejsce pokonując 4:1 zamykającą tabelę Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. To był koncert mistrza Polski. Jedną z bramek zdobył obrońca powołany do reprezentacji Polski.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:1

Legia uczciwie zapracowała na wysokie zwycięstwo. Zanim objęła prowadzenie stworzyła dwie inne dogodne sytuacje. Wtedy jeszcze bramkarz Pawieł Pawluczenko potrafił coś wskórać...

Worek z bramkami rozwiązał Josue. Portugalczyk, najlepszy zawodnik Legii w tym sezonie, skorzystał na zamieszaniu w szeregach obrony Termaliki. Oddał precyzyjny strzał. Piłka po koźle dotarła do siatki.

Legia trafiała mniej więcej w odstępie dziesięciu minut. Prowadzenie podwyższył Tomas Pekhart, któremu wystawił Paweł Wszołek. Potem piłkarskie "ciasteczko" Josue podarował Mateuszowi Wietesce, czyli jedynemu piłkarzowi Legii z powołaniem na Szkocję i baraż MŚ.

W drugiej połowie po błędzie bramkarza Termaliki swoją drugą bramkę dołożył czujny Pekhart. Ozdobą meczu okazała się jednak honorowa bramka autorstwa Artema Putiwcewa. Ukrainiec z polskim paszportem oddał potężną próbę z rzutu wolnego, obok leżącego za murem Filipa Mladenovicia.

To dziesiąte zwycięstwo w sezonie i zarazem czwarte z rzędu. Legia dzięki temu przeskoczyła w tabeli Jagiellonię Białystok. Na dziewięć kolejek przed końcem ma dziewięć punktów straty do czwartego Radomiaka Radom. Istnieje więc spora szansa, że - mimo fatalnej jesieni - Legia zagra w europejskich pucharach; czy to dzięki Pucharowi Polski, czy właśnie ekstraklasie.

Równocześnie tak grająca Legia może rozdawać karty w walce o tytuł; w sobotę jedzie do Rakowa Częstochowa, a w kwietniu odwiedzi Lecha Poznań i Pogoń Szczecin.

Jedyna dziś smutna informacja dla obozu Legii to kontuzja Maika Nawrockiego.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w skali 1-6):