PKO Ekstraklasa. Liga wróciła. Gładkie zwycięstwo Wisły Płock nad Zagłębiem Lubin

Jacek Czaplewski
Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.
PKO Ekstraklasa. Liga wróciła pierwszy raz w styczniu, po ledwie 40 dniach przerwy. W spotkaniu inauguracyjnym 15. kolejkę Wisła Płock wygrała z Zagłębiem w Lubinie 2:0 (2:0). Punkty zapewnili pomocnicy: Mateusz Szwoch i Dawid Kocyła. Drużyna Radosława Sobolewskiego ma już 19 punktów i przynajmniej do soboty dziewiąte miejsce.

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:2
Mecz szybko ułożył się po myśli Wisły Płock. Przesądziły o tym proste błędy "Miedziowych" przed własną bramką. Najpierw stoper Dominik Jończy sfaulował Dawida Kocyłę, później Jewgienij Baszkirow nie zatrzymał tego zawodnika - i zrobiło się 2:0. Wobec gry w dziesiątkę ten wynik okazał się nie do ruszenia.

Wisła napracowała się w pierwszej połowie. Gole nie wzięły się z niczego. Jako pierwszy trafił Mateusz Szwoch - z jedenastki. Pomocnik strzelił po raz trzeci w sezonie. Chwilę później zapisał także szóstą asystę, wypuszczając w szesnastce Dawida Kocyłę, który huknął pod poprzeczkę. Od dzisiaj Szwoch jest samodzielnym liderem klasyfikacji asystentów.

Za tydzień Wisłę czeka drugi wyjazd z rzędu - zagra ze Stalą Mielec. Zagłębie czeka trudna przeprawa w Poznaniu. Z powodu kartek przeciw Lechowi nie wystąpią Sasa Balić i Dominik Jończy, którego sędzia Daniel Stefański wyrzucił dziś z boiska. Z powodu zapisów w umowie przy Bułgarskiej nie zobaczymy też Djordje Crnomarkovicia (Serb nie mógłby także zagrać z powodu kartek, bo obejrzał czwartą żółtą).

Piłkarz meczu: Dawid Kocyła