PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź ograł Cracovię. To pierwsze zwycięstwo beniaminka

Jacek Czaplewski
Cracovia - ŁKS Łódź 1:2
Cracovia - ŁKS Łódź 1:2 Wojciech Matusik
PKO Ekstraklasa. Jest pierwsze zwycięstwo beniaminka. ŁKS Łódź w 2. kolejce pokonał na wyjeździe Cracovię 2:1 (1:0). Po golu strzelili Łukasz Sekulski i Maksymilian Rozwandowicz. Honorowo odpowiedział Sergiu Hanca.

Mecz Cracovia - ŁKS Łódź 1:2

Bilans Cracovii w pierwszych meczach nie jest tak tragiczny jak w zeszłym sezonie, ale też nie napawa kibiców optymizmem. Podopieczni Michała Probierza odpadli przecież w I rundzie eliminacji Ligi Europy, w Lubinie zremisowali z Zagłębiem 1:1, a dzisiaj u siebie przegrali z beniaminkiem z Łodzi 1:2 - i to pomimo wielu okazji.

Cracovia oddała więcej strzałów, ale co z tego, skoro po żadnym piłka nie zatrzepotała w siatce. W pierwszej odsłonie najbliżej szczęścia był autor trafienia z Lubina - Rafael Lopes. Portugalczyk obił słupek. A piłkę po jego poprzednim strzale zatrzymał dobrze ustawiony Michał Kolba. Wkurzony na grę (i wynik) Michał Probierz jeszcze przed przerwą zdjął Kamila Pestkę, którego ustawił na skrzydle - pierwszy raz w Ekstraklasie.

Dobrze zorganizowany ŁKS zdobył po bramce w obu połowach. Prowadzenie udało się objąć za sprawą Łukasza Sekulskiego, który wybiegł do świetnego podania od Daniego Ramireza. Ustalenie wyniku zespół z Łodzi zawdzięcza Maksymilianowi Rozwandowiczowi, który nie zmarnował jedenastki po ręce Michała Helika.

Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Cracovia zmniejszyła straty za sprawą Sergiu Hanki.

Piłkarz meczu: Michał Kołba
Atrakcyjność meczu: 5/10

PKO Ekstraklasa ruszyła w zeszły weekend. Pierwszego meczu nie zaliczyło jednak wielu piłkarzy, którzy regularnie występowali w zeszłym sezonie, a którzy teraz szukają nowego pracodawcy. Zobaczcie, kto widnieje na liście bezrobotnych.