PKO Ekstraklasa. Majstersztyk Legii Warszawa. Na gola Jagiellonii odpowiedziała pięcioma. Hat-trick Josue, przełamanie w Białymstoku

Jacek Czaplewski
Jagiellonia - Legia 2:5
Jagiellonia - Legia 2:5 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. To były złe miłego początki. Legia Warszawa zaczęła mecz w Białymstoku od utraty bramki, ale potem wbiła Jagiellonii pięć i zwyciężyła 5:2. Na murawie brylował autor hat-tricka Josue, ale na listę strzelców wpisał się też Maik Nawrocki z szerokiej kadry Polski na Mundial w Katarze. Dzięki wygranej Legia powróciła na pozycję wicelidera.

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:5
To był niezwykle otwarty mecz. Legia trzykrotnie obiła słupek i raz poprzeczkę. Z tych akcji ugrała dwie bramki. Ale może po kolei.

Zaczęło się od dymu z rac, który wstrzymał grę na blisko osiem minut. Po wznowieniu Jagiellonia przeprowadziła atak spod prawej flanki. Martin Pospisil dograł w pole karne, Fedor Cernych zgrał głową, a Marc Gual przymierzył tak, że cieszył się już z ósmego trafienia w sezonie. Razem ze swoimi rodakami - Jesusem Imazem i Davo z Wisły Płock - przewodzi klasyfikacji strzelców.

Legia jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie i zbudowała bezpieczną przewagę. Wszystkie trzy gole strzeliła z gry, dwa pierwsze po uderzeniach od prawego słupka. Z podań Pawła Wszołka do siatki trafili Josue z Filipem Mladenoviciem. Potem w dwójkowej akcji z Carlitosem raz jeszcze błysnął Josue.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Jagiellonia w zasadzie straciła szansę na cokolwiek. Czwartą bramkę wbił jej Maik Nawrocki. Potem stoper obił jeszcze poprzeczkę i rozpoczął akcję, po której hat-tricka skompletował Josue. Jaga odpowiedziała jedynie golem Mateusza Kowalskiego, gdy było po wszystkim. Trzeba jednak przyznać, że walczyła do końca, skoro w doliczonym czasie poprzeczkę obił Jesus Imaz, asystujący młodzieżowcowi.

Legia na przełamanie w Białymstoku czekała od listopada 2016 roku. Dzięki niemu powróciła za plecy Rakowa Częstochowa, bo wczoraj potknął się Widzew Łódź.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (w skali 1-6):