PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Śląskie derby bez Podolskiego

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2021-08-28 20:00

Górnik Zabrze

0

Piast Gliwice

1

• 67. minuta. GOL PATRYKA SOKOŁOWSKIEGO

• Koniec meczu! Piast Gliwice wywozi z Zabrza komplet po ograniu Górnika! Jedyną bramkę w Derbach strzelił Patryk Sokołowski po dośrodkowaniu Damiana Kądziora, byłego zawodnika... Górnika.

• "Żółtko" na koncie Michała Chrapka.

• Mateusz Cholewiak upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Robert Dadok uderza z pola karnego w boczną siatkę!

• Atak Górnika prawą stroną przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry było bardzo złe.

• Ariel Mosór zmienia Arkadiusza Pyrkę.

• Damian Kos dolicza co najmniej 5 minut do drugiej połowy.

• Jęk zawodu kibiców Górnika po tym, jak Jesus Jimenez uderza - po zgraniu Erika Janży - wolejem w poprzeczkę! Niewiele brakowało Hiszpanowi, by doprowadził do wyrównania!!!

• I jeszcze jeden korner po interwencji Patryka Sokołowskiego.

• Dalekie zagranie do szeroko ustawionego Erika Janży, który pognał po lewej stronie i zagrywa płasko na dalszy słupek do Roberta Dadoka. Ten został uprzedzony przez Jakuba Holubka, który wślizgiem wybija piłkę za linię końcową.

• Młodzieżowiec Piasta skosił Adriana Gryszkiewicza jak trawę na wiosnę.

• Arkadiusz Pyrka upomniany żółtą kartką za faul.

• Gospodarze mają coraz mniej czasu do wyrównania...

• ... a Piotra Krawczyka zmienia Mateusz Cholewiak.

• Kolejne dwie zmiany w Górniku. Adrian Dziedzic zastępuje Krzysztofa Kubicę...

• Kolejny ranny po stronie Piasta. Tomas Huk spadł z "krzesełka" w walce o górną piłkę z Vamarą Sanogo.

• Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego w pole karne. Piłka po uderzeniu głową przelatuje nad poprzeczką.

• Adrian Gryszkiewicz z żółtą kartką za faul na Alberto Torilu. Hiszpański napastnik został zahaczony przez rywala.

• Alasana Manneh podaje prostopadle na wolne pole do Vamara Sanogo. Liczył, że ten ruszy do piłki, podczas gdy napastnik spodziewał się zagrania do nogi.

• I tak też się dzieje.

• Przerwa w grze. Niedyspozycję zgłasza Erik Janża. Wydaje się, że jest ona chwilowa i będzie w stanie grać dalej.

• ... a za Dariusza Pawłowskiego pojawia się Robert Dadok.

• Podwójna zmiana w Górniku: Vamara Sanogo zmienia Bartosza Nowaka...

• Piłkarze Jana Urbana rzucili się do odrabiania straty. Wywalczyli rzut rożny, który nie udało się spożytkować.

• Precyzyjne dośrodkowanie Damiana Kądziora z prawego narożnika i Patryk Sokołowski mocną główką pod "ladę" wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM PATRYK SOKOŁOWSKI!!!

• Nieco ponad godzina gry za nami. W Derbach ciągle bez bramek.

• Tiago Alves kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie melduje się Damian Kądzior,

• Atak Górnika prawa stroną przynosi rzut rożny. Po złym rozegraniu z kontrą ruszyli goście, którą kończy strzał Arkadiusz Pyrka. Jego próba została jednak zablokowana.

• Rzut wolny gliwiczan nie spowodował zagrożenia pod bramką Grzegorza Sandomierskiego.

• Żółtą kartką upomniany Przemysław Wiśniewski za dyskusje z arbitrem... po przewinieniu Piotra Krawczyka.

• Tym razem Bartosz Nowak decyduje się na strzał z rzutu wolnego. Trafia w mmur.

• Kto zdobędzie komplet punktów?

• Przemysław Wiśniewski wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z prawego narożnika. Uderzeniem głową posyła piłkę wysoko nad bramką Piasta.

• Okazja Górnika Bartosz Nowak wywalczył rzut rożny.

• Kristopher Vida uderza zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Patryk Sokołowski powstrzymany na prawej stronie, blisko pola karnego gospodarzy. Wywalczył aut, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Piast Gliwice w 6. kolejce Ekstraklasy. Po 45 minutach jest po "zerze" z obu stron.

• To nie była porywająca "połówka" Derbów. Niewiele strzałów, okazji bramkowych jak na lekarstwo. Trudno napisać coś więcej. Może po zmianie stron będzie się działo więcej? Przekonamy się niebawem.

• +1' Czas na przerwę. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Piastem Gliwice.

• Alberto Toril widział wysuniętego Grzegorza Sandomierskiego i zdecydował się na lob z dalszej odległości. Piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• W ataku zabrzanie. Wrzucał Erik Janża, główkujący Krzysztof Kubica posyła piłkę obok bramki.

• Nie ma rzutu karnego! Damian Kos nawet nie zbiegał do monitora VAR, by obejrzeć tę sporną sytuację. Dostał komunikat na "ucho".

• Gra na moment przerwana! Na murawie leżał Tomas Huk, który został kopnięty przez Adriana Gryszkiewicza!

• I jeszcze jeden po interwencji bramkarza Górnika.

• Grzegorz Sandomierski paruje piłkę na korner po strzale Tiago Alvesa. Korner dla gości.

• Alberto Toril na spalonym.

• Rzut wolny Piasta z lewej strony. Fatalne dośrodkowanie w pole karne; radzą sobie zabrzanie.

• Erik Janża w roli lewoskrzydłowego podaje płasko na 18. metr do Jesusa Jimeneza, ale w porę zorientowali się obrońcy Piasta. Chwilę wcześniej dośrodkowanie Kristphera Vidy nie sprawiło problemu Grzegorzowi Sandomierskiemu.

• Piłkarze Jana Urbana chcieli wykorzystać grę w przewadze. Środkiem pognał Bartosz Nowak, którego strzał zza pola karnego paruje Frantisek Plach.

• Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę"

• Przerwa grze. Na murawie opatrywany jest Arkadiusz Pyrka.

• Jakub Holubek zagrywa w pole karne do Kristophera Vidy. Ten został uprzedzony przez Grzegorza Sandomierskiego.

• Jakub Holubek centruje z rzutu wolnego (z lewej strony) na 6. metr, skąd Patryk Sokołowski uderza metr obok lewego (bliższego) słupka!

• Hiszpan podtrzyma serię?

• W ostatnich minutach uaktywnili się Michał Chrapek i Patryka Sokołowski. Prostopadłe podanie drugiego z wymienionych do Alberto Torila było jednak trochę niedokładne.

• A teraz poprzeczka ratuje gości przed utratą bramki! Po zagraniu Alasana Manneha Piotr Krawczyk huknął z "szesnastki" w górą część obramowania bramki!

• Tiago Alves uderza zza pola karnego i z trudem interweniuje Grzegorz Sandomierski! Do odbitej piłki ruszył Kristopher Vida, który nie dość, że został uprzedzony przez obrońcę Górnika, to jeszcze był na spalonym.

• Martin Konczkowski podłączył się do akcji ofensywnej gości. Jego dośrodkowanie w pole karne nie znajduje adresata - sytuację wyjaśnia Rafał Janicki

• Składna akcja Tiago Alvesa z Arkadiuszem Pyrką. Piłkę łapie w polu karnym Grzegorz Sandomierski.

• Na trybunach dzieje się więcej niż na boisku

• Przewinienie Przemysława Wiśniewskiego w środku pola na Kristopherze Vidzie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Przynajmniej kapitan Górnika przerwał atak rywala.

• Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika na środek pola karnego, skąd główkował - po koźle - Rafał Janicki. Piłka leciała w sam środek bramki, przez co Frantisek Plach miał znacznie ułatwione zadanie.

• Piotr Krawczyk przedarł się prawą stroną i szukał miejsca do dośrodkowania sprzed linii końcowej. Został jednak zablokowany przez Jakuba Holubka.

• Arkadiusz Pyrka ruszył do zagrania Michała Chrapka. Piłkę tuż przed linią 16. metra łapie Grzegorz Sandomierski, który uprzedza młodzieżowca.

• W odpowiedzi zupełnie nieudany strzał Erika Janży. Sporo brakowało mu do celu.

• Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, na wolne pole do Alberto Torila. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Kolejny atak gospodarzy nie przynosi zagrożenia. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Składna akcja Górnika lewą stroną. Podanie przed pole karne do Erika Janży, którego strzał został zablokowany.

• Damian Kos gwiżdże i Derby ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są defensorzy - Przemysław Wiśniewski i Jakub Czerwiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Z kolei gliwiczanie, którzy rozegrali komplet 5 spotkań, plasują się na 7. lokacie z dorobkiem 7 punktów. Porażki z Rakowem (2:3) i Pogonią (0:1) przedzieliła wygrana ze Stalą (2:0), a potem komplet punktów udało się zachować po ograniu Wisły Płock (4:3) i zostawić "oczko" po remisie ze Śląskiem (1:1).

• Rezerwowi Górnika: Daniel Bielica - Mateusz Cholewiak, Norbert Wojtuszek, Filip Bainović, Robert Dadok, Adrian Dziedzic, Vamara Sanogo, Alex Sobczyk, Jakub Szymański.

Rezerwowi Piasta: Karol Szymański - Ariel Mosór, Patryk Lipski, Tomasz Jodłowiec, Dominik Steczyk, Michael Ameyaw, Tomasz Mokwa, Damian Kądzior, Miguel Munoz.

• Piłkarze Jana Urbana rozegrali do tej pory 4 spotkania w lidze. Po falstarcie w postaci porażek z Pogonią (0:2) i Lechem (1:3) gospodarze dzisiejszego spotkania przełamali się, pokonując Stal (1:0) i Jagiellonię (3:1). Taka bezkompromisowa gra daje obecnie 14. pozycję w lidze.

• W tym sezonie Górnik rozegrał dwa mecze przy Roosevelta, a kibice 14-krotnego mistrza Polski imponowali frekwencją. Na spotkaniu z Lechem Poznań było 18 659 widzów, a ze Stalą Mielec 11 873.

• Sobotni mecz będzie szczególny dla Damiana Kądziora, który od tego sezonu reprezentuje barwy Piasta, a w sezonie 2017/2018 grał w Górniku. Potem trafił do Dinama Zagrzeb.

• Kibice Górnika umniejszają znaczenie meczów z Piastem, nazywając je derbikami. Nie zmienia to jednak faktu, że rywalizacja drużyn z sąsiadujących ze sobą miasta budzi wielkie emocje. Na dodatek w Gliwicach nie brakuje fanów zabrzańskiego klubu, co jest dodatkowym smaczkiem tych spotkań.

• Dobry wieczór. O godz. 20 Górnik Zabrze przy Roosevelta podejmie Piasta Gliwice. Derbowy pojedynek odbędzie się bez kibiców gości, a sympatycy gospodarzy nie zobaczą na boisku Lukasa Podolskiego. Relacja na żywo w GOL24.

Górnik - Piast LIVE! Śląskie derby bez Podolskiego

Górnik - Piast LIVE! Śląskie derby bez Podolskiego ©Lucyna Nenow / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE. W sobotę o godzinie 20 Górnik Zabrze przy Roosevelta podejmie Piasta Gliwice. Derbowy pojedynek odbędzie się bez kibiców gości, a sympatycy gospodarzy nie zobaczą na boisku Lukasa Podolskiego. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Piast Gliwice ONLINE

- Przy każdej okazji wypowiadam się o Górniku ciepło, bo wiem, ile ten klub mi dał - przyznał Kądzior w rozmowie z oficjalną stroną Piasta. - Wiem, jakie są relacje między Górnikiem a Piastem, ale to jest futbol i ludzie, którzy w tym siedzą i znają się na piłce, wiedzą jak to wygląda. Szanuję Górnik jako klub, natomiast teraz gram dla Piasta i w sobotę chcę pojechać do Zabrza i tam wygrać, nie patrząc na sentymenty, bo w piłce nie ma na nie miejsca.

Mecz z Piastem ma też szczególne znaczenie dla pochodzącego z gliwickiej Sośnicy Łukasza Podolskiego. „Poldi” z powodu urazu pleców nie zagrał w spotkaniu Górnika w Białymstoku i pojechał na zabiegi do swych sprawdzonych i zaufanych specjalistów do Monachium. W Zabrzu czekali na dobre wieści i mieli nadzieję, że były mistrz świata zagra w sobotę, ale w środę okazało się, że Podolski zaraził się koronawirusem i musiał zostać w Niemczech na kwarantannie.

W sobotni wieczór na Arenie Zabrze zabraknie kibiców Piasta. To ostatni z czterech meczów na stadionie Górnika, na którym nie mogą być ze względu na karę po derbowych zadymach w sezonie 2017/18. Od momentu nałożenia na nich kary Piast nie przegrał przy Roosevelta. 8 marca 2019 roku wygrał 2:0, 3 listopada 2019 był remis 1:1, 20 listopada 2020 znów górą byli gliwiczanie - 2:1. Ze względu na obostrzenia ten ostatni mecz odbył się bez publiczności, ale wliczał się w karę czterech spotkań zakazu dla kibiców Piasta.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Górnik - Piast na żywo pokaże Canal+ Sport. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Grzegorz Mielcarski. W internecie transmisja w aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Górnik Zabrze - Piast Gliwice CANAL+ SPORT