PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Górnicy muszą zacząć wygrywać. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2022-09-18 12:30

Korona Kielce

1

Górnik Zabrze

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za dwa tygodnie Korona Kielce zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, natomiast Górnik Zabrze na własnym stadionie zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Konrad Forenc - 3
    • Mario Zebić - 3
    • Miłosz Trojak - 2
    • Sasa Balić - 2
    • Adrian Danek - 3
    • Jacek Podgórski - 3, (Dawid Błanik - 3)
    • Oskar Sewerzyński - 3, (Marcin Szpakowski - 3)
    • Jakub Łukowski - 4, (Luka Zarandia - 2)
    • Łukasz Sierpina - 3, (Jewgienij Szykawka - bez oceny)
    • Dalibor Takac - 3, (Adam Deja - 2)
    • Bartosz Śpiączka - 3

• Kevin Broll - 4
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Jonatan Kotzke - 3
    • Richard Jensen - 2
    • Paweł Olkowski - 3, (Norbert Wojtuszek - bez oceny)
    • Jean Jules Mvondo - 4, (Aleksander Paluszek - 2)
    • Blaz Vrhovec - 3, (Lukas Podolski - bez oceny)
    • Erik Janża - 3
    • Robert Dadok - 4
    • Kanji Okunuki - 5, (Robin Kamber - bez oceny)
    • Piotr Krawczyk - 4, (Szymon Włodarczyk - bez oceny)
  • Górnik zaprezentował się dzisiaj lepiej i chyba zasłużenie wygrał to spotkanie. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, ale z czasem zaczęło brakować argumentów. Goście znakomicie neutralizowali wszystkie atuty Korony.

• Koniec meczu na Suzuki Arena! Górnik Zabrze wygrywa z Koroną Kielce 2:1.

• Do rzutu rożnego dla Korony podłączył się Konrad Forenc. Złą wrzutkę przejął Górnik, z piłką ruszył Lukas Podolski, ale po długim sprincie nie miał siły na celny strzał i zmarnował okazję!

• Ponownie Lukas Podolski dostał piłkę i oddał strzał, ale trafił wprost w jednego z obrońców rywali.

• Lukas Podolski popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Korony i dograł do Norberta Wojtuszka, ale ten trafił tylko w słupek bramki rywali!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Teraz Robert Dadok wpadł w pole karne gospodarzy, minął rywala, ale uderzył wprost w ręce Konrada Forenca.

• Robert Dadok dośrodkował w pole karne Korony do Lukasa Podolskiego, ale ten z woleja uderzył bardzo niecelnie.

• Mario Zebić oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki gości.

• Sasa Balić ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Natomiast Szymon Włodarczyk pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach gości. Robin Kamber zmienił Kanji Okunukiego

• Miłosz Trojak został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Lukas Podolski pojawił się w miejsce Blaza Vrhoveca.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Norbert Wojtuszek zmienił Pawła Olkowskiego

• Zmiana w szeregach gospodarzy. Jewgienij Szykawka pojawił się w miejsce Łukasza Sierpiny.

• Korona Kielce rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie ma pomysłu na zagrożenie bramki rywala.

• Kryspin Szcześniak pokusił się o indywidualną akcję, ale w decydującym momencie źle podał.

• Kolejna żółta kartka dla rezerwowego. Tym razem w zespole Górnika ukarany Aleksander Paluszek za faul w środkowej strefie boiska.

• Adam Deja ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Natomiast Marcin Szpakowski zastąpił Oskara Sewerzyńskiego.

• Adam Deja pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

• Aż trzy zmiany w drużynie Korony. Luka Zarandia zmienił Jakuba Łukowskiego

• Zmiana w Górniku Zabrze. Aleksander Paluszek pojawił się w miejsce Jean Julesa Mvondo.

• Erik Janża został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Korona Kielce próbuje utrzymywać się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Goście wydają się kontrolować przebieg meczu.

• Piotr Krawczyk wpadł z lewej strony boiska w pole karne Korony i dograł do Kanji Okunukiego, który pięknym, technicznym uderzeniem umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Kanji Okunuki zdobywa swoją drugą bramkę i daje prowadzenie Górnikowi!!!

• Dużo gry w środku pola. Niedokładne podania nie pomagają w płynności gry.

• Robert Dadok dostał piłkę w polu karnym Korony, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Sasa Balić ucierpiał w środku pola bez kontaktu z rywalem.

• Robert Dadok mocno dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy gości.

• W odpowiedzi wrzutka w pole karne Górnika na głowę Bartosza Śpiączki, ale snajper gospodarzy uderzył niecelnie.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony zakończyło się faulem na Sasy Baliću.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Pierwsza zmiana w Koronie Kielce już teraz. Dawid Błanik zmienił Jacka Podgórskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu na Suzuki Arena. Do przerwy remis 1:1.

• Więcej spokojniejszej gry w środku pola. Zawodnicy obu drużyn chyba już czekają na przerwę.

• Łukasz Sierpina mocno wstrzelił piłkę w pole karne Górnika, ale tam pewnie interweniował Kevin Broll.

• Kanji Okunuki wpadł w pole karne Korony, szczęśliwie utrzymał się przy piłce i pokonał oddał strzał pokonując Konrada Forenca!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Kanji Okunuki doprowadza do wyrównania!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył zaledwie sześć minut.

• Kevin Broll niefrasobliwie stracił piłkę, przejął ją Bartosz Śpiączka, ale nie zdołał oddać strzału ani celnie odegrać.

• Kolejna przerwa. Jeden z graczy Korony ucierpiał w środku pola.

• Dopiero teraz piłkarze wracają na murawę. Wznawiamy grę.

• Dym już zniknął, ale piłkarze obu drużyn wciąż nie pojawiają się na murawie. Ciężko powiedzieć o co chodzi.

• Przerwa w grze. Kibice swoją oprawą zadymili całe boisko.

• Teraz Miłosz Trojak ucierpiał po starciu w środku pola.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Korony, ale tym razem spalony jednego z graczy Górnika.

• Miłosz Trojak oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Kevin Broll.

• Jacek Podgórski został powalony w polu karnym Górnika, ale arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka.

• Kanji Okunuki zatańczył w środku pola i został sfaulowany przez jednego z rywali.

• Kanji Okunuki i Dalibor Takac ucierpieli po zderzeniu głowami w środku pola.

• Dużo twardej gdy w środku pola, ale już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, kiedy swoje mecze rozgrywa Korona Kielce.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Richard Jensen został sfaulowany we własnym polu karnym.

• Po akcji skrzydłem Jacek Podgórski wywalczył rzut rożny dla "Złocisto-krwistych".

• Arbiter jeszcze sprawdzał tę sytuację w systemie VAR, ale ostatecznie gol dla Korony uznany!

• Po dośrodkowaniu w pole karne Górnika świetnie o piłkę powalczył Bartosz Śpiączka i zgrał ją do Jakuba Łukowskiego, a ten mocnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jakub Łukowski otwiera strzelanie na Suzuki Arena!

• Jakub Łukowski znakomicie dośrodkował do Jacka Podgórskiego, ale ten w stuprocentowej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Jakub Łukowski został sfaulowany na połowie Górnika, ale arbiter jeszcze nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Korony Blaz Vrhovec zdobył bramkę, ale arbiter odgwizdał spalonego przy wcześniejszym podaniu!

• Dośrodkowanie w pole karne Korony trafiło na głowę Richarda Jensena, ale ten uderzył niecelnie.

• Kolejna szansa dla zabrzan, Robert Dadok dostał piłkę w "szesnastce" gospodarzy, ale Dalibor Takac w ostatniej chwili ściągnął mu piłkę z nogi.

• Kanji Okunuki dostał piłkę w polu karnym Korony, w ogromnym zamieszaniu Japończyk oddał strzał, ale tutaj też bramkarz pewnie interweniował.

• Bartosz Śpiączka dostał znakomite prostopadłe podanie, napastnik Korony wpadł w pole karne gości i uderzył, ale pewnie interweniował Kevin Broll!

• Górnik stara się uspokoić grę i rozgrywa piłkę w środku pola.

• W odpowiedzi Łukasz Sierpina ruszył lewą stroną boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który okazał się bardzo nieudany.

• Jean Jules Mvondo pokusił się o prostopadłe podanie w pole karne Korony, ale żaden z graczy Górnika nie ruszył do tego zagrania.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Sasy Balića, ale ten uderzył niecelnie.

• Pierwsze zagranie w okolice pola karnego Górnika i tam Bartosz Śpiączka zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Zaczynamy niedzielne granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Górnika Zabrze:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w niefortunnym sezonie 2019/20, kiedy to na wiosnę liga została przerwana. Jeszcze w lutym przed początkiem pandemii w Kielcach padł bezbramkowy remis, natomiast później w czerwcu w Zabrzu zespół Górnika wygrał 3:2 po golach Georgiosa Giakoumakisa, Igora Angulo i samobójczym trafieniu Ognjena Gnjatića. Dla Korony strzelali wtedy Petteri Forsell i Grzegorz Szymusik.

• Natomiast Górnik Zabrze ma jeden punkt mniej i plasuje się trzy miejsca niżej od swoich dzisiejszych rywali. Zabrzanie zremisowali cztery ostatnie mecze ligowe, a nie wygrali od pięciu spotkań w lidze. Przed tygodniem Górnik po niesamowitym meczu zremisował u siebie z Piastem Gliwice 3:3. Wyrównująca bramka dla Górnika padła w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

• Korona Kielce z dorobkiem jedenastu punktów plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. "Złocisto-krwiści" przed tygodniem tylko zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2, a wcześniej ulegli na Suzuki Arena Pogoni Szczecin 1:2. W dzisiejszym meczu poziom obu zespołów wydaje się wyrównany i na pewno Korona będzie chciała zawalczyć o komplet punktów.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

PKO Ekstraklasa. Ekipa Bartoscha Gaula ostatnią ligową wygraną zaliczyła w sierpniu. Był to pamiętny mecz Rakowem. Od tamtego momentu Górnicy cztery razy zremisowali oraz zanotowali jedną porażkę. Beniaminek z Kielc może być idealnym rywalem na przełamanie. Gdzie oglądać mecz Korona - Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w Gol24.

Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE

Po awansie do Ekstraklasy, Leszek Ojrzyński postawił na styl taktyczny, który jest jego ulubionym. Gra Korony jest oparta na pragmatycznym podejściu, sile fizycznej, a czasami na brutalności. Jak się okazuje, 50-letni trener miał rację, gdyż jego taktyka się sprawdza, a zespół regularnie punktuje. Kielczanie mają obecnie 11 punktów i zajmują 12. pozycję.

Z pewnością nadrzędnym celem Korony będzie utrzymanie, ale jeśli "Złocisto-Krwiści" będą nadal systematycznie zbierać punkty, mogą myśleć o środku tabeli. Podopieczni Ojrzyńskiego w tym sezonie pokazali, że umieją zaskoczyć. Przykładem może być wygrana z Radomiakiem, czy remis z Legią na inaugurację.

Górnik zaczął ten sezon całkiem nieźle - co prawda przegrali na inaugurację sezonu z Cracovią, ale dwa kolejne mecz przyniosły sześć punktów. Mecze z Radomiakiem oraz Rakowem zakończyły się nie tylko wygranymi, ale także dwoma czystymi kontami i bilansem bramkowym 4-0. Po meczu z ekipą Marka Papszuna, który miał miejsce 7 sierpnia, "Górnicy" nie wygrali żadnego meczu.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak. Pomagać mu będą Adam Karasewicz, Bartosz Kaszyński (asystenci), Kornel Paszkiewicz (sędzia techniczny), Krzysztof Jakubik i Marcin Boniek (VAR).

Leszek Ojrzyński, trener Korony: Zespół z Zabrza jeszcze nie przegrał na wyjeździe. Grają bardzo intensywnie. Prawdopodobnie do pierwszego składu wróci Lukas Podolski, który dostał swoje minuty w ostatnim spotkaniu. Przed nami ciężki bój. Przede wszystkim musimy im dorównać intensywnością. Do tego trzeba będzie wykazać się mądrością. Ostatnio grając u siebie zmarnowaliśmy pierwszą połowę, a później zabrakło nam trochę do wywalczenia punktów. Początki spotkań są bardzo ważne. Z tym mieliśmy problemy. Trzeba dobrze rozpocząć i przytrzymać.

Ostatnie bezpośrednie mecze:
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:2 (19.06.2020, Ekstraklasa)
Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:0 (09.02.2020, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Górnik Zabrze
Korona: Malarczyk P. (Kontuzja)
Górnik: -

Korona Kielce - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Korona - Górnik w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Rafał Dębiński – Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:00 - zapraszamy!

12:30 Korona Kielce - Górnik Zabrze transmisja