PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Nie ma miejsca na błąd. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Nemanja Mijusković - 3
    • Andrzej Niewulis - 3 (Szymon Matuszek - bez oceny)
    • Jurich Carolina - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
    • Michael Kostka - 3 (Giannis Massouras - 3)
    • Santiago Naveda - 2 (Luciano Narsingh - 2)
    • Kamil Drygas - 3
    • Dimityr Wełkowski - 3
    • Maxime Dominguez - 3
    • Chuca - 3
    • Angelo Henriquez - 3

• Frantisek Plach - 3
    • Arkadiusz Pyrka - 3 (Jakub Holubek - 3)
    • Ariel Mosór - 4
    • Jakub Czerwiński - 3
    • Alexandros Katranis - 3
    • Patryk Dziczek - 1
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Michał Kaput - 3)
    • Jorge Felix - 4 (Michael Ameyaw - 3)
    • Michał Chrapek - 3 (Alex Sobczyk - bez oceny0
    • Damian Kądzior - 4 (Tom Hateley - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 3
  • Laga przed pole karne Piasta. Sędzia dopatrzył się faulu w walce o górną piłkę. Po dalekim wybiciu Frantiska Placha sędzia Karol Arys gwiżdże po raz ostatni. Piast Gliwice "dowiózł" jednobramkowe prowadzenie do końca i z Legnicy wywozi komplet punktów

Piast awansuje na 10. lokatę, Miedź zamyka tabelę Ekstraklasy.

• Przerwa w grze. Ariel Mosór ofiarnie przyjął na ciało strzał Angelo Henriqueza. Defensora gości aż zgięło.

• Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę przed linią bramkową po anemicznym uderzeniu Nemanji Mijuskoviciem głową. W pole karne wrzucał Chuca.

• Atak Miedzi przerywa gwizdek sędziego. Dopatrzył się pozycji spalonej.

• Karol Arys dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• ... a za Damiana Kądziora na murawie melduje się Tom Hateley.

• Alex Sobczyk zmienia Michała Chrapka...

• Luciano Narsingh wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne. Strzał głową Dawida Drachala nie sprawił problemu bramkarzowi Piasta.

• Damian Kądzior był bardzo blisko podwyższenia prowadzenia Zmarnowana "setka"

• NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Prawą stroną w stronę pola karnego ruszył z piłką Damian Kądzior. Ograł z "siatką" świeżo wprowadzonego Szymona Matuszka, ale jego strzał z "szesnastki" został zablokowany! "Tylko" rzut rożny!

• Szymon Matuszek zmienia Andrzeja Niewulisa.

• Po wrzutce z lewego narożnika strzał głową mija bramkę Piasta w znacznej odległości. Frantisek Plach spokojnie ustawia piłkę na "piątce".

• Gospodarze chcą wykorzystać grę w przewadze. Kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę", ale Ariel Mosór wybija głową za linię końcową.

• Dobre dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Piasta. Angelo Henriquez uderza głową w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Frantisek Plach.

• Jeszcze doszło do przepychanki między Giannisem Massourasem a wolno schodzącym z boiska Patrykiem Dziczkiem.

• Karol Arys nie ma już wątpliwości. Anulował żółtą kartkę i sięga do kieszonki. BEZPOŚREDNIA CZERWONA KARTKA DLA PATRYKA DZICZKA!!!

• To może być czerwona! Zdecydowane i spóźnione wejście Patryka Dziczka! Ostre wejście Patryka Dziczka

• Ale chwilę! Karol Arys dostał informację na słuchawkę i biegnie do wozu VAR!

• Dawid Drachal zmienia Juricha Carolinę .

• Miedź Legnica - Piast Gliwice

• 5 Strzały 8
    • 2 Strzały celne 4
  • ... a za Grzegorza Kaputa wchodzi Michał Kaput.

• 71. minuta. Zdaniem sędziego kontakt Jorge Feliksa z Maxime'em Dominguezem nie kwalifikował się do podyktowania rzutu karnego Felix i Dominguez

• Michael Ameyaw zmienia Jorge Feliksa...

• Maxime Dominguez przepuszcza piłkę w polu karnym między nogami Jorge Feliksa. Był lekko zahaczony przez Hiszpana i klęknął na murawie. Sędzia nie widział tutaj przewinienia, po którym miałby podyktować rzut karny.

• 59% Posiadanie piłki 41%

• Giannis Massouras zmienia Michaela Kostkę.

• Anemiczny strzał Michała Chrapka zza linii 16. metra. Jego "uderzenie" nie mogło zagrozić gospodarzom.

• 3 848 widzów w Legnicy na meczu z Piastem Gliwice

• Mocne dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie obie drużyny odbijały piłkę głową. Ostatecznie łapie ją Mateusz Abramowicz.

• W odpowiedzi Kamil Wilczek uderza zza pola karnego. Po rykoszecie piłka przekracza linię końcową.

• Jakub Holubek zmienia Arkadiusza Pyrkę.

• Arkadiusz Pyrka nie jest w stanie grać! Zajmuje się nim sztab medyczny i w stronę ławki pokazano charakterystyczny kołowrotek!

• Z centrą Dimityra Wełkowskiego poradzili sobie gliwiczanie. Jeszcze uderzał nieczysto Chuca i po kiksie obrońcy Piasta piłkę opanował Maxime Dominguez. Ten uderza technicznie w stronę dalszego rogu i obija SŁUPEK!

• Z większym animuszem po zmianie stron atakuje beniaminek. Opłaciło się w tej akcji - wywalczył rzut wolny z prawej flance.

• Dimityr Wełkowski przeciągnął dośrodkowanie z lewego narożnika. Gliwiczanie radzą sobie bez problemu. Z kontrą chciał ruszyć Grzegorz Tomasiewicz, ale nieprzepisowo powstrzymał go Maxime Dominguez! Sędzia musiał ostudzić temperament zawodnika Miedzi tym bardziej, że ma on na koncie żółtą kartkę.

• A teraz było groźnie pod drugą bramką! W ostatniej chwili strzał Kamila Drygasa z pola bramkowego został zablokowany!

• Po chwili Mateusz Abramowicz broni groźne uderzenie Damiana Kądziora! Goście byli blisko podwyższenia prowadzenia!

• ... i po wrzutce spokojnie interweniuje Mateusz Abramowicz.

• Atak gości przynosi rzut rożny. Damian Kądzior ustawia piłkę w narożniku...

• Przerwa w grze. Faulowany był Michał Chrapek. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Grzegorz Tomasiewicz chciał zagrać w pole karne. Został jednak zablokowany.

• Maxime Dominguez upomniany żółtą kartką za faul. Ucierpiał Damian Kądzior.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w ekipie gospodarzy na drugą odsłonę: Luciano Narsingh wchodzi w miejsce Santiago Navedy.

• Wracamy do Legnicy, gdzie kończy się przerwa w meczu 25. kolejki Ekstraklasy między Miedzią a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jorge Feliksa Piast Gliwice prowadzi na wyjeździe z Miedzią Legnica.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Michael Kostka przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego. Podaje w jego centralną część do Maxime'a Domingueza, który nie zdążył uderzyć. Został zablokowany.

• Damian Kądzior zablokowany na prawej stronie pola karnego przez Andrzeja Niewulisa.

Po chwili skrzydłowy gości ponownie siedział na murawie. Coraz bardziej doskwiera mu staw skokowy.

• Zablokowane dośrodkowanie Dimityra Welkowskiego. Z kontrą ruszyli gliwiczanie, ale Damiana Kądziora powalił Kamil Drygas. Przez moment pomocnik Piasta nie podnosił się z murawy ,trzymając się za stopę. Po chwili wstał i pokazał, że jest lepiej.

• Michael Kostka wrzuca w pole karne w poszukiwaniu Angelo Henriqueza. Piłkę głową wybija Jakub Czerwiński.

• Arkadiusz Pyrka podłączył się w tempo do akcji ofensywnej. Uciekła mu piłka i chcąc ją odzyskać faulował Juricha Carolinę. Tutaj mogło być "żółtko" na koncie młodzieżowca.

Po chwili Kamil Wilczek zahaczył w kole środkowym Andrzeja Niewulisa. Sędzia skrupulatnie liczył przewinienia; przy następnym najprawdopodobniej będzie upomnienie.

• Przerwa w grze. Między Maxime'em Dominguezem a Jakubem Czerwińskim doszło do "ostrej" wymiany zdań. Obu zawodników rozdzielił Kamil Wilczek i szybko do akcji wkroczył sędzia Karol Arys. Wezwał ich do siebie, przekazał im to, co miał do powiedzenia, ale do kieszonki nie sięgnął.

• [WIDEO] 23. MINUTA. GOL JORGE FELIKSA

• Mocne zagranie do Jorge Feliksa przed "szesnastkę" gospodarzy. Andrzej Niewulis nie musiał za bardzo wyskakiwać, by być wyżej od Hiszpana. Zgrywa piłkę głową do Mateusza Abramowicza.

• 2 Strzały 2
    • 1 Strzały celne 1
  • Kamil Drygas chciał zagraniem wolejem bez przyjęcia uruchomić na lewej stronie Chucę. Dobrze ustawiony Arkadiusz Pyrka spokojnie przejmuje piłkę.

• Po szybkim wznowieniu gry z autu Arkadiusz Pyrka wbiega z piłką z prawej strony w pole karne! Za mocno ją sobie wypuścił, przez co nie oddał strzału w stronę bramki.

• Odrobinę przeciągnięte dośrodkowanie Damiana Kądziora. Jurich Carolina wybija głową poza "szesnastkę".

• Goście w ataku prawą stroną. Szybko przenieśli ciężar gry na lewą stronę, skąd Grzegorz Tomasiewicz zagrywał płasko na bliższy słupek do Kamila Wilczka. Pilnujący go Nemanja Mijusković wybija za linię końcową.

• Gliwiczanie wybijają przed pole karne, ale piłka - jak bumerang - wraca przed pole bramkowe. Tam dwóch piłkarzy Miedzi było na spalonym.

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny.

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd na strzał głową zdecydował się Andrzej Niewulis. Po rykoszecie piłka przekracza linię końcową. Jeszcze jeden stały fragment gry.

• 56% Posiadanie piłki 44%

• Kamil Drygas faulowany w walce o piłkę. Przez moment musiał być poza boiskiem, ale szybko na nie wrócił.

• Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora na dalszy słupek do Ariela Mosóra, który zgrywa głową w pole bramkowego. Tam najszybciej znalazł się Jorge Felix - mocnym uderzeniem bez przyjęcia kieruje piłkę do siatki!

To drugie trafienie Jorge Feliksa w tym sezonie. Premierowe miało miejsce... 13 sierpnia 2022 r. w meczu z Cracovią. Co ciekawe, wówczas debiutował.

• ... i GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

• Po chwili Michał Chrapek znowu wylądował na murawie po ostrym wejściu rywala. Rzut wolny z lewej strony; piłkę ustawia Damian Kądzior...

• I tak też się dzieje.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał Michał Chrapek, który ucierpiał w starciu z Santiago Navedą. Wydaje się, że z pomocnikiem Piasta wszystko w porządku i zaraz będzie gotowy do gry.

• Patryk Dziczek miał sporo miejsca ok. 25 metrów od bramki. Huknął ile fabryka dała, ale minimalnie nad poprzeczką!

• Angelo Henriquez dobrze zabrał się z piłką w pole karne rywala. Tuż przed nim czysto powstrzymał go Jakub Czerwiński.

• Alexandros Katranis faulowany na lewej stronie. Z rzutu wolnego ostro wrzucał Damian Kądzior, ale zbyt nisko. Gospodarze wybijają piłkę.

• Atak gości przynosi rzut rożny. Z pierwszym dośrodkowaniem radzi sobie obrona beniaminka, przy drugim - Arkadiusza Pyrki - piłkę spokojnie łapie Mateusz Abramowicz.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Piasta.

• Chuca dopada do piłki na 18. metrze i decyduje się na strzał w stronę lewego dolnego rogu! Wyciągnięty jak struna Frantisek Plach paruje za linię końcową!

• Jurich Carolina chciał rozciągnąć grę do prawej strony. Posłał zbyt wysoką piłkę do Michaela Kostki.

• Ostatnie 3 mecze - 2 wygrane i remis

• Piłkarze Grzegorza Mokrego spokojnie rozgrywali piłkę na własnej połowie. Przyjezdni nie kwapili się do podejścia. Laga na Angelo Henriqueza była już spisana na straty.

• Po chwili Jurich Carolina posyła piłkę przed bramkę Piasta. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Gliwiczanie radzą sobie bez zarzutu - piłkę przed pole karne wybija Kamil Wilczek, który był przy bliższym słupku.

• Po chwili Maxime Dominguez uderza wolejem z "szesnastki". Zablokował go Ariel Mosór; rzut rożny.

• Prawą stroną próbowali przedrzeć się gospodarze. Podanie w pole karne nie znajduje adresata.

• Karol Arys gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są defensorzy - Nemanja Mijusković i Jakub Czerwiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie poprowadzi sędzia Karol Arys ze Szczecina. Na liniach pomogą mu Bartosz Kaszyński i Sebastian Tarnowski. Za VAR odpowiedzialny będzie Piotr Lasyk.

• W poprzedniej kolejce był o włos od wygranej z mistrzem kraju Lechem Poznań. Ostatecznie zremisował 1:1, a gola stracił w doliczonym czasie gry. - Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie. Goście nie stworzyli sobie sytuacji bramkowych. Nasza drużyna potrafiła zagrać wyrównane spotkania z Legią, Rakowem, Lechem. To nie przypadek, tylko powtarzalność - zaznaczył trener Piasta Aleksandar Vuković.

• W zeszłej kolejce Miedź przegrała bardzo ważny pojedynek. W Gdańsku została rozbita przez przedostatnia Lechię 0:4. Po klęsce na Polsat Plus Arenie nie brakuje głosów, ze legniczanie mogą już witać się z 1 ligą. Obecnie ich strata do bezpiecznego miejsca wynosi osiem punktów. Dla drużyny, która w tym roku ugrała łącznie siedem "oczek" to bardzo duży dystans.

• Oto podstawowy skład Miedzi Legnica:

• Wyjściowy skład Piasta Gliwice:

• Miedź Legnica zamyka tabelę, a jej strata do bezpiecznych lokat cały czas rośnie. Gliwiczanie również drżą o ligowy byt, chociaż w ostatnim czasie poprawili wyniki. Początek spotkania o godzinie 15:00. Zapraszamy na relację LIVE!

Miedź Legnica - Piast Gliwice LIVE! Nie ma miejsca na błąd

Miedź Legnica - Piast Gliwice LIVE! Nie ma miejsca na błąd © Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE. Ekipa z Dolnego Śląska zamyka tabelę, a jej strata do bezpiecznych lokat cały czas rośnie. Gliwiczanie również drżą o ligowy byt, chociaż w ostatnim czasie poprawili wyniki. Początek konfrontacji w ramach 25. kolejki w niedzielę o godz. 15:00. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Miedź - Piast. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice ONLINE

- Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy naszych kibiców i przede wszystkim zawiedliśmy samych siebie. Mecz w Gdańsku był bardzo ważny, a skończył się fatalnym wynikiem. Od samego początku naszych przygotowań do zawodów z Piastem pracowaliśmy nad tym, żeby takie spotkanie i postawa, jak szczególnie w końcówce meczu w Gdańsku, już nigdy nam się nie przytrafiły. Mam na myśli rozmiar porażki i sposób, w jaki traciliśmy bramki - stwierdził trener Grzegorz Mokry.

Pewnym atutem Miedzi jest własne boisko. Legniczanie rzadko opuszczają Stadion im. Orła Białego w roli pokonanych. Ich obecna passa obejmuje pięć ligowych meczów bez porażki.

Piast na wiosnę zdecydowanie poprawił rezultaty. W poprzedniej kolejce był o włos od wygranej z mistrzem kraju Lechem Poznań. Ostatecznie zremisował 1:1, a gola stracił w doliczonym czasie gry. - Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie. Goście nie stworzyli sobie sytuacji bramkowych. Nasza drużyna potrafiła zagrać wyrównane spotkania z Legią, Rakowem, Lechem. To nie przypadek, tylko powtarzalność – zaznaczył trener Piasta Aleksandar Vuković.

Gliwiczanie w ostatnich trzech kolejkach wywalczyli siedem punktów. Mimo to celem drużyny Vukovicia pozostaje zachowanie ligowego bytu. - To wynik na grę w pucharach, ale my jesteśmy świadomi, że jesteśmy w grze o utrzymanie. Niedzielny mecz ma podwójne znaczenie, bo wygrana pozwoli odskoczyć rywalowi. No i zdecydowanie fajniejsza byłaby wtedy reprezentacyjna przerwa w lidze. Spotkanie w Legnicy zaważy na podsumowaniu pierwszej części rundy rewanżowej w naszym wykonaniu - dodał Serb.

Nie zagrają w meczu Miedź Legnica - Piast Gliwice

Miedź Legnica: Koldo Obieta, Leventa Gulen (pauzy za żółte kartki), Olaf Kobacki, Hubert Matynia (urazy)

Piast Gliwice: Tomas Huk (uraz)

Mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Miedź - Piast w Canal+ Sport 2. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Miedź Legnica - Piast Gliwice CANAL+ SPORT 2