PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Radomiak Radom ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Radomiak Radom ONLINE. Zaczynamy rundę rewanżową. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2023-01-27 18:00

Miedź Legnica

0

Radomiak Radom

0

• Dziękujemy za relację LIVE! Do zobaczenia wkrótce!

• Nie obejrzeliśmy jeszcze bramek w 2023 roku. Bezbramkowy remis na stadionie beniaminka.

• KONIEC SPOTKANIA!

• Niezły strzał Leonardo Rochy, ale czujny bramkarz Miedzi.

• Zmiana w Miedzi. Schodzi Koldo Obieta, w jego miejsce Michael Kostka.

• Kolejnym rajdem popisał się Giannis Massouras. Zakończył akcję strzałem, wypluł piłkę bramkarz, ale później schował ją do koszyczka.

• Ponownie Luis Machado. Tym razem strzał wprost w rywala. Ależ końcówka w wykonaniu napastnika Radomiaka.

• Ależ sytuacja dla Radomiaka! Luis Machado z kapitalnym strzałem! Broni bramkarz Miedzi.

• Centymetrów zabrakło do bramki. Podanie z prawej strony w wykonaniu piłkarzy Radomiaka, ale niezły odbiór w wykonaniu Juricha Caroliny.

• Kamil Drygas fauluje i goście przed szansą z rzutu wolnego. Świetnie miejsce na uderzenie.

• Dawid Abramowicz z próbą dogrania w pole karne, ale podanie wahadłowego niecelne.

• Giannis Massouras w walce o piłkę. Grek nieprzepisowo i zaczną piłkarze z Radomia.

• Gospodarze z szansą z rzutu wolnego. Do piłki podchodzi Hubert Matynia.

• Zmiana w ekipie Radomiaka. Wchodzi Daniel Pik, murawę opuszcza Lisandro Semedo.

• Zakotłowało się pod bramką Miedzi. Uderzał Luis Machado, ale trafił w rywala.

• Ciekawa akcja Miedzi, ale zabrakło precyzji. Piłka odskoczyła Olafowi Kobackiemu.

• Andrzej Niewulis przecina groźny atak. Radomiak zacznie od stałego fragmentu gry.

• 3831 - tylu widzów zasiada na trybunach stadionu w Legnicy.

• Ależ akcja Giannisa Massourasa! Grek wyłożył piłkę Kamilowi Zapolnikowi, ale zmiennik dał plamę - kompletnie nieudany strzał z kilku metrów.

• Piłkarze Miedzi podeszli wysoko. Szykuje się groźny atak beniaminka.

• Zszedł także Luciano Narsingh. W jego miejsce Olaf Kobacki.

• Zmiany w drużynie gospodarzy. Schodzi kapitan, Angelo Henriquez. W jego miejsce Kamil Zapolnik.

• Angelo Henriquez dopuścił się niepotrzebnego faulu. Ryzykuje kapitan Miedzi, który ma przecież na koncie żółtą kartkę.

• Prosty błąd techniczny Luisa Machado i piłka poza linią.

• Zmiana w Miedzi. Jest to debiut Kamila Drygasa. Były pomocnik Pogoni Szczecin zmienił Chucę.

• Chwila przerwy w grze. Leży Luis Machado.

• Radomiak rozgrywa piłkę na połowie rywali.

• Hubert Matynia ogląda żółty kartonik. Sfaulował Damiana Jakubika.

• Ależ błąd bramkarza Radomiaka. Mateusz Abramowicz podał wprost pod nogi rywala, ale piłkarze Radomiaka nie korzystają z prezentu.

• Niezły fragment Miedzi. Gospodarze napierają, Radomiak tylko się broni.

• Żółtą kartkę obejrzał Angelo Henriquez. Faul nie uszedł uwadze sędziego.

• Pierwsza zmiana w meczu. Schodzi Christos Donis, w jego miejsce Berto Cayarga.

• Dobranie w pole karne Miedzi, ale nie doskoczył do piłki Roberto Alves.

• Najlepsza akcja meczu! Koldo Obieta trafił w słupek po dograniu z lewej strony. Ależ to było groźne!

• Ciekawa próba Miedzi z rzutu rożnego. Uderzał Levent Gulen, ale ponad bramką.

• Niezła akcja Miedzi. Koldo Obieta zszedł do środka i uderzył płasko w kierunku bliższego słupka. Chwilę wcześniej Radomiak zaatakował. Nie ma zmiany wyniku.

• Chwila przerwy w grze. Na murawie leży Hubert Matynia.

• m a

• - Bez próby, nie ma bramek - musiał pomyśleć Luis Machado. Ciekawa próba, piłka odbita od jednego z obrońców Miedzi i Radomiak ma korner.

• Ciekawa piłka w pole karne. Podaniem popisał się Mike Cestor, ale zabrakło wykończenia u napastników Radomiaka.

• Nieprzepisowe zagranie w wykonaniu Leonardo Rochy. Gra Miedź od rzutu wolnego.

• Gospodarze minutę po starcie drugiej części meczu wywalczyli rzut wolny. Będzie szansa.

• Zaczęliśmy drugą część meczu!

• Koniec pierwszej części połowy. Bez bramek w Legnicy.

• Pogramy minutę dłużej w tej połowie, przekazał sędzia.

• Ciekawa próba Radomiaka. Akcja z prawej strony, ale przeczytali to obrońcy Miedzi.

• Niezła interwencja Andrzeja Niewulisa. Miedź może się podobać w odbiorze piłki.

• Ależ mamy tempo! Zaatakowała Miedź. Strzelał Angelo Henriquez, ale uderzenie zablokowane. Piłkę zebrał Giannis Massouras, ale ta próba daleka od udanej. Wysoko ponad bramkę.

• Ależ kontra Miedzi! Kapitalny rajd Giannis Massouras. Akcja - palce lizać. Dogranie Greka jednak niecelne i Radomiak wybija piłkę. Wcześniej groźna akcja gości, ale bramkarz zażegnał zagrożenie.

• Radomiak naciska. Miedź skupiona na obronie.

• Groźna akcja Radomiaka przecięta przez Juricha Carolinę. Wślizg obrońcy ratuje Miedź.

• Ależ się zakotłowało pod bramką Miedzi! Bliski gola był Dawid Abramowicz, beniaminek wychodzi obronną ręką z tej sytuacji.

• Kolejna kartka w meczu. Żółty kartonik obejrzał Koldo Obieta, który faulował od tyłu Luisa Machado.

• Indywidualna akcja Huberta Matyni. Niezły drybling, ale zaszwankowało podanie w pole karne.

• Szybki atak Radomiaka. Strata na połowie Miedzi i niezła akcja gości. Uderzał Luis Machado, ale strzał niezbyt groźny.

• Nie minęła minuta i już mamy kolejny faul. Leży Christos Donis, ale arbiter nie sięga po kartkę.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany obrońca Radomiaka, Dawid Abramowicz.

• Podanie w pole karne. Próbował Christos Donis, ale zbyt głęboko. Łapie bramkarz Miedzi.

• Hubert Matynia w pole karne z rzutu rożnego, blisko gola był Levent Gulen. Strzał obrońcy głową obok słupka.

• Z próbą strzału Roberto Alves. Broni czujnie bramkarz Miedzi.

• Ucierpiał Leonardo Rocha w starciu z Andrzejem Niewulisem. Chwila przerwy w grze.

• f

• Mogło być groźnie! Niesygnalizowany strzał w wykonaniu Angelo Henriqueza. Uderzenie jednak ponad bramką. Dużo siły, mało prezycji.

• Lisandro Semedo chciał się przedrzeć skrzydłem, ale pomocnik zablokowany. Piłka poza polem gry i zacznie Miedź od bramki.

• Ciekawa próba Miedzi. Prawą flanką pognał Giannis Massouras, ale dogranie niecelne. Piłka wybita przez defensywę Radomiaka.

• Radomiak przy piłce. Goście grają na połowie rywali.

• Ze stałego fragmentu uderzał Roberto Alves, ale wprost w bramkarza.

• Przewinienie - fauluje Andrzej Niewulis i przed Radomiakiem szansa z rzutu wolnego.

• To mógł być gol! Próbował Maxime Dominguez, który wyłuskał piłkę spod nóg Mikea Cestora, ale uderzenie pomocnika zablokowane.

• Radomiak chciał przyśpieszyć długim podaniem, ale zaszwankowała celność. Przejęła Miedź.

• Zaatakowała Miedź. W pole karne podał Luciano Narsingh, ale piłka nie znalazła adresata.

• Próba Miedzi z rzutu wolnego. Dogrywał Chuca, ale przeciągnięte dośrodkowanie i piłka poza polem gry.

• Niezła akcja Miedzi. Dogranie z lewej strony i sprytem wykazał się Angelo Henriquez. Pierwszy strzał w meczu. Zabrakło jednak celności.

• Mogło być groźnie dla gości, ale dośrodkowanie Lisandro Semedo kompletnie nieudane. Zagra Miedź od bramki.

• Miedź w posiadaniu. Piłka w okolicach koła środkowego.

• Radomiak miał szansę na wyjście z kontrą, ale zabrakło precyzji. Strata.

• Damian Jakubik górą w pojedynku o piłkę z Luciano Narsinghiem i Radomiak przechwytuje.

• Rozpoczęli! Pierwszy gwizdek w tym roku w Ekstraklasie! Zaczęła Miedź.

• Trwa losowanie kapitanów. Za chwilę pierwszy gwizdek.

• Piłkarze już na murawie.

• Piłkarze już skończyli rozgrzewkę i zmierzają do szatni. Wracamy za kilka minut. Czas na powrót Ekstraklasy!

• Oto jeden z nowych nabytków Miedzi - Kamil Drygas. Doświadczony pomocnik, którego pamiętamy z gry dla Pogoni Szczecin zacznie dziś mecz na ławce, jednak prawdopodobnie w drugiej części spotkania zobaczymy go na murawie.

• drygas

• Przyjezdni natomiast plasują się na 10. miejscu w tabeli, a ewentualna wygrana w Legnicy pchnęłaby drużynę w górę. Bardzo aktywny był Radomiak w oknie transferowym - drużynę zasiliło aż 7 piłkarzy - 4 z nich dziś zadebiutuje, a pozostała 3 zacznie mecz na ławce.

• Drużyna gospodarzy zamyka ligową tabelę, jednak by zmotywować się odpowiednio na mecz z Radomiakiem musi sobie przypomnieć o finiszu rundy jesiennej. Beniaminek bowiem zakończył rundę dwoma wygranymi i będzie chciał kontynuować tę passę w spotkaniu z Radomiakiem.

• 70 - tyle dni kibice czekali na powrót Ekstraklasy. Dziesięć tygodni minęło od ostatniego meczu jesieni, w którym Lechia zmierzyła się z Górnikiem. To aż nadto! Zapraszamy na otwarcie rundy wiosennej, pierwszy mecz w PKO Ekstraklasie w 2023 roku! Pierwszym spotkaniem będzie pojedynek Miedzi Legnica z Radomiakiem Radom! Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

©Marzena Bugała-Astaszów

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź - Radomiak ONLINE. Czas najwyższy, by wróciła Ekstraklasa. 70 dni trwała przerwa między rundami, wydłużona rzecz jasna na rzecz katarskiego mundialu. Pierwszym meczem rundy rewanżowej polskiej ligi będzie starcie w Legnicy. Beniaminek kończył rundę jesienną dwoma wygranymi. Tę passę będzie chciał zakończyć Radomiak Radom. Gdzie oglądać mecz Miedź - Radomiak na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24!

Miedź Legnica - Radomiak Radom ONLINE

Plan Miedzi: Kontynuować passę z końcówki jesieni

Wejść dobrze w rundę wiosenną? To brzmi jak plan piłkarzy Miedzi Legnica. Podopieczni Grzegorza Mokrego zamykają ligową tabelę z ledwie 12 punktami.
Dość powiedzieć, że aż połowa z tego dobytku to zdobycz z dwóch ostatnich meczów w rundzie jesiennej - po wygranych ze Śląskiem i Górnikiem. Dobre wejście w rundę w postaci trzech punktów oznaczałoby więcej spokoju dla kibiców beniaminka.

Radomiak natomiast zakończył rundę na przyzwoitym 10. miejscu. Włodarzom klubu jednak ta pozycja nie w smak. Skąd taki wniosek? Radomiak był bardzo aktywny w oknie transferowym. Do klubu sprowadzono aż 7 nowych piłkarzy, w tym 6 obcokrajowców. Czy tak wiele nowych twarzy podziała pozytywnie na drużynę i Radomiak sięgnie po komplet? Przekonamy się wkrótce.

- Nastroje są bardzo dobre, cieszymy się na start rozgrywek. Przede wszystkim powodem dobrych humorów jest rosnąca forma zespołu. Widzę, jak z dnia na dzień drużyna się rozwija i intensywnie pracuje nad tym, żeby utrzymać się w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Cieszą mnie też wzmocnienia, których udało nam się dokonać w trakcie tego okienka, więc z optymizmem czekamy na start rozgrywek - powiedział trener Miedzi Grzegorz Mokry na łamach klubowej strony.

Piątkowy mecz będzie konfrontacją braci Abramowicz - Dawida (obrońcy z Radomiaka) i Mateusza (bramkarza z Miedzi).

- Chociażby brat naszego bramkarza Dawid Abramowicz przeprowadza lewą stroną wiele akcji ofensywnych, często dośrodkowuje i wrzuca w pole karne dalekie piłki z autów. Zespół gości ma więc bardzo dużo atutów – dodał szkoleniowiec zespołu z Legnicy.

Mariusz Lewandowski: Czeka nas ciężkie spotkanie

Co o konfrontacji mówił trener przyjezdnych Mariusz Lewandowski? - Cieszymy się, że zbliża się liga. Celem obozu było bardzo dobre przygotowanie fizyczne zespołu do rozgrywek. Uważam, że założoną pracę wykonaliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy jednak problemy w tym okresie przygotowawczym, złapaliśmy wirusa, niektórzy zawodnicy wypadli na trzy-cztery dni z treningów i później musieli to nadrabiać - przyznał szczerze trener.

- Czeka nas ciężkie spotkanie. Boisko zweryfikuje jak my się przygotowaliśmy do rundy, a jak Miedź. Jedziemy po to, żeby zdobyć trzy punkty - zakończył Lewandowski.

W rundzie jesiennej mecz między tymi zespołami zakończył się remisem 1:1. Na prowadzenie wyszła Miedź za sprawą Macieja Sliwy, a gola wyrównującego na 10 minut przed końcem dał wspomniany boczny obrońca Dawid Abramowicz.

Gwizdać w tym meczu będzie Sebastian Krasny, arbiter z Krakowa. Na liniach będą go wspierać Marek Arys i Marcin Ciepły. Sędzią technicznym będzie Karol Arys, a za VAR odpowiadać będą Damian Kos, a także Paweł Sokolnicki.

Przewidywalne składy na mecz Miedź - Radomiak:
Miedź: Stefanos Kapino - Levent Gulen, Andrzej Niewulis, Szymon Matuszek - Olaf Kobacki, Chuca, Kamil Drygas, Hubert Matynia - Luciano Narsingh, Koldo Obieta, Angelo Henriquez.
Radomiak: Gabriel Kobylak - Mike Cestor, Pedro Justiniano, Raphael Rossi - Damian Jakubik, Roberto Alves, Christos Donis, Dariusz Pawłowski - Leonardo Rocha, Lisandro Semedo, Luis Machado.

Nie zagrają w meczu Miedź - Radomiak:
Miedź: -
Radomiak: Mateusz Cichocki (kartki), Leandro, Filipe Nascimento (kontuzje).

Mecz Miedź Legnica - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Family. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński i Michał Trela. Pierwszy gwizdek spotkania w Legnicy o godz. 18:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 – zapraszamy!